Çizgi Diyarı e-dergi Sayı 02

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
değerli çizgiseverler,
yoğun bir çalışmanın ardından 2.ci sayıyı sizlerle buluşturduk okuyun, keyif alın ,
eleştiri ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın hepsini dikkate aldığımızı bilmenizi isterim.
çizgi diyarı bünyesinde oluşturduğumuz dergimiz için sizlerinde katkılarınızı bekliyoruz.
verdikleri emek ve harcadıkları zaman için tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum
sevgiyle kalın,keyifli okumalar..:)

kapaksonhali.jpg

sayi2y.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

trtchr

Aktif Üye
30 Eyl 2009
335
42
OOOOOOO ... nöbet işe yaramış
Hadi hayırlı olsun
Allah devamını sasip eylesin :)

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Bu dergi çizgi roman ve çizgi diyarı sevenlerin size hediyesidir. Bu emektir, bu alınteridir, bu sabahsız gecelerin ürünüdür.Uzak durmayın, yaklaşın, İçinize sindire sindire okuyun. Bütün dostlarıma bu büyük özveriden dolayı teşekkür ediyorum. üzüntüleri kırgınlıkları unutalım ve bu güzelliği hep beraber yaşayalım. Ne dersiniz?

Son düzenleme:

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
Emeği geçen arkadaşlar tebrik ediyorum. Kapağı bile ilerlemnin göstergesi...

{denizci}268

Süper Üye
24 Eki 2010
484
36
çizgi diyarı dergisinin ikinci sayısı hayırlı olsun {İNŞALLAH} ikiyüzlere ikibinlere ulaşır.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Değerli dostlar sizler 2.sayıyı özümseye özümseye okumaya başlarken biz çoktan 3.sayı için kolları sıvadık Çıktığımız yolda bize destek olan tüm arkadaşlar emekleriniz unutulmaz...Sevgiyle kalın.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Akıl vermek gibi olacak ama dergi de eski diziler de olsa iyi olur!Her sayıda bir dizi.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,874
Muhteşem güzellikte bir kapak olmuş,emeği geçen herkese teşekkürler,rawenx kardeşimin dediği gibi,işte emek işte dostluk...

mnyyf1453

Süper Üye
9 Tem 2009
500
130
Teprikler emeyinize sağlık..

İnan.!...............ama yalnızca bildiğin gerçeklere

Güven.!...........ama yalnızca içinde bağlandıklarına.

Sev.!................ama yalnızca hak edenleri.

paylaş.!...........ama yalnızca değerini bilenlerle.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çizgi roman dergisi olarak hatırladığım
geçmişte piyasada satılan dergiler kadar başarılı
Özenli, pırıl pırıl, gencecik bir dergi.
Özgün çeviriler,
çok güzel karikatürler,
ilginç çizgi romanlar,
söyleşi, inceleme
daha ne olsun.
Bir gün gelecek e-dergi bağımsızlığını ilan edecek.
Dergi için emek veren, eleştiren, yazı yazan
bir harfini düzelten herkese çok teşekkür ederim.
Bu emeğe saygı duyulur.
Saygılarımla.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
Sevgili e-dergi emekçileri dostlarım çok güzel ,çok ama çok samimi bir dergi daha olmuş.. Özellikle benimle yapılan söyleşideki binlerce imla hatasını düzelten arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.. çünkü sadece bu bile korkunç bir emek isteyen bir işti sanırım :) :) Ben kendi adıma hepsini çok sevdim sevgili rawenks mister no ile döktürmüş gene.. bayıldım.. hepinizin ellerine yüregine saglık diyor bu güzel dergi için hepinizi tebrik ediyorum..:89:

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
bişi dicem hiçde fena bişi olmamış bu dergi yahu:)
şaka bir yana ufaktan ufaktan ciddi profosyenellik belirtileri başlamış laf aramızda.
gene çomak sokan olmayayım ama bir iki ufak düşük cümle ve yanlış hatırlama haricindede pek bişide göremedim kaptan swing açıklamasında Agah Hün değil Agah Ün olacaktı gibi..
ama bunlarda tuzu biberi yemeğimizin.
mister no macerasından pek bişi anlamasamda bana 70 lerin sonlarındaki gırıgır çizimlerinide hatırlattı..tadı yerindeydi yani.Azcık Türkleştirmenin bence pek zararı yok ..
hele ara serpiştirilen punisher ve lex luthorada bayıldım.
laf aramızda tvdeki smallvillede clark kenti değil lex luthoru tutan bir aileyiz:D
son söz :
bayıldım bayıldım:d
yapımda yayında emeği geçenlere sonsuz teşekkürler diyorum ve inşallah on seneler sonrasındaki yüzlerce sayılarlada bir arada olmamız dileğiyle diyorum
sevgiyle kalınız:)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Ellerinize sağlık arkadaşlar.
Emeği geçen bütün dostlarıma teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Kıdemli Üye
27 Ara 2010
107
115
birinci sayının kapağına oranla muhteşem ama içini de görmek lazım
keşke bu dergi sadece sanal ortamda ve bayilerde de olsa gerçek birçok çizgi roman dergisinden daha güzel bir dergi.3.dergi daha güzel olur inşallah.....

Son düzenleme:

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,681
İnsan okumaya kıyamıyor, hemen bitecek diye korkuyor. Oysa derginin arkasında cefakar, fedakar yürekler var. Biz eskisini hatmetmeden yenisini yetiştirecekler.
Ellerine, gözlerine, emeklerine sağlık. Nice nice sayılara, sevgi ve kardeşlikle...

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
bişi dicem hiçde fena bişi olmamış bu dergi yahu:)
şaka bir yana ufaktan ufaktan ciddi profosyenellik belirtileri başlamış laf aramızda.
gene çomak sokan olmayayım ama bir iki ufak düşük cümle ve yanlış hatırlama haricindede pek bişide göremedim kaptan swing açıklamasında Agah Hün değil Agah Ün olacaktı gibi..
mister no macerasından pek bişi anlamasamda bana 70 lerin sonlarındaki gırıgır çizimlerinide hatırlattı..tadı yerindeydi yani.Azcık Türkleştirmenin bence pek zararı yok ..
hele ara serpiştirilen punisher ve lex luthorada bayıldım.
laf aramızda tvdeki smallvillede clark kenti değil lex luthoru tutan bir aileyiz:D
son söz :
bayıldım bayıldım:d
yapımda yayında emeği geçenlere sonsuz teşekkürler diyorum ve inşallah on seneler sonrasındaki yüzlerce sayılarlada bir arada olmamız dileğiyle diyorum
sevgiyle kalınız:)
Düşük cümleler, yazarların zaman içinde aşacakları bir sorun. Amatörlüğümüze verin.

Harf hataları ve imla her yerde oluyor, yazarlar dikkat etse de bazen teknik ekip onu dergiye koyarlarken hata olabiliyor. Yani her ihtimalde işin iki kısmını da çok dikkatle takip edecek birileri lazım ki bu da bu tip bir proje için oldukça külfetli bir iş. Kaldı ki ona rağmen yine de bunlar olabiliyor. Uzun vadede belki...

Mister No macerası, geçen ayki kaldığı yerden devam ediyor ilk sayısına da bir göz atın unutmuş olabilirsiniz :)

Çomak sokmak ayrı bir şey, bu tip eleştirilerinizi daima söyleyin zira onlara ihtiyacımız var. Teşekkürler...

m.m.t.

Yeni Üye
26 Ara 2010
15
2
Gerçekten çok büyük bir gelişme var içerik, sayfa tasarımları çok iyi olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler :) Umarım daha nice sayılar çıkar. Çok güzel işlerin ortaya çıkacağından eminim :) Dergiye ufakta olsa bir katkıda bulunmak çok güzel, beni davet ettiğiniz için teşekkürler, dergiye daha güzel katkılar sağlamak için elimden geleni yapacağım :) ellerinize sağlık...

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
kaptan swing açıklamasında Agah Hün değil Agah Ün olacaktı gibi..

Şerif Hocam, değerli yorumlarınıza ihtiyacımız var . Sizin uyarınızdan sonra tekrar araştırdım, oyuncumuzun ismi Agah Hün, Hem sinematürk veri tabanında hem de wikipedia da değerli sanatçının ismi bu şekilde geçiyor, yoksa araştırmadan ismini yanlış yazarak dergiye koymak gibi bir gaflette bulunabilirmiyim ..

Son düzenleme:

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
Bayıldım müthiş bir sayı çıkarmışsınız özellikle Mister No'daki bizim süper kahramanlar harikaydı.Ellerinize gönlünüze sağlık e dergi takımı ve tüm katkı koyan dostlar var olun.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,182
Baskıya verilecek kadar iyi olmuş... Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu..:)

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Hiç aksatmadan ikinci sayı tam zamanında gelmiş, nasıl bir sorumluluk bilinciyle çalışıldığı buradan belli zaten. Özgün yazıları ve röportajlarıyla, eksiksiz bir dergi olmuş, birinci sayıya göre çok yol alındığı şeklindeki genel görüşlere ben de katılıyorum, iyiye gidiyorsa doğru yolda demektir. 1. sayı 50, 2. sayı 100 MB olmuş, böyle giderse işimiz zor. Tüm emeği geçen dostlara teşekkürler, ellerinize sağlık.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Nefis bir iş çıkarmışsınız yine, elinize sağlık. Bu yapılanın çizgi roman dünyasına çok önemli bir katkı olduğunu düşünüyorum. Çizgi romanlar ilgili her türlü emek ürününü (tarama, çeviri, yorum, haber, vs...) çok önemsiyorum. Ama hepsini ve daha fazlasını bir araya getiren bu dergi projesinin yeri başka. Bu işe emek veren arkadaşları canı gönülden kutlarım.

Noyyyan

Aktif Üye
12 Kas 2010
109
35
bu sayı ayrı bir güzel olmuş , ayrıca şu ropörtajın yanındaki benim eski bir çizimim onu yollamamıştım :d zagorabi nerden buldun onu sen yaaa :):):) bana bile sürpriz oldu

12 Şub 2010
15,006
543,642
Kapaklar ve içerik çok güzel; emekler çok değerli, gerçek bir takım oluşmuş.Tüm arkadaşları yürekten kutluyor ve devamını gözlüyorum.Haydi ziyafete:42: :43:

mert26

Kıdemli Üye
24 Haz 2009
198
210
dergiyi şuan indiriyorum kapakta bayğı bir ilerleme olmuş ilk sayıya göre ama boyut artmış bunu sabit tutmak gerekir mesela hep 100mb. 100mb'dan fazla olmasın ama aramızda kotalılar bulunabilir onlarıda düşünelim.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Şerif Hocam, değerli yorumlarınıza ihtiyacımız var . Sizin uyarınızdan sonra tekrar araştırdım, oyuncumuzun ismi Agah Hün, Hem sinematürk veri tabanında hem de wikipedia da değerli sanatçının ismi bu şekilde geçiyor, yoksa araştırmadan ismini yanlış yazarak dergiye koymak gibi bir gaflette bulunabilirmiyim ..

sevgili kardeşim :
ben çok eskileri hatırlıyorum yanlış olabilirim.
ama ne tasa??
keşke yanlışlarınızı hatalarınızı bulabilsemde ücretli editör olabilsem bu dergiye:D
neden mi??
yakında yayın hayatına reeldede başlıcak gibide ondan:)

designer73

Kıdemli Üye
13 Eyl 2009
120
61
arkadaşlar, hepinizi yürekten kutluyorum. kapaktaki gelişme daha da güzele gideceğinin bir işaretidir. içeriğininde dolu dolu hazırlandığından kuşkum yok. bu sayıda da herhangi bir katkımız olmadı maalesef (kendi adıma), önümüzdeki sayıya inşallah. hemen indirip okumaya başlamak lazım. ekibimizi ve katısı olan herkesi tekrar kutluyorum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Emek veren tüm gönül dostlarına gönülden teşekkürler...
İnceledikten sonra, şayet varsa yapıcı eleştirilerimi bildirmeye çalışırım.
Saygılarımla...

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Giderek iyileşmesi mükemmel olacağının müjdesini veriyor, zevkle okudum, tüm emeği geçenleri kutluyorum, emek ve özveriniz için yürekten teşekkür ediyorum.

Küçük bir öneri; çizgiroman içeren sayfalarda sayfa numarası olmaması bütünlüğü bozuyor gibi geldi bana, sanki dergi dışına çıkmışım hissine kapıldım, sayfa altı bütün olarak devam ederse daha iyi olur diye düşünüyorum.