BERNIE WRIGHTSON Çizgi Roman Albümü için Çevirmen arıyorum...

BERNIE WRIGHTSON Çizgi Roman Albümü için Çevirmen arıyorum...

Çeviri Yardımlaşma Başlığı

Like Tree112Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09.Aralık.2015, 14:36   #1
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

hggurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 310888
•Rep Seviyesi :
hggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond repute
Standart BERNIE WRIGHTSON Çizgi Roman Albümü için Çevirmen arıyorum...
Creepy Presents
BERNIE WRIGHTSON

Merhabalar Sevgili "Diyar"daşlar,
Söyleye söyleye dilimde tüy bitti ama son bir kez daha dile getireyim :
Maalesef benim çeviriye yeterli İngilizcem yok...
Sanırım bu yüzden forumdaki 'imece'yi kullanmaya en çok ben aday olacağım.

Böyle bir yardımlaşma sonucu vücut bulan projemiz "Creepshow" adlı kitabı kitabı yakınlarda sizlerle paylaşmıştım...
Gördüm ki kısa korku-gerilim hikayelerinin epey bir 'alıcısı' var ...
Buradan cesaretle ve Creepshow çizeri Bernie Wrightson'un çizgilerine de hayran olmam nedeniyle, sanatçının başka bir kitabını aradım...

Ve buldum...

"Creepy Presents Bernie Wrightson" adlı kitabımız (albümümüz) 145 sayfa... İçinde birbirinden güzel 11 siyah-beyaz ve bir adet de renkli öykü var... Kitabın sonunda ayrıca bonus olarak, korku hikayelerinin vazgeçilmez sunucuları "Creepy" ve "Eerie"nin 33 adet tam sayfa (balonlamalı) illüstrasyonu da mevcut... Kısacası muhteşem bir kitap...

Balonlamayı naçizane ben yapmaya çalışacağım ama tabii bir de Türkçe çeviri işi var...
Creepshow'da biraz da samimiyetlerine güvenerek bazı sevgili dostlarımdan çeviri ricasında bulunmuştum ve onlar da sağolsunlar beni kırmamışlardı...
Bu konularda biraz hassas mıyım ne?
Tekrardan, "Böyle böyle bir çeviri olayı var, ne dersiniz?" demeye elim gitmedi...
Hele ki o büyük emekleri karşılığında ben henüz bir şeyler verememişken...

Sonuçta düşündüm taşındım ve kitabı parçalara ayırarak, her bir parça için
"Çevirmen Aranıyor" duyurusu yapmaya karar verdim...

Listemiz tamamlanmıştır, Hepinize çok teşekkürler...
(16/12/2015)

00 Bruce Jones'un giriş yazısı (3 sayfa) scanfan
01 Edgar Allan Poe's / The Black Cat (12 sayfa) Türkçe çeviri bulundu
02 Jenifer (10 sayfa) direnc11
03 Clarice (5 sayfa) direnc11
04 Country Pie (6 sayfa) kadirnip
05 Dick Swift and His Electric Power Ring (9 sayfa) kadirnip
06 A Martian Saga (6 sayfa) direnc11
07 The Laughing Man (6 sayfa) serdary67
08 The Pepper Lake Monster (10 sayfa) Türkçe çeviri bulundu
09 Nightfall (8 sayfa) yeryüzü
10 H. P. Lovecraft's / Cool Air (7 sayfa) Türkçe çeviri bulundu
11 Reuben Youngblood: Private Eye! (10 sayfa) scanfan
12 The Munck Monster (Renkli Öykü) (7 sayfa) scanfan
13 Creepy and Eerie Frontispiece and Illustration Gallery + Arka Kapak Yazısı (34 sayfa)
mamawindu

Not: Sevgili direnc11 dostumun internette araştırıp bulduğu bir dosya sayesinde [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
bazı öykülerin Türkiye'de daha önce yayınlandığını öğrendik.
Bu öyküler listede 'Türkçe çevirisi bulundu' şeklinde işaretlenmiştir.

Konu hggurak tarafından (05.Temmuz.2017 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.
hggurak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Aralık.2015, 14:42   #2
Yönetici

direnc11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1024222
•Rep Seviyesi :
direnc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond repute
Creepshow'daki gibi öykülerin birbirinden bağımsız olduğunu varsayıyorum.

Bu durumda 2 ve 6'ya talibim. "Niye onlar?" diye soracak olursan, üstadım, yanıtım "bilmem, içimden öyle geldi" olur.
direnc11 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Aralık.2015, 14:49   #3
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :
hggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond repute
Evet sevgili Nihat, senin de dediğin gibi öyküler birbirinden bağımsız. Yazmayı unutmuşum (ekleyeceğim)...
Öyküleri en kısa zamanda toparlayıp sana göndereceğim...
Bakalım bu işten de alnımızın akıyla çıkabilecek miyiz?
Çok çok teşekkürler destek verdiğin için...
hggurak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Aralık.2015, 15:05   #4
Onursal Üye

Beymelikli18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 267281
•Rep Seviyesi :
Beymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond repute
Bende bekleyenlerden olacağım.Kocaman teşekkürler emeği geçecek olanlara.
Beymelikli18 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Aralık.2015, 15:39   #5
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

kadirnip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 505678
•Rep Seviyesi :
kadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond repute
kadirnip - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Çok güzel bir proje sevgili Hggurak... Tebrikler...
3., 4. ve 5. öykülere talibim...
kadirnip isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Aralık.2015, 15:48   #6
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :
Çok teşekkürler Sevgili Kadirnip...
3, 4 ve 5 no'lu öyküleri uygun olan ilk zamanda size göndereceğim...
Desteğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim...
Alt 09.Aralık.2015, 17:03   #7
Onursal Üye

KARAOĞLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1078705
•Rep Seviyesi :
KARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond repute
"Çeviri-Balonlama" ekibinde onca arkadaş varken, yalnız iki arkadaşımız mı talip oldu. Ne yapar bu ekiptekiler.
KARAOĞLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Aralık.2015, 18:46   #8
Süper Üye

sebo22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 18644
•Rep Seviyesi :
sebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond repute
Allah yardımcınız olsun...
sebo22 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Aralık.2015, 20:40   #9
Onursal Üye

serdary67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 262669
•Rep Seviyesi :
serdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond repute
Zaman sınırlaması var mı acaba çünkü varsa yetiştirmem zor olabilir.Ama yoksa eğer 07 The Laughing Man (6 sayfa) olanı ingilizceyse alıp word dosyası şekline getirip çevirmeye çalışabilirim.
serdary67 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Aralık.2015, 01:52   #10
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :
Alıntı: serdary67´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Zaman sınırlaması var mı acaba çünkü varsa yetiştirmem zor olabilir.Ama yoksa eğer 07 The Laughing Man (6 sayfa) olanı ingilizceyse alıp word dosyası şekline getirip çevirmeye çalışabilirim.

Hiçbir zaman sınırlamamız yok Sevgili serdary67 dostum...
Üç gün de olur, 1 hafta da olur, 15 gün de olur... Acelemiz yok...
Maksat temiz bir ekip çalışması olsun...
7 no'lu hikayeyi özel mesajla size ulaştıracağım...
Destek vermenize çok sevindim... Teşekkürler...

Bookmarks

Seçenekler
Stil