Batman 01-700..

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
bxcdzul0pt68kcoqz.jpg

Sürekli takipteyim ama yeni linkler henüz sanal ortama düşmedi düştüğünde anında yenileyeceğim.:)

Hocam atlılarınızı başka bir takibine gönderebilirsiniz :)

BatmanComicIssue1%2C1940.png

01-50

51-100

101-150

151-200

201-250

251-300

301-349

350-377

378-419

420-459

460-518

519-568

569-625

626-664

665-690

691-713

Böylece bütün Batman yayını tamamlanmış oldu , yanlız Annuallar eksik sevabına elinde olan biri yüklerse çok iyi olur , ben 5 GB'ye yakın yükleme yapabiliyorsam bir 300 MB çok zor olmasa gerek lütfen elinde olan yüklesin .

Önemli Uyarı:
İkişer parçalar halinde olduğu için rardan çıkarırken 7zip yada Hjsplit programlarını kullanabilirsiniz belki winrar ve winzip hata verebilir.
7zip veya Hjsplit'i indirebileceğiniz linkler:

Yıllıklar (Annuals)

Moderatör tarafında düzenlendi:

navras

Yeni Üye
10 Ağu 2010
7
0
harika bir çalışma tebrik ederim. bi sorum var, mümkünse cevaplamanızı rica ediyorum. batman bir sayı dc bir sayı batman le devam eden seri yanlış anlamadıysam. peki hani sayıları hangilerini takip ediyor?

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
harika bir çalışma tebrik ederim. bi sorum var, mümkünse cevaplamanızı rica ediyorum. batman bir sayı dc bir sayı batman le devam eden seri yanlış anlamadıysam. peki hani sayıları hangilerini takip ediyor?

O şekilde yürümüyor malesef , hikayeye göre değişiyor mesela bazı hikayeler ardı ardına devam edebilir Batman#502, Batman#503, Batman#504 yada tek sayılık hikayelerde olabiliyor ama bazen hikaye dizileri oluyor işte bunlar birkaç farklı yayına yayılabiliyor hikaye Batman de başlar Detective Comics'in bir sayısında devam eder sonra Shadow of Bats'in bir sayısında devam eder hatta hikaye Nightwing,Robin,Catwoman gibi farklı yayınlara yayılabilir ve bazen oneshot gibi hikaye dizisi için sayılar da çıkabiliyor, tabi baştan itibaren böyle olmadı modern çağa yaklaştıkça böyle oluyor.

navras

Yeni Üye
10 Ağu 2010
7
0
O şekilde yürümüyor malesef , hikayeye göre değişiyor mesela bazı hikayeler ardı ardına devam edebilir Batman#502, Batman#503, Batman#504 yada tek sayılık hikayelerde olabiliyor ama bazen hikaye dizileri oluyor işte bunlar birkaç farklı yayına yayılabiliyor hikaye Batman de başlar Detective Comics'in bir sayısında devam eder sonra Shadow of Bats'in bir sayısında devam eder hatta hikaye Nightwing,Robin,Catwoman gibi farklı yayınlara yayılabilir ve bazen oneshot gibi hikaye dizisi için sayılar da çıkabiliyor, tabi baştan itibaren böyle olmadı modern çağa yaklaştıkça böyle oluyor.

çok teşekkür ederim. dc ve batman serilerini siteden indirip bir kombinasyon yapmak istedim de kendime :)))

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Shadow of Bat serisinide indir bazı hikayeler o seriden bölümde içeriyor , çoğu linkte SOPA'nın azizliğine uğramış zaman bulabilirsem elimdeki serileri paylaşmaya çalışırım

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Sürekli takipteyim ama yeni linkler henüz sanal ortama düşmedi düştüğünde anında yenileyeceğim.:)

Hocam atlılarınızı başka bir takibine gönderebilirsiniz :)

BatmanComicIssue1%2C1940.png

01-50

51-100

101-150

151-200

201-250

251-300

301-349

350-377

378-419

420-459

460-518

519-568

569-625

626-664

665-690

691-713

Böylece bütün Batman yayını tamamlanmış oldu , yanlız Annuallar eksik sevabına elinde olan biri yüklerse çok iyi olur , ben 5 GB'ye yakın yükleme yapabiliyorsam bir 300 MB çok zor olmasa gerek lütfen elinde olan yüklesin .

Önemli Uyarı:
İkişer parçalar halinde olduğu için rardan çıkarırken 7zip yada Hjsplit programlarını kullanabilirsiniz belki winrar ve winzip hata verebilir.
7zip veya Hjsplit'i indirebileceğiniz linkler:

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,671
İstanbul
...
...

Sevgili cobra, 5GB yükleme yapmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Sarfettiğin emek ve zaman çok kıymetli. Dile kolay, 700 civarında sayı, eksiksiz bir seri, kaba bir hesapla 25000 sayfa Batman. Umarım başta Batman severler olmak üzere tüm çizgi roman dostlarından gereken takdiri görecektir çalışman. Bu inanılmaz paylaşımına ben de Annual'leri ekleyerek katkıda bulunayım bari. Çok teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bu kadar büyük bir emek
ayrı bir konu olarak kalmalı,
bu nedenle büyük beyazın açtığı konuyu
cobra için yeniden düzenliyorum..
Sevgili cobra, teşekkürler..

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Esas ben teşekkür ederim böyle güzel bir ortamdaki ufak tefek katkılarıma değer verip beni onure ettiğiniz için , ayrıca direnc11 abime teşekkür ederim annualleri eklediği için sonunda bende seriyi tamamlayabileceğim :), bakalım diğer birkaç seri daha var onlardan sonra Detectiv Comics yayınına el atmaya çalışırım :)

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,802
Derli toplu ve orijinal sıralı bir arşiv, sevenleri ve çizgi meraklıları için
bulunmaz nimet. Teşekkürler Cobra..

vampir avcısı

Yeni Üye
2 Eyl 2010
38
124
arkadaşım yükleme için sağol ama diğerlerinde olduğu gibi bundada bir sıralı liste yapmanız mümkün mü çünkü hikayeyi takip etmek çok zor bazen Nightwing bazen Robin ya da Catwoman işin içine giriyor hikaye karışıyor year one'dan itibaren hikayeleri sırasına göre bir liste yapsanız takip daha kolay olur

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Son iki Annual'i eklediği için dhb arkadaşa teşekkür ediyorum

arkadaşım yükleme için sağol ama diğerlerinde olduğu gibi bundada bir sıralı liste yapmanız mümkün mü çünkü hikayeyi takip etmek çok zor bazen Nightwing bazen Robin ya da Catwoman işin içine giriyor hikaye karışıyor year one'dan itibaren hikayeleri sırasına göre bir liste yapsanız takip daha kolay olur

Bütün serileri tamamladıktan sonra bir reading order yani okuma listesi yapmayı bende planlıyorum ama o şekilde dağınık olan çok az hikayedizisi var onlarıda bütün halinde zaman zaman paylaşabiliriz Knightfall ve War saga gibi ,esas ana yayınlar Batman , Detective Comics ve Shadow of the Bat

Son düzenleme:

kratos1

Yeni Üye
6 Tem 2013
7
10
merhabalar :) burayada ugrayım dedim ing olması problem değil.. bütün batman öyküsü 1 den 700 kusure kadar öyle değilmi .. baska bişi okumuyoruz :) 1 den baslıycam...

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
merhabalar :) burayada ugrayım dedim ing olması problem değil.. bütün batman öyküsü 1 den 700 kusure kadar öyle değilmi .. baska bişi okumuyoruz :) 1 den baslıycam...

Tam olarak öyle değil, Süperkahraman dünyası malesef göründüğünden biraz daha farklı ve karmaşıktır. Gördüğüm kadarıyla Batman'e ilginiz var :) ilk hikayeler 1940'lı yıllara dayandığı için o zamandan bu zamana karakter ve hikaye anlatımı büyük ölçüde evrim geçirmiştir. İlla baştan başlıcam diyorsanız 500'lere kadar sorun olmaz sonrasında işler karışıp başka yayınlarda işin içine girer :) . En iyisi bir Batman hayranı olarak size kendi tavsiyelerimi sunayım. İngilizce problem değilse
http://www.cizgidiyari.com/forum/ba...kusu-top-25-batman-graphic-novel-25-13-a.html
http://www.cizgidiyari.com/forum/ba...ykusu-top-25-batman-graphic-novel-12-1-a.html
bu iki konudaki 25 paylaşımı okuyun böylece karakteri büyük ölçüde tanımış olursunuz. Sonrasında istediğiniz hikayeye atlayabilirsiniz. Bende eskiden en baştan başlamayı düşünürdüm sonra Kahramanların zırtpırt şirketlerin kafasına göre değiştirildiğini öğrendim , bu yüzden boş hikayelerle uğraşacağıma güzel hikayeleri okumaya karar verdim :D .

kratos1

Yeni Üye
6 Tem 2013
7
10

Tam olarak öyle değil, Süperkahraman dünyası malesef göründüğünden biraz daha farklı ve karmaşıktır. Gördüğüm kadarıyla Batman'e ilginiz var :) ilk hikayeler 1940'lı yıllara dayandığı için o zamandan bu zamana karakter ve hikaye anlatımı büyük ölçüde evrim geçirmiştir. İlla baştan başlıcam diyorsanız 500'lere kadar sorun olmaz sonrasında işler karışıp başka yayınlarda işin içine girer :) . En iyisi bir Batman hayranı olarak size kendi tavsiyelerimi sunayım. İngilizce problem değilse
http://www.cizgidiyari.com/forum/ba...kusu-top-25-batman-graphic-novel-25-13-a.html
http://www.cizgidiyari.com/forum/ba...ykusu-top-25-batman-graphic-novel-12-1-a.html
bu iki konudaki 25 paylaşımı okuyun böylece karakteri büyük ölçüde tanımış olursunuz. Sonrasında istediğiniz hikayeye atlayabilirsiniz. Bende eskiden en baştan başlamayı düşünürdüm sonra Kahramanların zırtpırt şirketlerin kafasına göre değiştirildiğini öğrendim , bu yüzden boş hikayelerle uğraşacağıma güzel hikayeleri okumaya karar verdim :D .

hangi yılın yayını bilmiyorum ama dc yayınlarının mı bilemiyorum :) korkulugu ve batmani bir sayısının kapagında tasıdıgı bir yayın vardı o yayın bence oldukca iyidi .. anladıgım kadarıyla bu işin sonuna kadar sürekli yayın değişmiş :)

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
hangi yılın yayını bilmiyorum ama dc yayınlarının mı bilemiyorum :) korkulugu ve batmani bir sayısının kapagında tasıdıgı bir yayın vardı o yayın bence oldukca iyidi .. anladıgım kadarıyla bu işin sonuna kadar sürekli yayın değişmiş :)

Büyük ihtimalle Knightfall'dır , benimde 90'lar da Türkçesini okuduğum bir seri eksiksiz olarak o olayın öncesi ve sonrasını buradan okuyabilirsiniz:
http://www.cizgidiyari.com/forum/ba...ightfall-saga-sovalyenin-dususu-tum-seri.html
kötü bir başlangıç noktası sayılmaz . Modern Batman dünyasına giriş için önemli noktalardan biridir. Sorun yayının değişmesi değil , Süper kahraman dünyasının değişmesi , kahramanın yeni yeni yayınlarının çıkıp hikayelerin bu yayınlara dağılması :D. Bende tekrardan ÇR okumaya başladığımda bilgim sizin gibi bir iki öyküden ibaretti ve hala parçaları birleştirmeye çalışıyorum :D.

kratos1

Yeni Üye
6 Tem 2013
7
10

Büyük ihtimalle Knightfall'dır , benimde 90'lar da Türkçesini okuduğum bir seri eksiksiz olarak o olayın öncesi ve sonrasını buradan okuyabilirsiniz:
http://www.cizgidiyari.com/forum/ba...ightfall-saga-sovalyenin-dususu-tum-seri.html
kötü bir başlangıç noktası sayılmaz . Modern Batman dünyasına giriş için önemli noktalardan biridir. Sorun yayının değişmesi değil , Süper kahraman dünyasının değişmesi , kahramanın yeni yeni yayınlarının çıkıp hikayelerin bu yayınlara dağılması :D. Bende tekrardan ÇR okumaya başladığımda bilgim sizin gibi bir iki öyküden ibaretti ve hala parçaları birleştirmeye çalışıyorum :D.

hocam modern dedinde sanırım istediğim onlar olması lazım çizimleri çok kaliteli idi örenk veriyorum anlayabilirsen seriyi :)

bu arada aradıgım seri 1N comics türkçesini buldum :) anarky falan filanda vardı o seride dediğiniz gibi knightfall

Son düzenleme:

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
hocam modern dedinde sanırım istediğim onlar olması lazım çizimleri çok kaliteli idi örenk veriyorum anlayabilirsen seriyi :)

bu arada aradıgım seri 1N comics türkçesini buldum :) anarky falan filanda vardı o seride dediğiniz gibi knightfall

Evet, Knightfall gibi 90'lı yıllardan itibaren başlayan hikayeler , bunlar farklı farklı yayınlara dağılmış hikayelerdir. Hikayenin bir kısmı Batman serisinde diğer bir kısmı Detective Comic, Shadow of the Bat gibi yayınlara dağılır , örnek verdiğin resim 2000'li yıllardan artık renklendirmede bilgisayarların kullanıldığı yıllar oluyor bayağı ileri bir öykü :) .

betmen

Yeni Üye
9 Eyl 2012
24
32
Gotham
İndirdim sorunsuz bir şekilde açtım ama zip.002'leri açamadım 001'lerden farkı ne? Ayrıca çok teşekkürler paylaşım için :)

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Harika paylaşim için çok teşekkürler sayin kobra... Elinize sağlik...