Miles Davis & Marcus Miller - Siesta (1987)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Miles Davis & Marcus Miller - Siesta (1987)

Sunum: 180 MB, 540-740 kb/s, 16bit - 44,1kHz, EAC - FLAC

Siesta:

Miles Dewey Davis III (26 Mayıs 1926 - 28 Eylül 1991), Amerikalı caz trompetçisi, şef ve bestecidir.

East St. Louis'de orta hâlli bir ailede büyüyüp, müziğin farkına 6-7 yaşlarında varan Miles Davis
babasının ona hediye ettiği trompetle müziğe ilk adımlarını attı.
Charlie Parker ile 1946'dan 1948'e kadar çaldı. Bu onun ilk tecrübesiydi.
Sonra J.J Johnson, Lee Konitz, Gerry Mulligan, John Lewis ve Max Roach gibi mükemmel cazcılardan oluşan bir grupta çaldı ve sonucu
"Birth Of The Cool" albümü oldu.
1950'lerin başlarında John Coltrane, Red Garland, Paul Chambers, Philly Joe Jones gibi isimlerle çalıştı. Bu grup çok popüler oldu.
1960'lı yıllarda, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Tony Williams ve Ron Carter ile çalıştı.
1970'lerde gençlerin rock müziği cazı tercih ettiklerini fark etti. Ve elektro-gitar, bas gitar, org ve amfiye bağlı trompet kullanmaya başladı.
"Bitches Brew" isimli albümü 400.000 sattı ve tarihe en çok satan caz albümü olarak geçti. 1970 ve 1980'lerde aynı tarzda devam etti.

Louis Malle'in ünlü kara filmine "Ascenseur Pour L'échafaud (1958)" yaptığı müzik bir kült objesi haline gelmiştir.

Filmi şurada sunmuştum: http://www.cizgidiyari.com/forum/yabanci-filmler/141533-ascenseur-pour-lichafaud-1958-film-noir.html

Marcus Miller, (d. 14 Haziran 1959, New York) Amerikalı caz müzisyeni, bas gitarist.

Miles Davis ve David Sanborn ile yaptığı çalışmalar ile caz dünyasında önemli bir yer edinmiştir.
Klarnet eğitimi alan Miller; klavyeli çalgılar, bas klarinet, gitarı da gayet iyi çalabilmekte ve vokal de yapmaktadır.

Modern jazz müziğinin yaşayan efsanesi; 17 albümlü Miller'ın, "Renaissance (2012)" son albümüdür.

HCPP7n.jpg

Miles Davis & Marcus Miller - Siesta:

Lost in Madrid Part 1
Kitt's Kiss - Lost in Madrid Part 2
Theme for Augustine - Wind - Seduction - Kiss
Submission
Lost in Madrid Part 3
Conchita - Lament
Lost in Madrid Part 4 - Rat Dance - The Call
Claire - Lost in Madrid Part 5
Afterglow
Los Feliz

HCP0Cs.jpg

Jazz müzikten hoşlanmam, ama Miles Davis ve Marcus Miller çok farklı.
"New Age" müzik tarzını sevenlere "Jazz" çalgıları ile Siesta'yı öneririm.

Keyifli dinlemeler, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dilerim.

*

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Bu albümü bir ara çok dinliyordum.
Filmini de izlemiştim sonra ve Ellen
Barkin'e, o buğulu bakışlara aşık
olmuştum. Konusu, oyuncuları,
fantastik atmosferiyle uzun süre