Seksenlerde en beğendiğiniz çizgifilmler...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
9_LNk9sv.jpg

Clementine, He-man, Süperçocuk, Tarzan, Hayalet avcıları, Voltran, Sinbad, Marco,Taş devri, Jetgiller, Değerli, Atom Karınca, Ton Ton ailesi, Arı Maya, Heidi, Şeker kız Candy, Remi, Vücudumuzu tanıyalım, Ağaçkakan Woody, Ayı Yogi, Pembe Panter, Hızlı Gonzales, Temel Reis, Nils ve Uçan kaz, Şirinler, Minik Fok Seabert, Esteban, Musti, Calimero ve Robo story..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047
Heidi, He-Man, Vikingler, Değerli (Etkisinde kalıp kih kih şeklinde gülüyordum), Temel Reis, Sevimli Ayı Ailesi (Baba Ayı bla bla şeklinde konuşuyordu), Tom ve Jerry, Taşdevri.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Heidi, He-Man, Vikingler, Değerli (Etkisinde kalıp kih kih şeklinde gülüyordum), Temel Reis, Sevimli Ayı Ailesi (Baba Ayı bla bla şeklinde konuşuyordu), Tom ve Jerry, Taşdevri.

Değerlinin gülüşü her çocuğun potansiyel taklid unsuruydu.. O zamanki çizgifilmlerin hemen hemen herbirinde kendine özgü çocukların taklit edecekleri br şeyler vardı...Bu sözler evde, sokakta, okulda kısaca her yerde her an ağzımızdan çıkabilirdi.. Mesela Süper Çocuk'un "Dan din sihirli dev, çık ortaya"'sı, Ton Ton ailesinin "Hop hop hop, değiş tonton"'u, Vikingler'in "haydii yalllah hop hop hop"'u, Fred Çakmaktaş'ın "Ya ba da ba duuu"su, Ağaçkakan Woody'nin "Gııııı gıııgııkkk Gııııı gıııgııkkkııı Gıııııııııkkkkk!!!."'ı, He-Man'in "Gölgelerin gücü adına!!.."sı, Atom karınca'nın "Atom karınca geliyor!.."'u, Voltran'ın "Voltran'ı oluşturalım"'ı, Şirinler'in "Laylaylaylallala laaalaaalaaaaa'"'sı, ilk aklıma gelenlerdir..

Son düzenleme:

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
Bir de hatırlar mısınız? Atom Karınca'yı kaldırıp yerine Emilly diye bir çizgi film koymuşlardı. O yıllardaki gazetelerin okuyucu köşelerine "Atom karıncayı geri istiyoruz!" diye okur mektupları yağmıştı. Bir daha kesinlikle o kadar kötü çizgi film yapılamamıştır.

bilgibilgi

Kıdemli Üye
26 Mar 2009
154
573
Gelmiş geçmis en kötü çizgi filmin "Uykudan Önce"'nin sonunda yayınlanan "YAKARİ" olduğuna bahse girebilirim. Hangi bir beyin o çizgi filmi yayınlayabiliyordu, hala anlayamamışımdır..

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
Gelmiş geçmis en kötü çizgi filmin "Uykudan Önce"'nin sonunda yayınlanan "YAKARİ" olduğuna bahse girebilirim. Hangi bir beyin o çizgi filmi yayınlayabiliyordu, hala anlayamamışımdır..

Evet haklısın berbatlık açısından "Emily" ile rahatlıkla yarışabilirdi. Hele Yakari'nin yanındaki Kartalın "Gak gak dı gak gak" diye acayip acayip bir şeyler söylemesi...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Evet haklısın berbatlık açısından "Emily" ile rahatlıkla yarışabilirdi. Hele Yakari'nin yanındaki Kartalın "Gak gak dı gak gak" diye acayip acayip bir şeyler söylemesi..

Kartalının çıkardığı 'Yakariiikuuuuuu' sesi her nedense bana çok itici gelirdi.. Zaten çok kısa bir çizgifilmdi, şayet çiş yapmaya filan giderseniz döndüğünüzde çoktan bitmiş olurdu :))

Bu arada Emilly'i çıkaramadım, biraz tarif ederseniz sevinirim..

yakari.gif

Son düzenleme:

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
Kartalının çıkardığı 'Yakariiikuuuuuu' sesi her nedense bana çok itici gelirdi.. Zaten çok kısa bir çizgifilmdi, şayet çiş yapmaya filan giderseniz döndüğünüzde çoktan bitmiş olurdu

Bu arada Emilly'i çıkaramadım, biraz tarif ederseniz sevinirim..

İğrenç bir de şarkısı vardı. Sadece aklımda "Benim adım Emilly kardeşlerim Steven ve Pet" kısmı kalmış.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Evet hayal meyal böyle sözleri hatırlıyorum ama karakteri çıkaramadım.

Yakari'ye gelince ise nedense bende kötü bir intiba bırakmamış.. :)

Son düzenleme:

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,786
Darkwood
Ben şahsen Taş Devri, Dandin Sihirli Dev (ben onu Sevimli Dev) diye bilioyorum, Tarzan , Ton Ton Ailesi ve Jetgiller'i çok severdim. Sevmedilklerim ise Heidi ve Şeker Kız'dı..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Yakari, Atom karınca'nın yerini alınca ben nefret etmiştim.

Nefret etmen gayet doğal dostum zira "Uykudan önce"'nin en çok sevilen çizgifilmlerinden biriydi "Atom Karınca".. Toplam 26 bölümden oluşan bu güzel çizgi film hakkında;başka bir forumda yazdığım yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.. Böylece forumumuzun içerik olarak daha genişlemesine faydam olmuş olur.

atomant.jpg

Uykudan önce programının dönüşümlü yayınlanan çizgi filmlerindendi..

Konusu; süper güçlere sahip; cesur ve şirin bir karıncanın maceralarını içerirdi. Bu karınca kötülerle mücadele ederken uçabilir, her daim şehrin huzuru için mücadele ederdi. Şehrin polisi ile de işbirliği halinde olurdu. Başında antenli bir kask ve üstünde “A” yazan bir kazağı vardı. Cüssesi ufacık ama yaptığı işler çok büyüktü. O ufacık cüssesi ile dev gibi rakiplerini kaldırıp yerden yere vururdu.

Olaylara atılacağı zaman “Savulun Atom Karınca geliyorrrrr” diye bağırırdı…

Ayrıca; Beşiktaş'ın, efsanevi futbolcusu Rıza Çalımbay’a da “Atom Karınca” lakabı bu çizgi filme istinaden verilmişti.

Son düzenleme:

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Benim bu anlatılanlara yaşım tutmuyor. Çizgi film deyince epeyce ilerlemiş yaşlarımda izlediklerim var. Benim favorim "bay meraklı"; Cenk Koray'ın Pazar günleri yayınlanan programında (Kanal yazmaya gerek duymadım tek kanallı yıllardı) 1 dk.lık bölümler halinde gösterilirdi. Yıllar sonra internette birçok bölümünü bulup indirdim, aynı zevki vermese de hoş bir nostalji oldu benim için.

(İsteyen olursa bunları paylaşabilirim ne de olsa konumuzla uzak sayılmaz,
çünkü orijinal ismi "çizgi" olan bir çizgi film.)

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,163
Bende de yaklaşık liste şöyle :D
Taş devri
images
,ten ten
images
,
asteriks
images
,simpsonlar
images
,vikingler
images

cedric
images
ve redkit
images

Son düzenleme:

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,163
Esas bu konuya önayak olup bize o doyumsuz günleri bir kez daha hatırlamıza vesile olduğun için ben teşekkür ederim.

yetımoglu

Yeni Üye
13 Haz 2009
1
1
Güzel kardeşim hepsini yazmışşın iyi güzel de, "Captain Tsubasa"' yı altlamışsın zaten en önemlisi "Captain Tsubasa"!dır çizgi dizilerin imparatoru!!!...

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,786
Darkwood
Güzel kardeşim hepsini yazmışşın iyi güzel de, "Captain Tsubasa"' yı altlamışsın zaten en önemlisi "Captain Tsubasa"!dır çizgi dizilerin imparatoru!!!...

Japon çizgi filmleri ve çizgiromanları bana her zaman itici gelmiştir nedendir bilmem!.. Hatta Voltran'ı bile evet izliyordum ama işte öylesine sevdiklerim sıralamasına giremeyecek bir çizgifilmdi... Daha önce de dediğim "Şeker kız"'dan ise nefret ederdim!!... :D

mijatovic

Yeni Üye
19 Haz 2009
92
25
Japon çizgi filmleri gercekten bana da cok itici gelirdi.

He-man benim favorimdi birde hatırlar mısınız?

Perşembe günleri "kayıp dünyala" diye bir çizgi film vardı ve onun müziği müthişti.

Sanırım fransızca idi. Bu çizgi filmde Bob, Rebeca, Spartaküs falan vardı.

torgaltercuman

Yeni Üye
26 Ağu 2009
6
16
ben de sevmiyorum

Karmaşık kurmaşık çizgi filmleri ben de sevmiyorum. Bizim zamanımızda pazar sabahları "Voltran" vardı heyecanla izlerdik. Tüm aile izlerdi. Zamanla "Voltran" benzeri o arabalı karmaşa başladı ve sonraki bana göre tatsız, can sıkıcı çizgi filmler.

misa

Yeni Üye
10 Eyl 2009
3
1
Voltran, jetgıller, Şeker kız Candy, vikingler vs vs hepsini saymışsınız gerçi ama benım için en sevdiğim Şeker kız Candy ve Heidi'ydi.. Jenerik müziklerini duyunca özlediği günler..

susamuru

Yeni Üye
26 Ağu 2009
1
1
TRT Çocuk'ta artık akşam saatlerinde vikingler ve sinbad yayınlanıyor.

Ama çocuklar için bence biraz geç.

KUZGUN Çizgi Roman Evi

Kıdemli Üye
31 Ağu 2009
190
353
1980 li yıllarda oynayan çizgifilmlerden Uçan kaz ve Nils, Heidi ayrıca şu sıralar TRT Çocuk'ta yayınlanan Vikingler ve Sinbad'ı da severek izlerdim.

cicos

Yeni Üye
23 Şub 2010
2
5
Selam arkadaşlar yeni üye oldum daha müthiş biyermiş burası. Keşke daha önce keşfetseydim. Başlığı görünce hemen bir katkı yapmak istedim.

burada 80'lerin ve 90'ların tüm çizgi filmlerini bulabilirsiniz.

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,383
Deliler Köyü
Gelmiş geçmis en kotü cizgi filmin "Uykudan Önce"'nin sonunda yayınlanan "YAKARİ" olduguna bahse girebilirim. Hangi bir beyin o çizgi filmi yayınlayabiliyordu, hala anlayamamışımdır..

Tam en beğendiğim değil ama en nefret ettiğim çizgi film diyecektim. :) Bir de nasıldı "gori goo gogori go.." zuhahhah iğrenç ötesi...

dünyalı

Kıdemli Üye
11 Haz 2009
115
293
Esteban çocuklumdan aklımda yer etmiş çizgi filmlerin başında gelir. Tabi ki Voltron, He-Man, Clementine, Atom karınca vb... Bunları da izlerdik malum tek kanaldı. Yayınlanan çizgi filmlerin nerdeyse hepsini izlerdik.

TRT Esteban'ı tekrar yayınlasa kesin çocuğumla birlikte ben de seyrederim.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
Pazar günleri "Uçan kaz Nils"i izlemek için sabırsızlanırdık.. :)

ilkayjagger

Yeni Üye
11 Eki 2011
39
12
Benim için her şey He-man ile başladı desem doğru olur. Ardından gelenler ise Transformers, Gi joe, Spiderman and amazing friend, Bravestar, Tigershark, Ninja kaplumbağalar, Red kit, Adalet takımı, Cobra, Genki, Voltran, Uzay şerifleri, Thundercats, kahramanlar yarışıyor, Slam dunk ve Taş devri diyebilirim. :) O kadar saydım umarım aklıma gelmeyen ve severek izlediğim başka çizgi film kalmamıştır. Arada 90ları da serpiştirdim. :)

merkal

Kıdemli Üye
3 Ocak 2012
131
289
Ankara
Sinbad, Marco, Remi, Taş Devri, Süper çocuk, Tarzan, Değerli, Atom Karınca, Ton Ton ailesi, Arı Maya, Heidi, Şeker kız Candy, Vücudumuzu tanıyalım, Ağaçkakan Woody, Ayı Yogi, Pembe Panter, Jetgiller, Hızlı Gonzales, Temel Reis, Nils ve Uçan kaz, Voltran, Hayalet avcıları, Şirinler, He-man, Clementine, Esteban ve Robo story..

Bunların yanında hatırladığım Cici Kız (Lady Georgie veya Georgie), Maskeli süvari (Lone Ranger), Robo story'den kastınız Robotech'miydi.. Hepsini çok severek izlerdim. Bir de 80'lerin sonuna doğru Ördek hikayeleri (Duck Tales) falan da vardı. :)

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
Taş Devri ve He-man en sevdiğim çizgi filmlerdi..

I6m_E9_ZJ.jpg

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Üç tane yazacak olursam; 1983 tarihli olan Alice in Wonderland , Esteban, Kayıp dünyalar (Les mondes engloutis).

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,503
Cobra, Taş devri, Thundercats, Transformes, Batman, Örümcek adam, Temel reis, Lonney tunes, Jetgiller..

Zur-En-Arrh B

Yeni Üye
9 Kas 2012
12
11
Spider-Man The Animated Series, Batman The Animated Series ve Batman Beyond. He bir de Batman The New Adventures.. (90'lar oldu biraz.)

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
En beğendiğim Cobra'ydı.

n_Vbe_D11.jpg

Üşenmedim, indirip tekrar seyrettim.

2013 yılında ise sinema filmi gelecek.

XZMwp222.jpg

Konuya bende çocukken izlediğim çizgi filmleri yazayım.

DarknesS'in hatırlattığı gibi Cobra, bu tarz Ulysses 31 ve Bravestarr.
Özellikle Dedektif Conan. Tekrardan izledim.
Lady Lynn'in (Lady Lady!!). Bu tarz Lady Georgie.

Tenten, Red Kit, Asteriks.

Batman animated, Karakanat, Winnie the Pooh, DuckTales, Aladdin, Pinky and the Brain, TaleSpin... Varyemez DuckTales miydi?

King Arthur, Prince Valiant, The Pirates of Dark Water, Biker Mice From Mars, G-Force: Guardians of Space, M.A.S.K.

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
356
Ben Clementine hastasıydım. Çizgi filmden daha çok film gibiydi konusu.

Ve de Red Kit... Nadir çıkardı, o da film tadında olurdu.

Clementine jenerik müziği:​

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
356
O yıllarda tekrar yaşamayı isterdim; imkan, olanak, teknoloji çok gerideydi ama dostluk mutluluk vardı. Şimdi sadece zamanın geçmesini bekliyorum hayattan zerre keyif almıyorum.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Hiç kimse Çiçek Kız'dan bahsetmemiş. Cansu Akbel'in mükemmel sesiyle seslendirdiği Çiçek Kız 80'li yılların sonuna doğru Cumartesi günleri öğleden sonra yayınlanırdı. Kızın ismini Lulu olarak hatırlıyorum ancak internette Lunlun olarak yazılmış. Lulu 7 renkli çiçeği arıyordu bunun için dünyayı gezmiş gittiği her ülkede maceralar yaşamıştı en sonunda 7 renkli çiçeğin kendi evinin bahçesinde olduğunu tespit ediyordu sanırım. Yine her bölümün sonunda Lulu bölümde olan bir karaktere bir çiçek verir ekmesini ister ve çiçeğin çiçek dilindeki anlamını söylerdi. Bende çiçeğin anlamını not ederdim. Çok güzel bir çizgi filmdi.

Ekli dosyalar

• içerik.jpg
    içerik.jpg
    16 KB · Görüntü: 10
Son düzenleme: