Zagor Tay Yayınları 350'lik Seri Cilt 076

lion35

Aktif Üye
26 Mar 2009
463
2,182
İzmir
Zagor Tay Yayınları 350'lik Seri Cilt 76

Fasikülleri birleştirip bir eksiği daha tamamlıyoruz tarayan ve foruma ekleyen tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.Cilt kapagımız ve 1. fasikül kapaklarımız yok maalesef.

Son düzenleme:

lion35

Aktif Üye
26 Mar 2009
463
2,182
İzmir
http://www.cizgidiyari.com/forum/za...k-fasikul-serisi-sayi-280-esrarengiz-ada.html

dostum linki indirdim üstte gördüğünüz sayının aynısı çıktı bu zaten forumda var sayı 280 yazıyor 76 değil bir yanlışlık var sanırım tekrar bakarsanız sevinirim.

sayın büyük beyaz linkten indirip kontrol ettim Cilt 76 fasikül 280-281-282'den oluşmaktadır.Cildin kapağı ve ilk fasikülün(280) kapakları maalesef yok. Linkten inen cbr dosyada 3 fasikülde mevcut.Ben 3 fasikülü birleştirip orjinal cilt 76 taranıncaya kadar forumda ve listede bulunsun diye bu konuyu açtım.İlginize teşekkürler.

Son düzenleme:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Teşekkürler lion35.
Zagorun 350 lik serisinde 75 ve 76 ciltlerinde ki ESRARENGİZ ADA Adlı maceranın italyada yayınlanan orjinal listesindeki sıralamada malesef bu macera yoktur kaptan swing,tenten ve diğer yerli çizimler gibi zagorun bu macerası yerli çizimdir yalnızca türkiyede yayınlanan ESRARENGİZ ADA adlı maceranın 75 ve 76 ciltleri çok değerlidir.
Merak eden arkadaşlarımız linkler çalışrken hemen indirmelerini tavsiye ederim.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,864
Teşekkür ederim üstadım.
Emek verilerek ortaya çıkarılıp paylaşılan her şey güzeldir.
Ayrıcaben de kendi arşivimi oluştururken 465'lik serideki fasikülleri birleştirip kapaksız olarak koyuyorum eksik sayının yerine.
Hdilbaz arkadaşımızın bahsettiği gibi yerli çizimse eğer çok kaliteli çizmişler üstelik macera kurgusu da çok iyi.
Ellerine sağlık Lion35.

machine_code

Kıdemli Üye
30 May 2015
150
703
mc4jw7jg.png

Zagor F56 Son Uçuş' da ' Spiritus in Secure, Fasciculus LVI., Fuga Ultima ', Kartalların kralı Ben Stevens ' Beniamini Stephani, Rex Aquilarum ' karakteri, Zagor F281 Esrarengiz Ada' daki ' Spiritus in Secure, Fasciculus CCLXXXI., Insula Mysteria ' kızılderili ' Indi Americani ' Sarı Çiçek ' Flos Flavus ' karakteri ile benzerlikler ' analogiae ' gösterir...

W7qd22.jpg

zJND6Y.jpg

_ Ben Stevens ve arkadaşları, altın arayan göçmenlerdir, yerleştikleri yer, kızılderililerin saldırısına uğradıktan sonra, kendisi hariç, arkadaşlarının tamamı katledilir

_ Sarı Çiçek' in kabilesi, ' istilacı beyazlarla anlaşan ' kızılderililerin saldırısına uğradıktan sonra, kendisi hariç, kabilesinin tamamı katledilir

_ Ben Stevens, kızılderililerden intikam almaya yemin eder

_ Sarı çiçek, kabilesini katledenlerden intikam almaya yemin eder

_ Ben Stevens, kayaların arasındaki kartal yuvalarından birinden düşen bir kartal yavrusunu ehlileştirir ve sonrasında da korkunç görünüşlü dev bir kartalı ' Ayala ' kendine alıştırır

_ Sarı Çiçek, kayaların arasındaki bacağı kırılan yavru bir kartalı tedavi eder ve o güne dek görülmemiş irilikte dev bir kartal olan yavru kartalın anasını kendisine alıştırır

_ Ben Stevens, kızılderililerden intikam almak için, kartallar üzerinde kazandığı otoriteden faydalanmak ister

_ Sarı Çiçek, kartalların güçlerini görünce insanlardan intikam almak için onlardan yararlanmaya karar verir

_ Ben Stevens, dağdaki bütün bitkileri kavuran büyük bir yangından dolayı uğursuz addedilen ve adı Büyük Ateş Tepesi ' Mons Magnus Ignis ' olan bir yerde yaşar

_ Sarı Çiçek, halk tarafından uğursuz addedilen esrarengiz bir adada ' Insula Mysteria ' yaşar

_ Ben Stevens " kızılderililerin batıl itikat ' superstitio ' ve tabulara ' religiosis ' inanan, ilkel ' primitivus ' ve avam ' communarius ' bir toplum olduğuna inanır " ve Sarı Çiçek, fanatik kızılderili ve insanlık düşmanı olduklarından, ideolojik ve politik ve felsefi Irkçılığın ' Rassismus ideologicus et politicus et philosophicus ' bir temsilcisi görünümündedirler...

Fakat bazı farklılıklarda var tabii ki... Örneğin ' Ad Exemplum ', korkunç görünüşlü dev bir kartal olan Ayala, Ben Stevens' ı bile taşıyamazken, esrarengiz adada, o güne dek görülmemiş irilikteki dev kartallar, Sarı Çiçeği, Zagor' u, hatta Çiko' yu ' Ciccum ' bile rahatlıkla taşırlar,..etc,...

Kitap için, sevgili Lion35' e ve tarayan ve foruma ekleyen tüm arkadaşlarımıza, çok teşekkür ediyoruz...

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...

Son düzenleme: