Bernet

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
56
74
denizci
Linki de bu, zaten senin konun dostum :)

http://www.cizgidiyari.com/forum/is...merika/78242-bernet-clara-after-dark-eng.html

Bu arada; Clara hiç de görüldüğü gibi gırgır bir eser değil, bulduklarımın hepsini okudum, yer yer çok ciddi Kara Komedi yapıyor Bernet, Maicas ve Trillo, hatta yine kısa bir macerası var ki Clara çok hüzünlü ağlar, dokunaklı, ciddi eser aslında, zaten bu üstadlar Kara Komedi'nin çok büyük ustaları, en büyük özellikleri ise; bunu çaktırmadan yapabilmeleri, iyi şoför buzlu yolda belli olur.

Son düzenleme:

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,154
Jordi Bernet, "mırnav!" konuları cesaretle çiziyor.Özelliği bu.Sayın Fındık Fındık yukarda çok güzel
açıklamış."Clara de Noche - Gecelerin Clarası" okunmaya değer, ilginç bir seri.Türkçeye çevrilirse
çok ilgi görür.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
56
74
denizci
Vay ne zaman yüklemiş ayıp ya bu bana yapılır mı hiç.

Seni senden iyi takip ediyorum dostum :) e bir numaralı tedarikçimsin yani :D

Madem ilgi çekti, hergün bir tane tarayayım.

Ahmet abim, çevisini şu an kontrol ettim orijinaliyle; kötü bile diyemiyorum; tercümesi fena halde uydurma abi, demek dertleri çizgiymiş (Cinsellikmiş) sadece, ama sen yine de tararsan ilgisini çeken arkadaşlarımız olabilir, bu ustaların gizi; kesinlikle sözcüklerde saklı, Clara %100 Kara Komedi abi.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,640
Gaziantep

Ahmet abim, çevisini şu an kontrol ettim orijinaliyle; kötü bile diyemiyorum; tercümesi fena halde uydurma abi, demek dertleri çizgiymiş (Cinsellikmiş) sadece, ama sen yine de tararsan ilgisini çeken arkadaşlarımız olabilir, bu ustaların gizi; kesinlikle sözcüklerde saklı, Clara %100 Kara Komedi abi.

Bak şimdi beni merak içinde bıraktın.
1960 lı yıllar, Hint filmlerinin moda olduğu yıllarda,ülkede Hintçe bilen olmadığı için seslendirme yapan sanatçılar filmi 5-10 kere izleyip kendilerine göre diyaloglar üretirlermiş.
Demek ki dergiyi çıkaranlar çeviri yapacak birini bulamayınca kafalarına göre birşeyler uydurmış.