Torpedo 4.3. - Her Parlayan Altın Değildir

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
39
43
denizci

€œWHERE IS DEATH’S STING? WHERE, GRAVE*, THY VICTORY?

ÖLÜMÜN ACISI NEREDE? NEREDE, MEZAR*, ESKİ ZAFERİN SENİN?

All That Glitters is Not Gold - Torpedo / *Hristiyan inancında; İsa Mesih’in, ölümünden dirildiğine inanılır; mezarında.

Sevgili samuray64€ üstadımız şahsında, tüm Çizgi Diyarı’mıza armağanımızdır.

büyük beyaz & fındıkfındık

€œI FEAR NO FOE, WITH THEE AT HAND TO BLESS! ILLS HAVE NO WEIGHT, AND TEARS NO BITTERNESS

€œSEN BENİ KUTSADIKÇA BEN HİÇBİR DÜŞMANDAN KORKMAM! DERTLERİN AĞIRLIĞI, VE GÖZYAŞLARININ YAKICILIĞI YOKTUR.

All That Glitters is Not Gold - Torpedo

Torpedo 4.3.
All That Glitters is Not Gold
Sanchez Abuli & Jordi Bernet

Bu öyküden hemen sonra; araya bir miktar başka projelerimiz girecek ve yayınları; ortak büyük beyaz tarafından yapılacak, ben de ara ara Torpedoları serpiştireceğim.

Bu hikayede; İngilizce olan siyah/beyaza görsel sansür uygulanmış, hemen arkasından gelen İspanyolca renklide; sansür yok, bu arada, İspanyolca renklilerdeki renk kalitesi; daha önce yayınlandığımız Fransızca renklilerin seviyesinde pek değil, her ikisi için de çeviriler; her zamanki gibi, sadece İngilizceden yapıldı tabii.

Bilirsiniz; çizgi roman aleminde, her kahramanımızın çoğunlukla bir veya birkaç yardımcısı vardır, kimisi yoldaş.

İşte Torpedo’nun ki; Rascal.

€œWHEN OTHERS HELPERS FAIL, AND COMFORTS FLEE, HELP OF THE HELPLESS.
DİĞER YARDIMCILAR BAŞARISIZ OLDUĞUNDA VE HUZUR KAÇTIĞINDA, ÇARESİZLERE YARDIM ET.

Rascal’ın kelime anlamları; alçak, rezil, serseri, çapkın, kopuk, namussuz, hergele, ahlaksız..., siz istediğinizi seçin, ben hepsini seçtim. Rascal; tam bir rascal.

€œDÜNYA ONU KABUL EDEMEZ. ÇÜNKÜ ONU NE GÖRÜR, NE DE TANIR. SİZ ONU TANIYORSUNUZ. ÇÜNKÜ O ARANIZDA YAŞIYOR VE İÇİNİZDE OLACAKTIR.
Kutsal Kitap (Yuhanna 14:16-17)

İçinden kutsallık geçen bir macera bu sefer, aslında Torpedo daha yeni geliyor, sadece tatbikattaydı denizaltımız, başlamadı daha savaş.

€˜CANA CAN! DİYE YANITLADI ŞEYTAN, €˜İNSAN CANI İÇİN HER ŞEYİNİ VERİR.
Kutsal Kitap (Eyüp 2:4)

Abuli her zaman olduğu gibi kilisede (Hristiyan aleminde “kilise”nin anlamı; cansız kilise binası değil, canlı hristiyan topluluğudur), bu sefer çaktırmadan değil ama. Şeytanın yardımcısı nasıl bir şey olurdu acaba?

FAST FALL THE EVENTIDE THE DARKNESS DEEPENS.€
AKŞAM ÜZERİ HIZLI DÜŞER KARANLIK DERİNLEŞTİKÇE.€

İşte bu; Rascal’ın çocukluğunun, Torpedo’nun sağ kolunun hikâyesidir.

O BAŞLANGIÇTAN BERİ KATİLDİ.
Kutsal Kitap (Yuhanna 8:44)

Sadece insan öldürerek mi işlenirdi cinayet?

MONEY IS NOT EVERYTHING IN LIFE, YOU KNOW. THERE ARE OTHER THINGS.
HAYATTA HER ŞEY PARA DEĞİLDİR, BİLİRSİN. BAŞKA ŞEYLER VARDIR.

Eser; sayısız isyanlarında karanlığı örtündüğü kutsal kilise.

Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim, sevgi ve saygılarımla.

NEREDEN GELİYORSUN? DEDİ.
ŞEYTAN, €˜DÜNYADA GEZİP DOLAŞMAKTAN€™ DİYE YANITLADI.

Kutsal Kitap (Eyüp 1:7)

Bir gün duyacaktır sesimizi belki de, doldur Sâki, Lucifer €™in meyhanelerine!

fındıkfındık
25.04.2014
Beşiktaş

Torpedo 4.3.
All That Glitters is Not Gold
Her Parlayan Altın Değildir

Sanatçılar:
Sanchez Abuli & Jordi Bernet

Kaynak:
gandor08

Balonlama:
büyük beyaz

Amatör Çeviri:
fındıkfındık

kendimizi içtiğimiz
cu5b50uy70u9gpl10.jpg

cu5b5fimx2it8yo50.jpg

cu5b64qa9eyr7rir8.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Ozan seni sevmem için bir sürü sebebim var ama en önemlisi de bu galiba.. Sen ve Ali bir numarasınız.. Sevgilerimle.. (Kızmayın ama bu sefer biraz az geldi.. Tadından yenmez kıvamında)

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Torpedo çevirilerini forumdan indirdiğim tüm mteryaller içinde diğerlerinden ayıran bir özelliği var benim için. Geceyi meceyi beklemeden, indirir indirmez okumak için güçlü bir dürtü ile harekete geçiyorum.. Hatta bunları yazarken dahi sabırsızlanıyorum bir an önce öyküye geçmek için..

Çok teşekkürler Fındıkfındık, Büyükbeyaz...

12 Şub 2010
15,006
543,758
Kesin tercihim siyahbeyaz
Yanlış anlaşılma olmasın, Çarşıdaki siyahbeyaz değil:D
Siyahbeyazı renkliye 5 gol atar, pardon 5 basar:)

Büyük Büyükbeyaz ve büyük fındıkfındık'a hem aferin, hem bravo, hem en alasından teşekkürler...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,010
denize sıfır
Mediafire link eklenmiştir.

Kronolojik sıralamamız devam ediyor, bu sayıda Torpedo'nun sağ kolu Rascal aramıza katılıp kendini tanıtmış oldu. Ve hemen vakit geçirmeden yeni sürprizimizi tezgaha yatırdık, ince ince işliyoruz. Biz yaparken keyif aldık, dileriz okuyan yüzlerde mutlu olsun. Saygılar.:)