Seyfettin Efendi çıktı!

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
kapak.jpg

Arka kapak yazısı:

İstanbul, 1924... Halkının yeni bir hürriyete kucak açtığı, yıllar süren işgalden kurtulmuş, yüzyıllardır başkent olduğu imparatorluğu geride bırakmış bir şehir; sinsilikleri aklın ve bilimin sınırlarını aşan hainler ve katiller için ise adeta bir cennet. Fakat neyse ki tüm bu pespayeliklere tahammülü yıllar evvel tükenen bir İstanbul beyefendisi var.

Seyfettin Efendi, ataletiyle birlikte şahsi menfaatlerini de bir kenara bıraktığı, İstiklal Harbi’nin ardından bizzat kurması için görevlendirildiği İfşa-yi Sırr Teşkilatı’ndaki esrardaşları; dillere destan kuvvetiyle pehlivan İsmail, fennî icatlarıyla mühendis Münevver, sarsılmaz iradesiyle adli tabip Aziz ve keskin gözleriyle casus Esat, acar hafiyenin en olağanüstü vak’aları çözmesine merakla yardımcı olurlarken Anadolu’yu ve Trakya’yı, iç ve dış alçaklıklardan koruyorlar.

Teşkilat kayıtlarından elinizde tuttuğunuz nüshaya konu olan vak’ada, İstanbul’u çirkin sıfatlarına benzetip, yedi tepesine lanet saçmaya çalışan kanı bozuklar, İfşa-yi Sırr’ı peşlerine takma gafletinde bulunuyorlar. Dehşetin esiri olmaya işgalde bile bu kadar yaklaşamayan İstanbul’un mabetlerinde yoğun bir takip başlıyor.

Eğer ki olacaklar sizi meraka ve heyecana sevk ettiyse, Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi’nin notlarından hem derlediği hem de çizim vazifesini üstlendiği bu olağanüstü maceraya şahit olmanızdan sonsuz kıvanç duyarız.

"Yeditepe Canavarı" kitabının bulunduğu dükkanlar:

Beşiktaş:
Arka Bahçe Çizgi Roman Dükkanı
Pegasus Oyuncak

Taksim:
GON Çizgi Roman Kitabevi

Kadıköy:
Büyülü Dükkan
Gerekli Şeyler

İstanbul içi ve dışı diğer mağazalar kısa sürede eklenecektir.

Pazartesi gününden itibaren sitesinden sipariş yoluyla temin edebilirsiniz.

Connan

Yeni Üye
17 Kas 2011
52
145
Uzun zamandır beklediğim müjdeli bir haber olmuş. Eline ve emeğine sağlık, en kısa zamanda alacağım.

f.erince

Süper Üye
6 Eki 2009
521
2,669
Tebrikler, umarım satışlar da iyi olur da, bir çok başka eserlerinizi okuma fırsatı yakalarız.

KHANN

Kıdemli Üye
19 Ara 2012
126
277
Tebrikler; yerli çizgi romanı ve yerel senaryoları sonuna kadar destekliyorum, konu çok ilginç ve bizim coğrafyamızda geçiyor olması bizden karakterler ve gizem tahmin ediyorum 32 kısım tekmili tat alacağız,hele birde renkli ise tadından yenmez .İstikamet Kadıköy .

12 Şub 2010
15,006
543,641
Seyfettin Efendi,Bildiğimiz Ömer Seyfettin olmasın.Çok benziyor da.Büyülü Rüzgar'da ki "Poe" gibi.

Tam da aynı şeyleri düşünüyordum ki, sevgili tex dostumun yorumuna geldim. Büyülü Rüzgar'ın Poe 'suna benzettim ama ondan çok daha güzel.

Bantlarını hayranlıkla izlemiştim ve kitabın çıkmasına müthiş sevindim.

Kapak resmi muhteşem olmuş, fotoğraftan daha güzel.

Ben en az 10 adet alacağım, yerli çizgi roman için yapacaklarım arasında en az katkım bu şekilde olacak.

Umarım bunları imzalatma şansı da bulurum:)

Hayırlı olsun ve tebrik ediyorum Devrim Kunter.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Herkese güzel yorumları için çok teşekkürler.

Tam da aynı şeyleri düşünüyordum ki, sevgili tex dostumun yorumuna geldim. Büyülü Rüzgar'ın Poe 'suna benzettim ama ondan çok daha güzel.

Bantlarını hayranlıkla izlemiştim ve kitabın çıkmasına müthiş sevindim.

Kapak resmi muhteşem olmuş, fotoğraftan daha güzel.

Ben en az 10 adet alacağım, yerli çizgi roman için yapacaklarım arasında en az katkım bu şekilde olacak.

Umarım bunları imzalatma şansı da bulurum:)

Hayırlı olsun ve tebrik ediyorum Devrim Kunter.

Ahmet Yüksel ile yaptığımız sohbette bu konulara değinmiştik
sitesinden Gölge e-Dergi Eylül 2013 Sayı 72'de bulabilirsiniz.

Tebrik ederim, umarım uzun süreli olur.

İzmir'de nerelerde satılacak?
Bu kitabı edinmek lazım.

İstanbul dağıtımı henüz bitti, İstanbul dışındaki yerleri de önümüzdeki hafta duyuracağım. Ulaşamayan şehirler için de internet üzerinden satış yapacağız.

Sentinel

Yeni Üye
1 Şub 2012
26
91
1289879_10151721632843702_2015856785_n.jpg

Devrim Kunter "Seyfettin Efendi" İmza Günü Arkabahçe'de​

Forumlarda bir fenomene dönüşmüş olan "Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları" sonunda basılarak raflara ulaşmaya başladı. Devrim Kunter eserin öyküsünü kendisi kaleme aldı ve kendine has tarzıyla kendisi çizdi. Şimdi sıra okurların desteğine geldi. 22 Eylül 2013, saat: 14.00-16.00 arasında Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanında buluşarak sanatçıyla tanışma imkanı bulacak, eseri onun elinden imzalı alabileceğiz.

Sinanpaşa Mah. Ortabahçe Cad.
Büyük Beşiktaş Çarşısı No: 10/1-18 ve 19
Beşiktaş/İstanbul
0212 327 46 13

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Satış noktaları:

D&R
Remzi Kitabevi
İnkılap Kitabevi
www.idefix.com

ANKARA
Devr-i Alem Sahaf
Jedbang Collectibles

BURSA
Çizman Çizgi Roman Sahaf

İSTANBUL / BEŞİKTAŞ
Pegasus Oyuncak

İSTANBUL / TAKSİM
GON Çizgi Roman Kitabevi

İSTANBUL / KADIKÖY
Büyülü Dükkan
Büyülü Rüzgar
Flaneur Comics
Gerekli Şeyler
Özer Sahaf

İZMİR / KARŞIYAKA
Baykuş Kitap
Pınar Kitap

sitesinden de sipariş verebilirsiniz.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Kitabı (hem de imzalı) önceki gün
aldım ve bir solukta okudum.
Tadı damağımda kaldı,devamını sabırsızlıkla bekliyorum artık.
Tablo gibi kareleriyle,heyecanı hiç düşmeyen
hikaye kurgusuyla, sevimli karakterleriyle
yıllarca okuyabileceğimiz bir seri olabilir
Seyfettin Efendi.
Tek başına bir yere kadar ama
bir "Marvel", bir "Bonelli" gibi ekip kurarak
çalışma imkanı yaratılabilse ayda bir macerasını
okuyabiliriz diye düşünüyorum.Okurlar,yapımcılar(yayınevleri),
yazar ve çizerler birlikte bu hayali gerçekleştiririz umarım...
Devrim Kunter'i tebrik ederim,
kitabı son dönemde çıkan örneğin "erteleyiş" gibi
keyif verici bir görselliğe sahip.
Son söz:Çok başarılı satışlar olsun, devamı çabuk gelsin...

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
Yeryüzü benden önce davranmış... :)
Ben de kitabı dün bir solukta bitirdim ve gerçekten çok keyif aldım.
Görsel olarak, kurgu ve kararkterleri ile olmuş işte dedirtti bana... Uzun zamandır beklediğim Seyfettin Efendi beni çok tatmin etti. Devamını da dört gözle beklemekteyim çok pis yerde kaldı yahu :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
"Tadı damağımda kaldı" derken
tam anlamıyla düşünüyorum neredeyse.
Hani Marvel'in ciltlerini okuyoruz ya,
8-10-12 sayı birarada,keşke öyle olsaydı,
bitmeseydi hemen diye düşündüm...
Umarım devamını yakında okuruz diye de
tekrar temennimi belirteyim...

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,364
İzmir
Ali Recan ve Suat Yalaz ustalardan sonra Türk çizgi roman külliyatına güzel bir giriş yapan Devrim Bey'i kutluyorum öncelikle. Kitabı henüz almadım, ama Pınar Kitaba uğrayıp almayı düşünüyorum önümüzdeki hafta. Umarım uzun soluklu bir yayın olur. Ülkemizde çizgi romana hak ettiği değer ne yazık ki verilmiyor. Bunun en önemli sebeblerinden bir tanesi, fiyat. Çünkü okuyucu kitlesi az olduğu için yayın evi kitabı pahalıya satıyor. Gönül istiyor, o kadar çok okuyucu olsun ki, kitaplar Amerika'da satıldığı gibi 1 dolardan okuyucuya ulaşsın. Adamlar 1 dolara kitap okuyor yahu! Marvel, DC, Dynamite, Vertigo vb. kuruluşlar bu fiyattan kitap satıyor. Burda 10 tl'den ucuz kitap yok. Umarım her şey daha güzel olur...

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
yeryüzü , comedian, darkwood teşekkürler.

Seyfettin efendi çıktıktan hemen sonra Kahramanlar Sinemada yorum yazmıştı.

Geekyapar sitesinden de bir inceleme geldi.

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Arkadaşlar, bir şekilde içinde yer aldığım bu proje gerçekten çok keyifliydi.

Bir noktada, Türk okurların sevdiği gibi, yani "süper" kahramanlar yok. Öz be öz Türk evladı ve çoğu olayı aklıyla çözen bir kahraman var. Ancak yanındaki dostlarının da çoğu konuda ondan aşağı kalır yanı yok. Bu haliyle "tecrübeli" okurlara hitap ediyor.

Bir diğer noktadan bakarsanız, müthiş çizimler ve renklendirmeler bulacaksınız ki bunların kalitesi, değme Amerikan çizgi romanlarına taş çıkartacak kadar iyi.

Türkiye`den neden çizgi roman çıkmaz sorusunun yanıtı bellidir zira pek fazla alan olmaz. Ancak Seyfettin Efendi`yi destek olmak için almayın, gerçekten iyi bir iş olduğu için alın ve keyifle okuyup kütüphanenizde bulundurun derim. :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,673
İstanbul
Arkadaşlar, bir şekilde içinde yer aldığım bu proje gerçekten çok keyifliydi.

Bir noktada, Türk okurların sevdiği gibi, yani "süper" kahramanlar yok. Öz be öz Türk evladı ve çoğu olayı aklıyla çözen bir kahraman var. Ancak yanındaki dostlarının da çoğu konuda ondan aşağı kalır yanı yok. Bu haliyle "tecrübeli" okurlara hitap ediyor.

Bir diğer noktadan bakarsanız, müthiş çizimler ve renklendirmeler bulacaksınız ki bunların kalitesi, değme Amerikan çizgi romanlarına taş çıkartacak kadar iyi.

Türkiye`den neden çizgi roman çıkmaz sorusunun yanıtı bellidir zira pek fazla alan olmaz. Ancak Seyfettin Efendi`yi destek olmak için almayın, gerçekten iyi bir iş olduğu için alın ve keyifle okuyup kütüphanenizde bulundurun derim. :)

Söylediklerinin tamamına katılıyorum, sevgili Shevarash.

Çizgileri, renkleri ve kurgusuyla nefis bir çizgi roman okudum. Üstelik bize, bu ülke topraklarına ait bir çizgi romandı bu. Sevgili Devrim'le birlikte seni ve emeği geçen diğer tüm isimleri bir kez daha tebrik ederim.

Son paragraftaki vurguna da sonuna kadar katılmakla beraber, maddi durumu izin veren dostlarımız için küçük bir değişiklik yapmak ihtiyacı hissediyorum: Gerçekten iyi bir iş olduğu için kütüphanenize bir tane koyun. Ama hem bu kitaba hem de çizgi romanın ülke topraklarında yaygınlaşmasına küçücük de olsa bir katkıda bulunmak istiyorsanız daha fazla alın ve dostlarınıza hediye edin.

rafael

Yeni Üye
15 Kas 2010
82
97
Sitemizde gördügüm örnek çalışmalara büyük bir keyifle bakıyordum.
Maceraları gibi çizimleri de olağanüstü Seyfettin Efendi'nin...
Tebrikler devrimk
Bugün sadece bu kitaptan bir tane almak için Kadıköy'e gideceğim.

Sevgili devrimk bizi şımarttın. Devamlarını da istiyoruz artık...
Ellerine, beynine sağlık...

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Seyfettin efendi'nin iyi bir çizgi roman olduğu için alındığını ve önerildiğini görmek beni en sevindiren olaylardan biri.

Teşekkürler Shevarash, direnc11 ve rafael.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Pizagor ve Deli Saçmaları blogundan Seyfettin Efendi kitabı üzerine ayrıntılı bir inceleme.

Moderatör tarafında düzenlendi:

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Altevren Gurme'den Seyfettin Efendi incelemesi. Kitap hakkında hafif ipuçları (spoiler) barındırıyor haber vermiş olayım.

12 Şub 2010
15,006
543,641
Pizagor ve Deli Saçmaları'ndan alıntı :

" Bu noktada bir de okur klişesine girmeden edemeyeceğim. Okurun bu albümle ilgili olarak 'Türk çizgiromanı, Türk çizgiromancısı, hep destek, tam destek' yaklaşımına daha baştan karşı çıkarak bu albümü destek amacıyla değil çizgiroman kitaplığımıza Devrim Kunter'den güzel bir albüm eklemek için alalım demiştim. Çünkü reddettiğim bu masumane destek olalım yaklaşımının alt metni istemeden de olsa şunu söylüyor: Sen piyasada çizgiroman adına yayınlanan diğer işler kadar nitelikli değilsin. "

Kişisel kanaatim, Türk Çizgi Romancılarının ÇİZGİ ' de emekleme aşamasını geçmiş oldukları ve yabancı meslektaşlarından pek de aşağı kalmadıklarıdır. Daha eskilerde kişisel yetenek ve gayretlerle çizgi roman yazan çizen ustalarımız oldu ama bunların sayısı, yabancılarla kıyaslandığında çok azdır. Özel TV lerdeki reklam ve animasyonlar, çocuklara yönelik çizgi filmlerin toplumda rağbet görmesi ve bunlara tatmin edici ücretler
ödenmesi, yeni kuşaklarda çizgili sanata karşı eğilimi arttırmıştır. Ama hala en büyük sorun, çizgi roman sanatçılarının eserlerinin tirajı ve dolayısıyla çizgi roman için verilen emek ve zamanın maddi karşılığının bu sanatı profesyonel olarak sürdürmek isteyenleri teşvik etmekten uzak olmasıdır.

Ben bir çizgi roman sever olarak Türk çizgi romanının olabildiğince teşvik edilmesi ve çizgi roman yazacak çizecek sanatçıların heveslerinin söndürülmemesi için mutlaka maddi karşılığını fazlasıyla almaları gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu şekilde yeni yazar çizerler yetişebilir. Topçu ve popçulara sağlanan maddi olanakların çok daha azı sanata, kültüre sağlansa nice yeteneklerimiz açığa çıkacaktır. Bir eurovision yarışması için TRT nin ayırdığı bütçenin çok daha azı ile nice yeni çizgi romancımız teşvik edilebilir. Özel TV kanallarının evlendirme, yarışma programlarının bir tekine harcanan para ile ortalık çizgi romana boğulur. Bir maç için, orta halli bir restorandaki yemek için, bir kaç paket sigara veya bir 20'lik için verdiğimiz parayı neden çizgi romana vermek için çağrı yapmayalım.

Pizagor ve Deli Saçmaları'ndan alıntı :

" Yeditepe Canavarı ise Devrim Kunter'in aşağıda örneklerini verdiğim mükemmele ulaşmak adına defalarca yinelediği panellerin, tekrar tekrar üzerinden geçtiği metnin, kılı kırk yaran çalışmasının ortaya çıkardığı bir yüzakı... "

Aynı fikirdeyim. Gerçekten beğenerek okudum. Çok güzel olacağı daha önce sayfa sayfa paylaşılan bölümlerinden belliydi zaten.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,364
İzmir
Kitabı kendim almak istiyordum, gerçekten. Ama sevgili Profesör benden önce davranıp hemen bir tane hediye göndermiş. Kendisine buradan çok çok çok teşekkür ediyorum. Anlamlı bir hediye benim için. Gerek Türk çizgi romanının geldiği son nokta açısından, gerekse artık bizde de Amerikanvari çizerler var dedirtecek bir kitap. Okurken çok değişik duygular hissettim. Kendi adıma, Türk çizgi romancılığı adına, kaliteli eserlerle buluşan okurlar adına çok sevindim. Konusu burada anlatılacak şey değil. Ama forumdaki comicsçi arkadaşların çok severek okuyacağı bir kitap bu. Bir Spider-Man'den, bir Batman'den vb hiç farkı yok kalite açısından. Kuşe kâğıt, kaliteli bir baskı ve daha neler neler. Özellikle de renklendirmesine bayıldım. Tekrar çok teşekkürler Devrim Bey. Harikulade bir eser ortaya çıkartmışsınız.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Teşekkürler.

Seyfettin efendi hakkında röportaj yapmaya da başladık.

Blogda ayrıca Tükiyeden çizgi romanla ilgili kişiler ve İtalyan çizgi roman yazar ve çizerleri de mevcut.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Pazar kahvaltısıyla birlikte Bant Mag.
İlgilenenler için Seyfettin Efendi hakkında söyleşi de var.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
05.10.2013 tarihli Radikal kitapta çıkan inceleme internet sayfasına da konulmuş.

Okumak isteyenler aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
Sevigili devrimk

Radikal'daki yayının en altında "Arkabahçe Yayıncılık" yazılmış... :)

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
çok ama çok sevindim
ben seyfettin efendiyi türk çr tarihinde bir ilk olarak değerlendiriyorum
bırak çizimini, kağıdını, kapağını
en güzel şey olan konusuna bakalım
cumhuriyet yıllarını anlatan kaç türk çr var
-YOK
dedektiflik ve polisiye temalarını işleyen kaç türk çr var
-YOK
peki dünyada seyfettin efendiden başka hangi çr da grup halinde çalışan her biri ayrı özellikte dedektif var
-YOK
seyfettin efendi türk ve dünya çr nında bir ilki yaşatmıştır
teşekkürler Devrim KUNTER

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Tebrikler. Uzun ömürlü olmasını dilerim.

Kapak çiziminde Seyfettin Efendi'nin simasını Tevfik Fikret'e benzettim.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
1502652_522400397857158_1260136473_o.jpg

Eğer bu resmi gördükten sonra yedi gün içerisinde paylaşmazsan ayın yedisinde Yeditepe canavarı kapını yedi kere çalacak, yedi uzvunu yedi yerinden bıçaklayarak yedi kişiyi öldürecek. Benden uyarması, ben paylaştım kurtuldum.

Çizim: Ömer Tunç.