Sabata (Sabata Vadiler Hakimi) (1969) 1080p TR+TR-ENG. (TRT DUBLAJ)

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
564
2,497
Anadolu Yakası
4740ef5f57a6dbdc86570840d5864317.jpg

Ehi Amico, C'e Sabata. Hai Chiuso...

Film Dailymotion'dan ve İngilizce Altyazılıdır. Arzu eden Google'dan filan baksın Dailymotion'dan indirme linki için, Divxplanet'tan da altyazı bakarsınız, kesin vardır.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

1969 tarihli bu Spagetti Western Türkiye'de sinemalara 1971'de geldiğinde ortaokul talebeleri olarak en çok da müziğine tav olmuştuk! Müziğini Marcello Giombini'nin yapmış olduğunu çok sonradan öğrenecektik haliyle. Şarkının sözleri tıpkı filmin orijinal İtalyanca adındaki gibi başlıyordu: "Ey amigo, çes sabata, ay kiyu so" (tabii bizim kulaklarımızla algıladığımız söylenişi böyle, yoksa İtalyancayı nereden bileceğiz!) Orijinali "Ehi amico... c'è Sabata, hai chiuso!" imiş, yani "Hey ahbap, benim adım Sabata, artık senin işin bitti!" anlamına geliyormuş.Galiba bunun 45'liği de o sıralar plakçılarda çok iyi satıyordu. Film bizde "Sabata Vadiler Aslanı" adıyla gösterime girdi. İki devam filmi de bizde oynadı.

Eline sağlık sayın "ebuselam", süper filmlerle devam ediyorsunuz. ÇD'nın sinema bölümü sayenizde adeta bir sinematek havasına bürünmeye başladı.

Ehi amico...c'è Sabata! (1969)

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,447
Sinemada tam 3 kez izlediğim film. Melodisinin "Hey amigo, çe sabata, hay kiyzo !!!" şeklinde olan sözleri öyle hafızama kazınmış ki, hala daha unutmadım, ayrıca hala ıslıkla çalabiliyorum. Sözlerin anlamını ise çok sonralarda öğrendim tabii, o zamanlar Google yoktu ki :)
Paylaşım için çok teşekkür ederim.