The Punisher MAX (2004-2009) 01

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,362
İzmir
Yazmış olduğu "The Preacher" serisi ile gönüllerde taht kuran Garth Ennis ustadan Marvel'in ikonik kahramanı The Punisher'a farklı bir bakış açısı..
Bilindik Marvel kahramanlarının olmadığı bir dünyada, tanıdığımız ve sevdiğimiz Frank Castle karekterinin değişik bir sunumu...
Yaşlanmış, epey badireler geçirmiş ama hâlâ "Kutsal" görevini ifa ediyor...
Eski dostu Micro ile yolları ayrılmış... Yine tek tabanca dolaşıyor şehrin karanlık sokaklarında...
Ben okuyunca çok beğendim. Öyle uçan kaçan pek aramayın, zaten yoklar...
Sadece olabildiğine acımasız, amansız, hedefini şaşırmayan bir Punisher var. Biraz Clint Eastwood'un şimdiki hallerine benziyor çizimi. Güçlü kuvvetli ama Clint amcamız gibi cılız değil...
Okuyunca çok seveceksiniz.
Dili biraz acayip gelebilir. Çok argo ve küfür var. Ama orijinalini kontrol ederseniz aynısını orada da göreceksiniz. O yüzden kullanılan tabirlere şaşırmayın derim. "Fuck!lar havada uçuşuyor yani...
İyi okumalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

100bullets

Yeni Üye
7 Eki 2020
55
191
Burası güzel bir serüvenin başlangıcı olacak. Emeklerinize sağlık, çok teşekkürler değerli üstadım.

Son düzenleme:

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,680
Sayfayı tek başına kapatıyor, Clint Abi'leri yanyana sıralasan sayfaya 4 tane sığar.
Teşekkürler.

DeMoN69

Kıdemli Üye
10 May 2020
506
2,110
Üstadım öncelikle elinize emeğinize sağlık. Bu seriyi Savage üstad çevirdi diye biliyorum ve sonra Marmara Çizgi tarafından basıldı diye telif yemişti sanırsam. Umarım sizde telif sıkıntısı olmaz.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,362
İzmir
Kitap basılalı 6 yıl olmuş neredeyse...
Basıldığı günden beri her yıl zam yaparlarsa tabii ki bazı ciltleri hâlâ satışta olabilir.
Adamlar geçenlerde tüm ürünlere neredeyse % 100 zam yaptı.
Zammı yeni basacak olduğun kitaba uygularsın. Buna kimsenin sözü olmaz. Kağıt ihracatı, baskı maliyetleri artışı vs vs...
Ama biri bana; zaten envanterlerinde olan, basılı bir halde raflarında duran kitaba (yanlış anlaşılmasın; bu kitaplar zaten kârı hesaplanarak bir önceki fiyattan satılan kitaplar!) bir üçüncü zam etiketi koymanın mantığını açıklasın, ben bu yayınevlerinin hepsine hak vereceğim!
Adamlar yıllar önce bastıkları kitaplara zam yaptılar resmen... Yeni basılan kitaplara değil!
Niye YKY ve JBC halihazırda raflarda duran kitaplarına bu zammı uygulamadı?
Bu adamlar da aynı düz mantıkla envanterinde bulunan tüm kitaplarına zam yapabilirlerdi...

Creepy

Yeni Üye
22 Nis 2019
89
279
Daha önce okumuştum ama ne kadarını okuduğumu hatırlamıyorum. Şimdi yeniden başlıyalım o zaman. Ellerinize sağlık.

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,523
13,633
Denizli - İstanbul
Punisher Max

Ravage zamanında Punisher Max'lerin çoğunu yapmıştı. Yayın teliflenince linkler kaldırılmıştı. Aslında linkleri geri konsa da olur. Ama Dindar Diker dostumuz da ben alternatif yaratmak istiyorum diyorsa tabii ki saygı duyarım. İyi niyetle yapılan her çalışmaya ve verilen emeğe saygım vardır.