Namibia - Bölüm 5 (Son)

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,090
Dünya
EcQPoH.jpg

EcQkHA.jpg

Çeviri: Vito
Balonlama: Dindar Diker

Namibya müthiş bir final sayısıyla sona eriyor ama Kathy Austin'in maceraları Amazonie serisinde devam ediyor. Amazonie henüz İngilizceye çevrilmediği için biz bu noktada bırakıyoruz. Ama Dindar Diker dostumuzla Leo üstadın başka bir hikayesinde ortak çalışmaya başladık bile. :D

Yeni okumaya başlayacaklar için, bu hikayeyi okumadan önce muhakkak Kenya'yı okumalarını tavsiye ederim. Olay örgüsü oradan başlıyor ve bütün olarak değerlendirildiğinde hikayedeki detaylar ve dünya dışı varlıkların motivasyonu (müdahale etmeme prensibi, özgür irade yasası gibi) daha bir anlam kazanıyor.

Önceki sayılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Namibya - Bölüm 1
Namibya - Bölüm 2
Namibya - Bölüm 3
Namibya - Bölüm 4

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,246
3,524
Cuma akşamının en güzel hediyesi, çok teşekkürler seneler önce okuduğum için bütünlük için tekrar baştan okuyacağım, Varolun

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Çok çok teşekkürler, arkadaşlar. Güzel çeviri ve ardından güzel bir balonlama ile kitaplar bitti. Ellerinize sağlık.:)

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
kenya'dan sonra namibia da tamamlandı :)
benim için bu senenin ilk 5 ine girecek bir kazanım.
teşekkür ederim.
tamamlanınca amazonia'nın da sonunu görme dileğiyle.

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
824
1,609
Çok teşekkürler. Başka Frankofonlar da çevirmeye devam edersiniz umarım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çizgi Diyarı'nın en güzel yanlarından biri de forum üyelerinin hiçbir seriyi eksik görmeme istekleri...
Bazen bir dostumuz başlıyor araya muhakkak ki hayat meşgalesi giriyor ve istemeden bazı seriler yarım kalıyor
sonra bayrağı bir başka dostumuz alıp sona götürüyor.
Sizlerle bir arada olmanın keyfiyle teşekkürler...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,672
İstanbul
Kenya'dan sonra Namibia'yı da büyük keyif alarak okudum.

Bize bu ayrıcalığı yaşatan sevgili dostlarımız vito ve Dindar Diker'e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu arada Leo'nun yeni bir eserine başladığınıza dair haber de hem çok sevindirdi hem de çok merak etmeme yol açtı. Hangisi acaba? Neyse, zamanı geldiğinde duyurursunuz siz nasıl olsa. :)

Tekrar teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,478
Kitapları henüz okuyamadım ama arşive aldım. Muhakkak ki güzeldirler. Her şey gönlünüzce olsun.

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,090
Dünya

Bu arada Leo'nun yeni bir eserine başladığınıza dair haber de hem çok sevindirdi hem de çok merak etmeme yol açtı. Hangisi acaba? Neyse, zamanı geldiğinde duyurursunuz siz nasıl olsa. :)

Centaurus serisine başladık, yine Leo ve Rodolphe üstatlardan Kenya ve Aldebaran'ın karışımı şahane bir bilimkurgu. Listemin ilk sıralarında yer alıyordu, Dindar Diker dostumuz da benim gibi bilim kurgu sever çıkınca öne aldık bunu. :D

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,363
İzmir
Benim için çalışması çok zevkli olan bir seriydi.
Leo'nun yazdıkları gerçekten okunmaya değer eserler.
Usta bir çevirmene sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Değerli Vito dostumuz İngilizceye gerçekten çok hakim. Dili ustaca kullanıyor.
Bir sonraki eserimiz büyük ihtimalle bir Aliens olacak sanırım... :)

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,307
30,068
İzmir
Namibia'nın sonunu heyecanla bekliyordum..
Şimdi de Centaurus'u sabırla bekleyeceğim...
Sağolun üstadlarım....

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Bu güzel seri için çok teşekkürler, benim de okumaya bir türlü fırsat bulamadığım bir seriydi, şimdi okuyabileceğim.

yturan

Onursal Üye
28 Ağu 2009
1,047
4,628
Denizli
Harikasınız üstat.
Yenilerin de müjdesini aldık.
Sabırla bekleyeceğiz.
Teşekkür ederiz.
Yeni çalışmalar için de kolaylıklar diliyoruz.

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
185
sevgili arkadaşım, kenya ve namibya gibi iki güzel eseri bizlere karşılıksız verdiğiniz için sonsuz teşekkürler.kışın başlayacağı bu günlerde içimizi ısıttın en baştan bir daha okuyacağım
asimreis izmir -1951

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Arada balonlamaların güzelliğinden mahrum kalıyor insan.Forum o kadar geniş ki.Neyse geç olsun güç olmasın.
Her iki üstada da çok teşekkür ediyorum.

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
185
5.sayı için sonsuz teşekkürlerimi kabul edin.büyük bir eksiğimi kapaattınız
saygılarımla
asim reis izmir 1951

comfort

Yeni Üye
10 Kas 2012
108
151
Yarım kalmış ve merakta bırakan bir seriyi tamamlanmış görmek çok sevindirdi. Sevgili üstatlara çok çok teşekkürler.