Uzay Çocukları

uygar

Yeni Üye
29 Nis 2015
7
120
İSTANBUL
Selamlar.
Bir süredir Çizgi Diyarı'nın üyesiyim. Açıkçası asıl amacım babam karikatürist Mıstık'ın Uzay Çocukları çizgi romanının kayıp balon yazılarına ulaşabilmekti.
Yaklaşık 3 yıllık bir çalışmanın sonunda Uzay Çocukları'nı eksiksiz toparlamayı başardım.
Çizgi romanları orijinallerinden dijital ortama aktarıp tek tek temizliklerini yapıp balon yazılarını yeniden yazıyorum.
Gezgin Mantar'ı ve Bilgin ailesini yeniden çocuklarla buluşturabilmek için.
adresinden maceraları paylaşmaya başladım.
Herkese açık ve tabii ücretsiz.
Sizleri de çizgi roman tutkunları olarak bilgilendirmek istedim.
Sevgiyle kalın.

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
80'li yıllarda Uzay Çocuklarına ait kocaman bir cilt kitabım vardı...Ve çok severdim...Sonrasında kaybettim ve açıkcası ismi aklıma gelmediği için bir daha okuma şansım olmamıştı....Bu paylaşımlarınızla tekrar o yıllara döndüm,ve yarın ilk işim kızımla tekrar okumak olacak...Emekleriniz için sonsuz teşekkürler....

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Siteyi ve yeniden düzenlenmiş uzay çocukları maceralarını inceledim ve çok beğendim.
Bu arada anladığım kadarı ile sizde babanızın eserlerinin orjinali yok.
Bir nebze site olarak katkımız olmuşsa kendi adıma çok sevinirim.
Umarım film çekme projeniz başarıya ulaşır.
Eğer isterseniz bizim burada da bir bağlantı açabiliriz.
Başarılar dilerim.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Sevgili Uygar, yaptığınız çalışmalara ve bizi haberdar etmenize çok sevindim. İnsanı boyutu çok harika bir çizgiroman olan Uzay Çocukları, albümleşmeyi ve koleksiyon yayınını hak eden başlıklardan biridir bence de.
İnşallah çalışmalarını ve emekleriniz tez zamanda karşılık bulur ve temennilerimiz gerçekleşir :)

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Merhabalar Uygar Bey. Yapmakta olduğunuz harika bir şey. Kızıma az anlatmadım 70'li 80'li yıllarda Milliyet Çocuk Dergisi'nde çıkmakta olan ve büyük beğeni ile takip ettiğim Uzay Çocukları çizgi dizisini. :)

Sizinle hiç tanışamadık ama, rahmetli babanızla çocukken tanışmış, hatta onu evimizde kısa süreliğine ağırlamıştık. Aşağıda o günün hatırası olarak halen sakladığım iki çizim mevcut:

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Çok severdim, ilgiyle okurdum bazen de korkardım. Bir dönem rahmetli Mustafa Eremektar ile büyüdü. Bu arada bir şey soracağım, isminiz Uygar olduğuna göre acaba diğer kahramanlar yani Bilgin, Bilge ve Işın isimli kardeşleriniz var mı? Merakımı celbetti de. Başka bir soru da isimli site hakkında. Size mi ait acaba?
Şimdiden çok teşekkür ederim. Rahmetli Mıstık'a Allah gani gani rahmet eylesin.

edizmediz

Yeni Üye
14 Şub 2020
26
105
Selamlar.
Bir süredir Çizgi Diyarı'nın üyesiyim. Açıkçası asıl amacım babam karikatürist Mıstık'ın Uzay Çocukları çizgi romanının kayıp balon yazılarına ulaşabilmekti.
Yaklaşık 3 yıllık bir çalışmanın sonunda Uzay Çocukları'nı eksiksiz toparlamayı başardım.
Çizgi romanları orijinallerinden dijital ortama aktarıp tek tek temizliklerini yapıp balon yazılarını yeniden yazıyorum.
Gezgin Mantar'ı ve Bilgin ailesini yeniden çocuklarla buluşturabilmek için.
adresinden maceraları paylaşmaya başladım.
Herkese açık ve tabii ücretsiz.
Sizleri de çizgi roman tutkunları olarak bilgilendirmek istedim.
Sevgiyle kalın.
Harika olmuş!