TV'de 7 Gong - Sayı: 11 (17 Mart 1991)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

TV'de 7 Gong 1991 - Sayı 11
Haftalık Televizyon ve Sinema Dergisi
17 Mart 1991 tarihli 11. Sayısı
Fiyatı 3000 TL
80 sayfa, 58 MB, CBR

file

(Mega)

TV'de gösterilen "Küçük Sezar", "Halk Düşmanı" ve "Scarface" gibi klasik gangster filmleri vesilesiyle yazar "Giovanni Scognamillo" derginin bu sayısında konuyla ilgili iki sayfalık bir yazı kaleme almış. Başlığı: "Nerede O Eski Gangsterler". Özünde bir televizyon programı dergisi olan "TV'de 7 Gong" Giovanni Scognamillo, Agâh Özgüç ve Sungu Çapan gibi birikimli yazarlarıyla tam bir sinema dergisi işlevi görüyor. Bu yazarlar da nasıl olsa bir magazin dergisi deyip yazılarını şişirmemişler, tam bir araştırmacı ciddiyetiyle arşiv çalışmalarını da yaparak yazılarını kaleme almışlar, görsellerini bile eklemeyi ihmal etmemişler. Diğer yazarları pek tanımıyorum ama onlar da birikimleriyle yabana atılır gibi değiller (meselâ müzik yazılarını yazan "Ali İnceoğlu" gibi).

file

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Müthiş bir nostalji...
Sağol sevgili dostum...
Yakın geçmişe tatlı bir yolculuk oldu bu benim için...

sekonme

Kıdemli Üye
8 Eki 2009
151
335
O yıllar yıldızı yeni yeni parlamaya başlayan Johnny Depp'in (kapak resmi) yaklaşık 20 yıl sonra 2009 yapımı Halk Düşmanları (Public Enemies) filminde "Bir Numaralı Halk Düşmanı" meşhur ganster John Dillinger'ı canlandırması da hoş bir tesadüf olmuş :)