Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
Saat 23'ü geçti ve her Cuma gelen dergimiz nerede kaldı, gelmeyecek mi yoksa diye düşünüyor olabilirsiniz, hemen aşağıdaki linkte olduğunu söylerim :)

Link:
Link:

Gündüz işlerim, akşam da arkadaşa davetli olduğum için sadece telefondan bakabilmiştim konulara. Şimdi siz bu dergiyi okurken bakamadığım konulara yelken açacağım ben. Keyifli okumalar. :)

Not: Bundan sonraki dergileri sadece ham tarama olarak vereceğim, dileyen kendisi parlatabilir.​

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,013

Not: Bundan sonraki dergileri sadece ham tarama olarak vereceğim, dileyen kendisi parlatabilir.​

Her cuma 2 adet dergim oluyordu şimdi bire mi düştü.Hem ben belki sizin gibi parlatamayacağım.Cımbızla mesajı ayıklayıverdim.:D
Teşekkürler üstadım.Yoğunluktan bu güzel dergiyi unutmuştum,ilaç gibi gelecek şimdi.Ellerine sağlık...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
Her cuma 2 adet dergim oluyordu şimdi bire mi düştü.Hem ben belki sizin gibi parlatamayacağım.Cımbızla mesajı ayıklayıverdim.:D
Teşekkürler üstadım.Yoğunluktan bu güzel dergiyi unutmuştum,ilaç gibi gelecek şimdi.Ellerine sağlık...

Üstadım mediafire hesabımda yer kalmadı, yeni bir tane daha açacağım, onu da böyle çift düzenleme ile doldurmayalım. Benim yaptığım parlatmada bir şey yok ki, photoshop ile açtıktan sonra görüntü menüsünden "otomatik tonlama, otomatik kontrast ve otomatik portakal aman otomatik renk" uygulamak yeterli olur. Bazı sayfalarda kontrast vs ayarları tutmayabilir, o da manuel ayarlayarak geçilebilir. Bu kadar.

Unutmuşum, şunu da ekleyeyim, Gandor08'den aldığım ve sitede olmayan dergilerin tarama düzenlemesi bu sayı ile bitmiş durumda. Bundan sonra gelecek olan 10 sayı Konuşan Çizgiler'in dergilerinin taramasıdır. İki dosta da buradan teşekkürlerimi sunuyorum. 10 haftalık maratonumuz başlamıştır, hayırlı olsun :)

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
skorbordta 0-3 deplasman takımı önde ama taraftar sevinçli
demekki ilk maçı 4-0 kazanmış deplasmanda ev sahibi takım ve tur atlamış :)

üstadım harika paylaşım, en sevdiğimiz dergilerden
ellerin dert görmesim

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
skorbordta 0-3 deplasman takımı önde ama taraftar sevinçli
demekki ilk maçı 4-0 kazanmış deplasmanda ev sahibi takım ve tur atlamış :)

üstadım harika paylaşım, en sevdiğimiz dergilerden
ellerin dert görmesim

Futbol ile aramız pek limoni o yüzden ev sahibi takım hangisi, deplasman takımı hangisi bilmiyorum. Sadece skor tabelasının üzerinde FB 0 - GS 3 rakamlarını gördüm, fanatik olmayan bir Galatasaray taraftarı olduğum ve galip geldiğimiz için sevindim. :)

Dergileri tararken ve düzenlerken şunu da söylerim sunumda, bunu da söylerim derken sunum vakti hepsi uçup gidiyor, sonra böyle kendi açtığım konuya ek yapmak zorunda kalıyorum. Mesaj trafiğinden dolayı dostlar kusura bakmasınlar...

Ha, yine unutmuştum, son anda aklıma geldi, bu kapak farklı bir tarihte yine kullanılmış, ben hatırlamıyorum, Davut (Konuşan Çizgiler) buranın altına yazabilirse sevinirim.

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Bir bilgi hazinesi olan Türkiye Çocuk Dergisi'nin 1988 yılı (7.yıl) 32. sayı ile 44. sayıları arasında, Mustafa Kocabaş'ın yazıp çizdiği "Golyemez Mehmet" adında nefis bir çizgi roman vardı.Ben, tam da o zamanlar dergiyi almaya başlamıştım.Golyemez Mehmet, lakabından da anlaşıldığı gibi tüm maçlarda gol yemiyordu.O yıllarda kapakları, genellikle Yalçın Dağlı çiziyordu.7.yılın 35. sayısı ile bu sayının kapağı aynıdır.Çok beğendiğim bir kapak çizimiydi.Golyemez Mehmet tüm maçlarda gol yemediğine göre, skor tahmininiz yanlıştır.Maç, tarafsız sahada oynanmış olabilir.O yıllarda deplasman maçlarına giden takımların türübünlerde kalabalık seyircilerinin maç izleyebildiğini dikkate alırsak, maçın deplasmanda oynanma ihtimali de vardır.Çizgi romanda, maçlarda şike yapıp gol yemesi için Golyemez Mehmet'in çocuğunu kaçırmışlardı.Aksi takdirde karşı takım kümeye gidecekti.Yoğun istek üzerine, çizerin biraz daha uzattığı bu çizgi romanın sonunda, Golyemez Mehmet, en yakın takım arkadaşıyla geçirdiği trafik kazası sonucunda, ömür boyu sahalardan uzak kalacaktı.Kapakları aynı olan diğer birkaç sayıyı, önceki mesajlarımda belirtmiştim.Kapak konusunda söylemek istediğim diğer bir husus, önceden kapaklarda hep çizim tercih ediliyordu.Bazen bir çocuğun ya da futbolcunun çizimini görüyorduk.1993 yılından sonra, bazen çizim yerine, fotoğraf makinasıyla çekilmiş resimler kullanılmıştı.

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,151
Kara Murat parlatmaya devam et,en azından bu çocuk dergilerinde.
Güzel paylaşım için teşekkür ederim.
Mükemmel olmuş.