2019 Mart - Çizgi roman listesi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul

46725363264_e8c84f25ed_h.jpg

40535909743_d629925078_c.jpg

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Ocak ve Şubat aylarında Teks yayını pas geçti.Bu ay da büyük ihtimalle boş geçecek.Ümitler Nisan ayına kaldı!

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Çok teşekkür ederim üstadım.Sayenizde gözümüzden kaçan çizgi romanları görebiliyoruz.
Saygılarımla.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Bu ayın EN'leri:
Flaneur Yayınevinin çıkarttığı 2 çizgi roman var bu hafta.
1. Blazing Combat, ödül almış bir eser ve kısa savaş hikayelerini içeriyor. Sert kapaklı ve 90TL.
2. Cehennemden Gelen'in satışa çıkarılan karton cilt dışında bir de sert kapaklı edisyonu var ki, bugün görünce dayanamayıp aldım. Sadece 111 adet üretilen kitabın fiyatı 200TL ve sadece kendi yayınevinde satılıyor. Fakat cilt kalitesi muhteşem. Koleksiyonerlerin kaçırmaması gereken bir kitap. Acele edin derim.

Bu haftanın bir sürprizi de seneler önce Remzi'nin çıkartıp 5. sayıda bıraktığı, Çizgi Düşler'in sonradan devam ettirdiği Thorgal'ı Remzi'nin tekrar basmaya başlaması.
Frankofon yayınlar arasında bence ilk 5 e girecek kadar güzel olan bu serinin yolu umarım bu sefer açık olur.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Bu ayın EN'leri:
Flaneur Yayınevinin çıkarttığı 2 çizgi roman var bu hafta.
1. Blazing Combat, ödül almış bir eser ve kısa savaş hikayelerini içeriyor. Sert kapaklı ve 90TL.
2. Cehennemden Gelen'in satışa çıkarılan karton cilt dışında bir de sert kapaklı edisyonu var ki, bugün görünce dayanamayıp aldım. Sadece 111 adet üretilen kitabın fiyatı 200TL ve sadece kendi yayınevinde satılıyor. Fakat cilt kalitesi muhteşem. Koleksiyonerlerin kaçırmaması gereken bir kitap. Acele edin derim.

Bu haftanın bir sürprizi de seneler önce Remzi'nin çıkartıp 5. sayıda bıraktığı, Çizgi Düşler'in sonradan devam ettirdiği Thorgal'ı Remzi'nin tekrar basmaya başlaması.
Frankofon yayınlar arasında bence ilk 5 e girecek kadar güzel olan bu serinin yolu umarım bu sefer açık olur.

Flaneur'un her iki kitabının da siparişini verdim. Heyecanla bekliyorum.

Remzi Thorgal'a kaldığı yerden mi başlıyor yoksa aynı sayıların yeni basımını mı yapıyor anlamadım.
Umarım kalıcı olur.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul

Remzi Thorgal'a kaldığı yerden mi başlıyor yoksa aynı sayıların yeni basımını mı yapıyor anlamadım.
Umarım kalıcı olur.

Tekrar 1. sayıdan başladı. Yeni basım mı, depoda kalanlar mı bilmiyorum. Aslında keşke Çizgi Düşlerin bıraktığı yerden devam etseydi. Hatta yan serileri de bassalar.
Ama Remzi bu belli olmaz. Yine yarım bırakabilir.

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Afu Bey sizden, Teks'le ilgili yüreğimize su serpecek haberler bekliyoruz.6-14 Nisan'da İzmir'de kitap fuarı var.Fuar vesilesiyle Teks'e dair bir kıpırdanma olabilir mi acaba?İlker Özer'in nabzını bir yoklayın bakalım...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim üstadım.
Zagor ve Teks benim vazgeçilmezlerim arasındadır.
Belirttiğiniz diğer yayınlarıda genelde takipteyiz.
Saygılarımla.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Sevgili Caretta,
Çizgi Düşler, 2 adet Tex çıkaracak. (klasik ve aylık seriden)
İzmir Fuar öncesi gelmiş olur. :)

Ayın son sürprizi YKY'dan geldi.
Alan Moore'un "Cehennemden Gelen" (Flaneur) kitabından sonra, "Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti" kitabı da, Yapı Kredi Yayınlarından çıktı :)

Bir iyi haber de Arkabahçede'den.
"Rozet"den önce Batman-3 ve Flash-3'ün okunması gerekiyordu. Flash da hemen çıkarılarak eksiklik giderilmiş oldu. :)
Okuma sırası 4. ciltlerle devam edecek.

Mart güzel sürprizlerle dolu dolu geçti sanırım :TL:TL:TL:TL

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Ali Fuat Bey, acaba Jean-Yves Delitte'in Büyük Deniz Savaşları serisinin Türkçe yayınlanmasıyla ilgili bir gelişme var mı?

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Ali Fuat Bey, acaba Jean-Yves Delitte'in Büyük Deniz Savaşları serisinin Türkçe yayınlanmasıyla ilgili bir gelişme var mı?
Evet.
Sözleşme imzalandı, çeviri çalışmaları sürüyor.
Ekonomik zorluklar biraz gecikmeye neden oldu malesef. Yarından sonra önümüzü daha iyi görebileceğiz.
Tünelin ucunu görüp çıkarız umarım.
(bu arada conan olmadı. bilginize :) )

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa

Evet.
Sözleşme imzalandı, çeviri çalışmaları sürüyor.
Ekonomik zorluklar biraz gecikmeye neden oldu malesef. Yarından sonra önümüzü daha iyi görebileceğiz.
Tünelin ucunu görüp çıkarız umarım.
(bu arada conan olmadı. bilginize :) )

Kaç sayılık bir seri, hangi yayınevi ve tüm seri planlandı mı yayınlanmak için?
Umarım çok okuyanı olur.
Başarlar dilerim yayınevimize.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Glena, şu ana kadar 9 kitap çıkarttı ve seri devam ediyor.
3 sayılık anlaşma yapıldı. Tutarsa devam edilir.
Her bir kitap tarihten önemli bir deniz savaşını anlatıyor.
Odenat Trafalgar'ı yayınlamıştı :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Whats-App-Image-2019-04-03-at-11-11-12.jpg

Flaneur'un yeni çizgi romanları "From Hell- Cehennemden Gelen ve Blazing Combat" müthiş güzel olmuşlar...

Sert kapaklar sınırlı sayıda üretilmişler.