Tommiks Ceylan Yayınları 132'lik Seri (1982-1984) Sayı 062

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,174
Pl24q7.jpg

0EWjqo.jpg

Elimizden geldiğince ve imkanlar ölçüsünde
eksikleri tamamlamaya devam...
Saygılarımla...

52308R.gif

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
Ülkemizde tekerleme haline gelmiştir Teksas - Tommiks.
Teksas - Tombiks ( Anadolu insanı işte tam telaffuz edemezlerdi.) okuyan çocukların ders çalışmadığı için sınıfta kalacakları kanaati çok yaygındı.İlglili merciler tarafından fetvalar verilmişti.Öğretmenler tarafından zararlı neşriyat olarak bulundurulması yasaklanmıştı.Çizgi Romana evlerde adam adama markaj uygulanır saklanıldığı yerlerde arama tarama çalışmaları sırasında bulunursa muhakkak sobaya atılmak suretiyle enerjisinden istifade edilirdi.
Bu anlamda da ülkemiz enerjisine Teksas _ Tommiks in katkısı fevkalededir.Çocukluğundan belliydi istikbalinin parlak olduğu Çizgi Romanın.
Evlerde ki biyoçeşitlilikte önemli bir yeri vardı çizgi romanların en izbe yerlerde saklanmasından kaynaklanan envai çeşit canlıya ev sahipliği yapmasıyla denizlerde mercan kayalıklarına , karalarda ise yağmur ormanlarına benzerlerdi.Ekosisteme katkıları tarif edilemezdi.
Zamanın ilerlemesiyle geçmişin küçükleri ki halen de boyları uzamış ve yaşları artmış bu çocuk ruhlu çocuk kalpli küçükler tarafından ısrarla okunmaya devam edilmekte.
Engin biyoloji bilgim çerçevesinde konuya farklı bakış açılarıyla yaklaşmaya çalıştım.
Yaklaşabildim mi bilmiyorum ?
Iskada geçmiş olabilirim.
Ancak şunu biliyorum ki okumak güzel şey be kardeşim.
Bİlgi peşinde koşmak güzel şey.
Estetik güzel şey be kardeşim.
Serüven peşinde koşmak
Maceradan maceraya atılmak
Kötüleri kovalamak
Hadlerini bildirmek güzel şey be kardeşim.
Okudukça yaşadığımı anlıyorum.
OKudukça kendimi anlıyorum
Kİmseyi yargılamıyorum ancak bol bol sorguluyorum.
Kimse hakkında hüküm vermiyorum ancak bol bol kanılarım oluşuyor.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Paylaşmak berekettir.