Tom Braks Orjinal Liste Kapak Çalışması

veryabsurd

Çeviri & Balonlama
3 Ara 2014
456
5,715
Tom-Braks-Kapaklar.jpg

88 sayılık orjinal liste için 1075x1545 px ölçülerinde hazırladığım kapaklar.

>>> <<<

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çok güzel ve çok akılcı bir çalışma.
Aslında bu kapakları derlenmiş maceralara ekleyip listeyi yeniden düzenlemek en güzeli olur sanırım...
Teşekkürler.

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,681
Çok güzel olmuş. Kapakları seyretmek çizgiroman okumaktan daha doyurucu olabiliyor. Teşekkürler.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Üstadım çalışmanız ve paylaşımınız için teşekkür ederim. Meğer bana çocuksu gelen Tom Braks, orijinal kapak kompozisyonlarında ne kadar da erkeksiymiş!

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Çok güzel ve çok akılcı bir çalışma.
Aslında bu kapakları derlenmiş maceralara ekleyip listeyi yeniden düzenlemek en güzeli olur sanırım...
Teşekkürler.

Listenin tekrar oluşturulmasına bende katılıyorum.
Zira Oktay'ın hazırlamış olduğu liste, kronolojik liste değil. Maceralar karışık olarak verilmiş.
Hoz Comics'in yayınladığı 9 ciltlik serideki maceralar orijinal listeyi takip ediyor.
Bu da demek oluyor ki; ilk 45 macerayı biliyoruz. Çünkü Hoz ciltleri 5'er maceralık.
Geriye 46 ile 88 arasındaki maceraların kronolojisi kalıyor.
Bunu nasıl çözebiliriz ben de bilmiyorum.
Hiçbir yerde tam listeyi bulamıyorum. En azından her maceranın ilk sayfasını bulabilsek, eldeki taramalardan doğru bir liste oluşturabiliriz.
Son zamanlarda bu 88 maceranın yer aldığı ciltleri toplamaya başladım.
Elimde şimdilik 10 kadar tam macera var.
En azından o maceraları tekrar yüksek çözünürlüklü tararsak arşivimiz düzgünleşir.
Çoğu taramalar çok kötü durumda, çift sayfa taranmış, çözünürlüğü kötü...
Zaten 88 tane macerası var topu topu. Bari bunları doğru düzgün tarayalım.
Bendeki kitapları her zamanki gibi Oktay'a vereceğim taraması için.

veryabsurd

Çeviri & Balonlama
3 Ara 2014
456
5,715
Tom Braks Orijinal Yayın Sıralaması içerisindeki paylaşımların tamamı tek sayfa ve düzenlenmiş.
Daha da iyisi olsun derseniz başka :)

Sıralama konusunda ben de emin olamadım. Hatta bu sebeple kapaklara sayı numarası koymadım.
Yüksek çözünürlüklü kapak sıkıntısından dolayı işe yararlardan maceraya en uygun olabilecek kapakları seçtim.
Kendi arşivimde sadece bu kapakları kullandım, Tay Yayınları kapaklarını sildim.

Son olarak, Hoz Comics ciltlerinden içerik alınması durumunda aynı maceralar farklı isimlendirilebildiğinden kapaklar uymayabilir.