Teksas Ceylan Yayınları 2. Seri(1959) Özel Sayı 001

12 Şub 2010
15,006
543,712
Herhangi bir şeyi samimiyet ve tutkuyla sever ve arzularsanız önünüzde hiç bir engel duramaz. Gereken tek şey sadece zamandır.
Bunun en büyük kanıtı...

Tamam, ben sessizce bekliyorum..

file

Bu seriden ilk paylaşımları yaparak beni dumura uğratan gerçekten güzel insan sevgili bay_x dostumuz, çizgi roman delisi güzel insan sevgili savok üstadım, yüreği cüssesinden kocaman sevgili ertuğrul, çizgi roman hepimizin diyerek kanımıza giren:) Çizgi Diyarı'nın kaptanı sevgili bakunin şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Türkiye'de çizgi roman adına atılan büyük adımlardan biri.

Bütün çizgi roman serilerinin Çizgi Diyarı'nda bir araya getirilmesi dileği ile..

Bu çabaya büyük emek ve katkı veren sevgili profesör başta olmak üzere bütün değerli dostlara teşekkür ederim.

Tarihi bir an..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
Benim zamanımda çizgi roman yalnızca satın alınılırdı.. Pek satılmazdı.. Alınan kitap elden ele dolaşır, herkes bir şekilde kitabı okurdu.. Değiş tokuş yapılırdı.. İlgi alanımıza girsin girmesin bu sayede her türlü çizgi romanı okuma fırsatını bulurduk.. Genellikle kitaplar abiler tarafından alınırdı.. Ablalarda sağolsunlar cep fotolar, seksekler, saklambaç gibi dergileri alırlardı.. O zamanlar Türk filmi tadında yaşadığımız güzel yıllardı.. Şimdi bu duyguyu Haluk Abi sayesinde yaşıyoruz.. Ciddi anlamda ufak bir servet sayılacak bir para harcamasının yanında sırf sitedeki eksikleri tamamlama dışında hiç bir kaygı taşımadan bu kitapları sırf bizim için alıyor.. Söz ve yazı bitiyor, bu durumda ayağa kalkıp alkışlamaktan başka bir şey kalmıyor.. Saygıyla önünüzde eğiliyorum üstadım. İyi ki varsın..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,087
Sözün bittiği, duyguların hakim olduğu bir nokta.
Muhteşem paylaşım,büyük şefe yakışan türde olmuş.
Tarihi gözümüzün önüne sermişsin.
Kuru bir teşekkür ama gönülden.
Sen hep var ol abi.

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,430
Benim zamanımda çizgi roman yalnızca satın alınılırdı.. Pek satılmazdı.. Alınan kitap elden ele dolaşır, herkes bir şekilde kitabı okurdu.. Değiş tokuş yapılırdı.. İlgi alanımıza girsin girmesin bu sayede her türlü çizgi romanı okuma fırsatını bulurduk.. Genellikle kitaplar abiler tarafından alınırdı.. Ablalarda sağolsunlar cep fotolar, seksekler, saklambaç gibi dergileri alırlardı.. O zamanlar Türk filmi tadında yaşadığımız güzel yıllardı.. Şimdi bu duyguyu Haluk Abi sayesinde yaşıyoruz.. Ciddi anlamda ufak bir servet sayılacak bir para harcamasının yanında sırf sitedeki eksikleri tamamlama dışında hiç bir kaygı taşımadan bu kitapları sırf bizim için alıyor.. Söz ve yazı bitiyor, bu durumda ayağa kalkıp alkışlamaktan başka bir şey kalmıyor.. Saygıyla önünüzde eğiliyorum üstadım. İyi ki varsın..

üstüne ne söylesek az...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Bu paylaşım ve paylaşımı yapan Sayın "Profesör" için ne söylenebilir ki...
Ne söylenebilir de bu paylaşımın önemi ve güzelliği layıkıyla anlatılabilir ki...
Sayfalar dolusu yazsan yine de yetmez.
Yetmez yetmesine de;
bu gönül için samimi bir teşekkürün de yeteceğinden hiç kuşkum yok!
Profesör'den yana sıkıntı yok da, sıkıntı bizde;
ne yazacağız, ne söyleyeceğiz de bu harika paylaşımdan duyduğumuz heyecan ve memnuniyeti gereğince yerine getireceğiz.
Olmuyor, olamıyor; paylaşım öyle bir paylaşım ki ne yazsam olmayacak.
Minnet duygularımı heyecanla ifade ediyor,
teşekkür ediyor,
en derin saygılarımı sunuyorum.

bayrakzaf.gif

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,182
8,056
İşte benim ilk hatırladığım Teksas ve Tom Miks serileri ve yayınlandığı yıllar.
Fiyatından dolayı tam olarak eminim.
Zira pazar günleri biz çocuklara mahsus kurduğumuz bir çizgi roman piyasamız vardı .
Ceyhan'da Malaz pasajı her pazar biz çocuklarla dolardı.
Kitaplarımızı sergiler, satış yapar, değiş tokuş yapar, ya da para karşılığı okuturduk.
Okuması 10 kuruş, resmine bakması 5 kuruştu.
5 kuruş verip resmine bakmak isteyenlerin başında bekler, bir sayfada biraz fazla bekledi mi.....
" çabuk çevirsene ooolum sen okuyon mu yoksa?" diye ikaz ederdik.
Çoğu zaman Teksas ve Tom Miksler pazar günü satışa çıkardı gazete bayiinde.
Hemen satın alıp piyasada ilk kez okutan olmak isterdik.
Kısa zamanda da parasını amorti ederdi dergimiz.
Dergi kapağında 60 kuruşluk fiyatı görünce hatıralarım canlandı.
Güzel güzel günlerdi o günler.....
Çok teşekkürler....

Son düzenleme:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,046
Sarıyer
Türkiye'de yayınlayanın yayınladığını bile unuttuğu çizgi romanları bulup, ortaya çıkarıp, elektronik ortama aktarıp, yüzlerce kişinin arşivine girmesini sağlayarak ölümsüzleştiren değerli ağabeyime teşekkür ederim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,993
denize sıfır
Arkadaki mavi ceketli yeniçeri gibi.:) Blek de öyle güzel saklanmış ki biz bile zor gördük. Çok teşekkürler üstad ağzım kulaklarımda.:)

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
50 Yaşında olduğum için sayın abimiz kadar eskileri görmediğimi belirtirken,
kendisi sayesinde ve paylaşım zenginliği ile bizi bu yıllara götürüyor.Teşekkür etmek yetmez.Saygılarımı sunarım.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
980
Inanamıyorum. Bir rüya olmalı bu gördüğüm. Ne diyeceğimi şaşırdım. Sayın profesör çok tesekkur ederim. Eksik olmayın, sağolun varolun.

fahri359

Süper Üye
28 Mar 2009
774
260
Yıllar, yollar hep profesör'e çıkıyor, gözlerimi alamadım hala bakıyorum,
teşekkürler hocam...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,603
Özel bir sayı özel bir kapak ve paylaşımı yapan hepimiz için özel bir insan.

Ne desek ne yazzsak az abi, her şey gönlünce olsun.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,875
NeverLand
Blek'in Orta Asya yiğitlerine, kırmızı ceketlilerin de Osmanlı gravürlerindeki sahnelerden fırlamış gibi göründüğü, bir eşinin daha bulunmasının çok zor olduğu gerçekten özel bir paylaşım.
Eminim daha da gerilere götürürsün sen bizi...
Teşekkürler abi.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,022
Büyüksün BABA aramızda ittibatı koparmayalım. :)
Mükemmelliğe bak,yorum yazmada bile zorlanıyorum.Ellerine sağlık büyük üstat.

tekswiller2

Yeni Üye
7 Mar 2023
10
5
Usa
Çok özür dileyerek söylüyorum ki çoğu sayfa yarım, ait yarısı var üst yarısı yok. Okumak mümkün değil. Saygılarımla.