Teksas Ceylan Yayınları 1. Seri - Sayı 044 (06.09.1957)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
scan0001vqv.jpg

Ceylan Yayınları'nın ilk serisinden ilk örnek.
Birkaç tane daha gelecek devamında.
Bu sayı maalesef hasarlı durumdaydı ama mümkün mertebe düzenlemeye çalıştım.
Kusurumuz olmuşsa affola...
palio68 dostumuz nezdinde herkese keyifli okumalar.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Bizlerle neredeyse yaşıt olan bu nadir kitabın hasarlı da olsa bugünlere gelmesi bile önemli ve güzel...
Teşekkürler Sayın "Bakunin";
sağlıcakla kalın.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

12 Şub 2010
15,006
543,642
Ceylan Yayınları Teksas yayınlamaya başlamış, Teksas logosu arayışları içinde
44. Sayı ile 45. sayılarda Teksas logosu farklı
Gelecekteki logonun arayışı denemesi olarak 45. sayı kapağında Teksas logosu çerçeveye alınıyor

Beni çarpan ve gözüme çarpan ilk husus logo olmadı
SAYI : 44 KURUŞ : 50
İşte bu çarptı beni

Bizim yerli kapak, orijinal yabancı kapaktan çok daha fazla güzel, bu benim kişisel beğenim

Çizgi romanımız, Çizgi Diyarı ile altın çağını yaşıyor
Kaptan bakunin'in ilk seriden Teksas ve Tommiksleri, Kinovaları, Timleri ben yaştaki kuşak için inanılmaz bir altın çağın canlı olarak önümüze serilmesi demek
Hissettiklerimi kelimelere aynen yansıtmam mümkün değil
Müthiş ötesi bir duygu bu

Kolibri üstadın paylaşımlarının bana hissettirdiği şeyler de aynısı

Ginobili üstadın olağanüstü paylaşımları bana üniversitedeki ilk günlerimi, aylarımı hatırlatıyor
Bambaşka ve ayrıcalıklı bir dünyada gezindiğim, donandığım hisleri yaşatıyor

sarkomer çapında beyefendi, gönül adamlarının varlıklarıyla, paylaşımlarıyla duyulan güven, dostluk duyguları erişilmez düzeyde

Bizleri fena halde müzelik çizgi romanlara alıştıran, gönlü ve dostluğu dipsiz hazinesinden zengin bay_x

abartman, ozanbarış&palio68, nisan yağmuru, odenat, gandor08, fantoma98, fındıkfındık, hadon, Hakan Sait, baybora, zagor-t, erdallll, homeric, Lami Tiryaki, cengizgul yani Diyardaki tüm isimleri sıralamaya kalksam olmaz ki

melih41 gibi herkesin ağabeyi, gönlü yüceler, daltas gibi kategoriye sığmayan üstadlar, Ramazan Türkmen gibi övünç kaynaklarımız

bu harikalar diyarını, altın çağı borçlu olduğumuz harika yöneticiler savoklar, ertuğrullar, direnc11ler, büyükbeyazlar, gulyabaniler, uzunglar, yeryüzü, mehmetaliler, Baltimora, The_DarknesSler, Colinmccaylar, diyarın hızırı tsubasalar

hepsinin ortak gönlü, ortak eseri, ortak emeği bir harikalar diyarı, çizgi romanın altın çağı

Moderatör tarafında düzenlendi:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Of of, üstadım daha Valhardi şokunu atlatamadan bu kadar olmaz ki :Z kısacık bir zaman foruma girmedim, sanki söz biriliğiyle; olmamamı beklemişsiniz gibi sağnak başlamış :d çok sağol üstadım :)

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Kaptan bu harika Teksas ciltleri için çok teşekkür ederiz...

Ben serilerin yayın tarihini, yayınevini, kapak rengini, logosunu bilmesem de şunu çok iyi biliyorum ki bunlar en sevdiğim seriden. Ayırdetmeme yardımcı olan şey, balonlamayı yapan üstadın harika güzellikteki yazısı: İnce, yakın ve zarif.

Bilen birisi el atsa da bu yazıyı font haline getirip balonlamalarda bunu kullansak...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa

Eskiden, kuruluş dönemi Amerikasında
rakı çok sevilirmiş, bkz "Yahşi Batı"...
Teşekkür ederim Kaptan,
harika taramalarını keyifle okuyoruz...

Müthişsin Cemil..
Nasıl da görmemişim..
Görsem de öyle içselleştirmişim ki farkına varamadım..
Ayrıca birileri benden daha fazla zeki ve dikkatli olunca katlanamıyorum..

algir

Onursal Üye
10 Ara 2009
926
835
Ellerine sağlık üstad Bakunin.Çok güzel ve nadide paylaşımlar bunlar.Hakkı hiç bir zaman ödenmez.Sonsuz teşekkürler..

zileliorhan

Yeni Üye
23 Eki 2023
22
124
scan0001vqv.jpg

Ceylan Yayınları'nın ilk serisinden ilk örnek.
Birkaç tane daha gelecek devamında.
Bu sayı maalesef hasarlı durumdaydı ama mümkün mertebe düzenlemeye çalıştım.
Kusurumuz olmuşsa affola...
palio68 dostumuz nezdinde herkese keyifli okumalar.

mediafire bağlantılı 050 den 056 ya kadar olan dosyalar bende açılmıyor neden? Diğer mediafire OLMAYAN dosyalar açılıyor.