Teks (Alfa) 03 - Boğaz Sıkıcılar

Assad

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Ara 2014
2,503
44,662
Bosna
zc_Teks_Alfa_03_001a.jpg

Scan Drzeko, edit Assad
300dpi, 1554x2134, q10

Son düzenleme:

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Assad ve Drzeko üstatlar , var olun,elleriniz dert görmesin,şahane kolleksiyonlarımız oluyor,sayenizde.Teşekkürler.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Teşekkür ederim Assad..Fırtına gibisin maşallah..Sayende okumadığımız Teks kalmayacak..Eline sağlık..

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,953
ordu-turkey
Assad ve drzeko galiba yeniden basıp tarayıp öyle koyuyorlar foruma siyah-beyaz gölgeleme tonları bile belli kitapta bu kadar kaliteli mi olur bir iş bravoo.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,746
İstanbul
Assad & drzeko üretim merkezi iş başında :)

Paylaşımlarda ham taramaya yer verilmesi çok güzel bir uygulama. Bu sayede isteyen dostlarımız ham taramayı kullanarak kendi düzenlemelerini de yapma şansına sahipler. Bu düşünceleri için de kutlarım dostlarımı.

Ellerinize sağlık.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Yeşil yazılı cbr dosyasını bir türlü indiremedim.3 aşamalı birşey yapmam
gerekiyor galiba."Raw"olan iniyor ama uzun zaman aldığı için onunla da
uğraşmadım.Kitapların orijinalleri elimin altında .Oradan okumak en iyisi.
Daltas üstadın kocaman renkli dosyalarını sorunsuz kısa sürede
indirirken bu dosyada niye olmuyor anlamadım.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,331
İstanbul
Yeşil yazılı cbr dosyasını bir türlü indiremedim.3 aşamalı birşey yapmam
gerekiyor galiba."Raw"olan iniyor ama uzun zaman aldığı için onunla da
uğraşmadım.Kitapların orijinalleri elimin altında .Oradan okumak en iyisi.
Daltas üstadın kocaman renkli dosyalarını sorunsuz kısa sürede
indirirken bu dosyada niye olmuyor anlamadım.

Sevgili caretta, RAW dosyalar Mediafireda yüklü, cbr dosyalar ise solidfireda. Bunu sebebi benim mediafirede ücretli hesabımın olması, Assad'ın ise solidfire'da 50 GB'a kadar ücretsiz olan hesabının bulunması. Assad arkadaşımıza mediafireda bizim için ücretli bir hesap aç diyemeyiz.
Solidfiredan dosyaları kolay indirmek için ise altı çizili Direct Download Link yazısını tıklamanız gerekiyor. Bir iki reklam sayfası açılır ama siz bu sayfaları kapatıp yazıya tıklamaya devam ederseniz dosya inmeye başlar.
Bunun sebebi solidfiles'ın bizleri üye olmaya zorlamasıdır. Üye olduğunuz taktirde bu reklam sayfaları açılmayacaktır.
RAW dosyaların konmasının sebebi sevgili direnç11'in de söylediği gibi kendine düzenleme yapmak isteyen arkadaşlarımıza ham tarama elde etme olanağı sağlamak.
Teks'in bu serilerinin bütün sayıları bende de mevcut hem de ikişer nüsha olarak. Bu sayıları taramamızdaki amaç Çizgi Diyarında düşük çözünürlükte var olan bu serilerin daha yüksek çözünürlükteki yeni versiyonlarını dostlarımıza sunmaktır.
Dileyen alıp indirebilir, dilemeyen de indirmek zorunda değil.
Tercih meselesi.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,746
İstanbul
Sevgili caretta, RAW dosyalar Mediafireda yüklü, cbr dosyalar ise solidfireda. Bunu sebebi benim mediafirede ücretli hesabımın olması, Assad'ın ise solidfire'da 50 GB'a kadar ücretsiz olan hesabının bulunması. Assad arkadaşımıza mediafireda bizim için ücretli bir hesap aç diyemeyiz.
Solidfiredan dosyaları kolay indirmek için ise altı çizili Direct Download Link yazısını tıklamanız gerekiyor. Bir iki reklam sayfası açılır ama siz bu sayfaları kapatıp yazıya tıklamaya devam ederseniz dosya inmeye başlar.
Bunun sebebi solidfiles'ın bizleri üye olmaya zorlamasıdır. Üye olduğunuz taktirde bu reklam sayfaları açılmayacaktır.
RAW dosyaların konmasının sebebi sevgili direnç11'in de söylediği gibi kendine düzenleme yapmak isteyen arkadaşlarımıza ham tarama elde etme olanağı sağlamak.
Teks'in bu serilerinin bütün sayıları bende de mevcut hem de ikişer nüsha olarak. Bu sayıları taramamızdaki amaç Çizgi Diyarında düşük çözünürlükte var olan bu serilerin daha yüksek çözünürlükteki yeni versiyonlarını dostlarımıza sunmaktır.
Dileyen alıp indirebilir, dilemeyen de indirmek zorunda değil.
Tercih meselesi.

Ben her iki dosyayı da sorunsuzca ve epeyce hızlı bir şekilde indirebiliyorum. Bazen yükleme platformları sorun çıkartabiliyor, caretta üstadım. Bir denemenizde çok yavaş indirebilirken, mesela on dakika sonra bir kez daha denediğinizde çok hızlı inebiliyor.

Sevgili drzeko'nun alıntıladığım mesajı dikkatimi çeken ama hep belirtmeyi ihmal ettiğim bir şeyi hatırlattı. Sevgili dostumuz elinde her sayıdan ikişer nüsha bulunduğundan bahsetmiş. Galiba birer nüshayı Çizgi Diyarı için feda ediyor. Ham taramanın niteliğinden sayfaların ciltten çıkartılarak teker teker tarandığı, yani kitabın parçalandığı izlenimine kapılıyorum. Çoğu tarama böyle sanki. Dediğim gibiyse bu çok büyük fedakarlık. Bir kez de bunun için teşekkür ediyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
...
...

Daha önce de yazmıştım gerçekten bazı dostlar tam zamanında olması gerektiği gibi geliyorlar. Ve varlıkları bizleri daha da zenginleştiriyor.
İşte sevgili dostumuzun yukarıda yazdıkları her şeyin tam anlamı ile karşılığı..
Sağolunuz sevgili dostlar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
solid01.jpg

Teşekkürler arkadaşlar sayenizde şenleniyor arşivlerimiz, hem düzenlenmiş hem raw (ham) dosyalar, isteyen sarı saklar isteyen mavi olarak düzenler.

Harikasınız.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,331
İstanbul

Sevgili drzeko'nun alıntıladığım mesajı dikkatimi çeken ama hep belirtmeyi ihmal ettiğim bir şeyi hatırlattı. Sevgili dostumuz elinde her sayıdan ikişer nüsha bulunduğundan bahsetmiş. Galiba birer nüshayı Çizgi Diyarı için feda ediyor. Ham taramanın niteliğinden sayfaların ciltten çıkartılarak teker teker tarandığı, yani kitabın parçalandığı izlenimine kapılıyorum. Çoğu tarama böyle sanki. Dediğim gibiyse bu çok büyük fedakarlık. Bir kez de bunun için teşekkür ediyorum.

Sevgili direnc11, haklısın.
Taradığım her sayının bir nüshasını bu Diyarın güzel insanjarı için feda ediyorum.
Sırf kaliteli ve düzgün düzenlemelere sahip olalım diye.
Ham tarama kaliteli olmazsa ne düzenlemeniz ne de çeviri ve balonlamanız kaliteli olur.
Ben forumumuza kaliteli hammadde sunmaya çalışıyorum.
İsteyen değerlendirebilir.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Kardeşimizin 2 adet ham taramasını düzenledim, harika bir şekilde taranmıştı, bende Nihat gibi kitabların tek sayfa olarak tarayıcıdan geçirildiğini yani feda edildiğini düşünmüştüm.

Harika bir şekilde düzenleme yapılabiliyor, elimizde harika bir ham taramaya sahip oluyoruz, ileriki zamanlarda renklilerde işe yarayacak meteryallere sahip oluyoruz.

Hakkınızı helal edin kardeşim, tekrar tekrar teşekkürler.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Evet nasıl indirileceği konusunda yönlendirilince be de indirebildim.
Gerçekten çok temiz tarama yapılmış.Assad ve drzeko çok güzel bir
iş çıkarmışlar.Teşekkür ediyorum.Paylaşılan kitaplara ben de elimden
geldiğince eski maceralarla olan bağlantılarına atıfta bulunmaya çalışacağım.

12 Şub 2010
15,006
543,719

Teks'in bu serilerinin bütün sayıları bende de mevcut hem de ikişer nüsha olarak.

Yayınlarının taranıp paylaşılmasına şiddetle karşı çıkan yayınevlerine usanmadan anlatmaya çalıştığımız ve savunduğumuz hususlardan birisi bir kez daha sevgili Drzeko dostumuzun alıntıladığım cümlesiyle kanıtlanmış oluyor.

Taraması ve paylaşımı yapılan çizgi romanları okuyanların o çizgi romanı satın almayacağına dair kaygılarının ne kadar yersiz olduğu anlaşılmıyor mu?

Hatta aksine, daha önce okumadığı, ilgi duymaığı bir çizgi romanı forumlarda okuması sayesinde ona ilgi duyup satın almaya, eski sayılarını da temin etmeye çalışan pek çok dostumuzu biliyoruz. Şahsen ben, daha önce okuduğum veya okumadığım bir çizgi roman paylaşılmış diye almazlık etmediğim gibi forumlar sayesinde tanıştığım pek çok çizgi romanı satın almaya başladım.

Sevgili Esad ve Drzeko dostlara kaliteli, özverili, harika paylaşımları için ve yukarıda değindiğim hususu bir kez daha kanıtladıkları için şükranlarımı sunuyorum.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,331
İstanbul
Sevgili profesör abim, sizin haklılığınızı biraz daha kanıtlayacak bir hususu ilave etmek istiyorum.

Teksler bende hala çift nüsha.

İlyas beni boşuna bu kadar çok sevmiyor.