Bilka Yayınları Süpermen Muhammed Ali'ye Karşı (Renkli)

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,071
Baştan sona renkli olarak 1984 ya da 1985 yılında Bilka'nın yayınladığı özel sayılardan biri.Tek sayfa tarama/düzenleme sevgili Mistercaki&HarunAybal'a aittir.

66265806.jpg

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Scanfan tanıtımını yapmıştı nihayet paylaşıldı Teşekkürler Dynamo eline sağlık

Son düzenleme:

necropol

Onursal Üye
11 Eyl 2011
513
2,477
Emeğinize sağlık Scanfan ustam paylaştığında dört gözle bekliyordum ya çevirisi yapılır veya kesin birisinin arşivinde vardır dedim.
Sayın dynamo bu güzel paylaşım için gönülden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Teşekkürler üstadım harika bir eksikliği kapattınız. Mistercaki ve HarunAybal dostlarada ayrıca teşekkürler.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Daha dün hangi sayı diye arıyorduk.
Forumumuzun güzelliği burada.
Bir dostumuz bizim için bulup paylaşıyor.
Emek veren dostlara teşekkürler.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Ben de muhabbeti telefonla izlemiştim hafta sonu,
yutkunarak bekledim iki gün ve şimdi okuma şansım
olacak. Teşekkürler dostum, kitabı hazırlayan Mistercaki
ve HarunAybal üstatlara da selamlar, saygılar...

James Bond

Yeni Üye
2 Mar 2016
46
72
Superman muhammad ali çizgi romanı hiç şüphesiz çizgi roman tarihçesinin en kült çizgi romanlarından biridir bu çizgi romanı çocukken sipariş ettiğimde yaşadığım hazzı ve çizgi roman elime geçince hissettiğim mutluluğu daha dün gibi hatırlıyorum heyhat zaman ne çabuk geçmiş bu çizgi romanı çocukken okumuştum şimdi ise 41 yaşında orta yaşlıyım ve devir teknoloji devri çizgi roman elime geçtiğinde internet yoktu şimdi ise internet var ve aradan geçen bunca yıl sonra bu eşsiz çizgi romanın maalesef kıymet bilmez ellerde nasıl katledildiğini anladım çünkü kapak fotoğrafı kırpılmış toplam 7 sayfa ise kitaba konmamış kim yaptıysa bu katliamı ona lanet olsun sonsuz kere lanet olsun bilka yayınlarına da bu çizgi roman için verdiğim para haram zıkkım olsun.

Aşağıda tek tek yayımlanmayan sayfaları açıklamalarla yazdım ve o sayfaları link atarak yükledim. Sağolsun bir arkadaş çizgi romanı bilkadan aynen yayımlamış ama bu haliyle içime sinmedi ve bende eksiksiz orijinal sayıyı yükledim.

İşin acı tarafı sevgili raven e dergide 9 10 11 12 sayılarda macerayı orijinalinden eksik sayfalarda olmak haliyle güzel bir çeviriyle bir yere kadar getirmiş ama muhammad alinin scrubbların diktatörünün kendisine hunyayı kaçıncı raundda yeneceğini sorması ve söylediği raundda yenemezse dünyayı yok edeceğini söylemesi üzerine muhammad ali'nin çok cesur ve sinirli bir şekilde hunya'yı kaçıncı raundda yeneceğini söyleyip meydan okuduğu sayfadan sonra yüklememiş umarım kaldığı yerden devam eder ve eksik bıraktığı işi tamamlar.

Ben bu çizgi roman hak ettiği değeri bulsun diye yapabileceğimin en iyisini yaptım ve 4 ayrı formatta bu çizgi romanı yükledim önce bilka yayınlarının eksik sayfalar olan çizgi romanını yükledim ki o zaten sitede var.

Sonra bilkanın eksik sayfalar olan çizgi romanına ravenin sayfalarını ekledim böylelikle macera eksik olan 6 sayfa da türkçe balonlanmış olarak eklenerek tam haliyle türkçe balonlanmış olarak tamamlandı.

Birde ayrıca maceraya benim gibi önem verenler için macerayı orijinal olarak yükledim.

Son olarak ravenin eksik bırakması içime sinmediğinden ravenin yarım bıraktığını bilkadan tamamladım ama umarım raven kendi yarım bıraktığını kendi tamamlar.

Bu macerayı siteye yükleyenlere teşekkürler ederim macerayı çok gerzekçe 7 sayfa eksik yayımlayan bilka elemanına ya da elemanlarına da lanet ederim.

Herkese bol çizgi roman dolu günler dilerim.

bilkanın yayımladığı Supermen Muhammed Ali Karşıkarşıya çizgi romanındaki eksik sayfalar açıklamalarıyla (hani derler ya balık baştan kokar daha en başta başlık yanlış muhammad muhammed yazılmış karşı karşıya ayrı yazılacağına karşıkarşıya olarak bitişik halde yanlış yazılmış)

muhammad ali'nin superman (klark kent kal-el) e boks dersi verdiği sayfa

scrubbların boks şampiyonu hunya'nın aniden belirerek muhammad ali ve superman'i (klark kent kal-el) şaşırttığı sayfa

her sayfanın yayımlanmaması okuyucuya büyük terbiyesizlik adilik hele bu sayfa nasıl yayınlanmaz superman'in (klark kent kal-el) muhammad ali'ye boks maçını fena dayak yiyerek kaybetmesinden sonra sedyede yüzü ağır yaralı halde yattığı sayfa

superman'in (klark kent kal-el) uzay gemisine götürülmek üzere muhammad ali'nin soyunma odasından çıkmasını bekleyenlerin olduğu sayfa

superman (klark kent kal-el) muhammad ali boks maçının galibi muhammad ali'nin scrubbların boks şampiyonu hunya ile yapacağı boks maçının önemini anlatan jimmy olsen'i dinleyen ve izleyen dünyalıların ve uzaylıların olduğu sayfa

muhammad ali'nin scrubbların diktatörünün kendisine hunyayı kaçıncı raundda yeneceğini sorması ve söylediği raundda yenemezse dünyayı yok edeceğini söylemesi üzerine
muhammad ali'nin çok cesur ve sinirli bir şekilde hunya'yı kaçıncı raundda yeneceğini söyleyip meydan okuduğu sayfa

olay sadece eksik olan bu 6 sayfa değil hangi iş bilmez kahpe adi bu çizgi romanı orijinalinden uzaklaştırıp mahvettiyse aha işte o kahpe kişi kahpelikte sınır tanımamış kapak fotoğrafını da kırpmış işte bu da kapak fotoğrafının kırpılmamış olduğu sayfa

süzme kahpe arkadaş çizgi romanın orijinalinde olan mükemmel bir sayfayı da hangi akla hizmetse sansürlemiş yayımlanmayan sayfada kapak resmindeki herkes boş illüstrasyon olarak çizilmiş numaralandırılmış ve tek tek hepsinin isim soyadla yayımlandığı sayfa

Superman Vs Muhammad Ali (bilka yayınlarının eksik sayfalar olan çizgi romanı)

Superman Vs Muhammad Ali (bilkanın eksik sayfalar olan çizgi romanına ravenin sayfalarını ekledim)

Superman Vs Muhammad Ali (orijinal)

Superman Vs Muhammad Ali (ravenin yarım bıraktığını bilkadan tamamladım)

Son düzenleme:

RD1907

Yeni Üye
3 Mar 2016
70
527
Superman muhammad ali çizgi romanı hiç şüphesiz çizgi roman tarihçesinin en kült çizgi romanlarından biridir bu çizgi romanı çocukken sipariş ettiğimde yaşadığım hazzı ve çizgi roman elime geçince hissettiğim mutluluğu daha dün gibi hatırlıyorum heyhat zaman ne çabuk geçmiş bu çizgi romanı çocukken okumuştum şimdi ise 41 yaşında orta yaşlıyım ve devir teknoloji devri çizgi roman elime geçtiğinde internet yoktu şimdi ise internet var ve aradan geçen bunca yıl sonra bu eşsiz çizgi romanın maalesef kıymet bilmez ellerde nasıl katledildiğini anladım çünkü kapak fotoğrafı kırpılmış toplam 7 sayfa ise kitaba konmamış kim yaptıysa bu katliamı ona lanet olsun sonsuz kere lanet olsun bilka yayınlarına da bu çizgi roman için verdiğim para haram zıkkım olsun.

Aşağıda tek tek yayımlanmayan sayfaları açıklamalarla yazdım ve o sayfaları link atarak yükledim. Sağolsun bir arkadaş çizgi romanı bilkadan aynen yayımlamış ama bu haliyle içime sinmedi ve bende eksiksiz orijinal sayıyı yükledim.

İşin acı tarafı sevgili raven e dergide 9 10 11 12 sayılarda macerayı orijinalinden eksik sayfalarda olmak haliyle güzel bir çeviriyle bir yere kadar getirmiş ama muhammad alinin scrubbların diktatörünün kendisine hunyayı kaçıncı raundda yeneceğini sorması ve söylediği raundda yenemezse dünyayı yok edeceğini söylemesi üzerine muhammad ali'nin çok cesur ve sinirli bir şekilde hunya'yı kaçıncı raundda yeneceğini söyleyip meydan okuduğu sayfadan sonra yüklememiş umarım kaldığı yerden devam eder ve eksik bıraktığı işi tamamlar.

Ben bu çizgi roman hak ettiği değeri bulsun diye yapabileceğimin en iyisini yaptım ve 4 ayrı formatta bu çizgi romanı yükledim önce bilka yayınlarının eksik sayfalar olan çizgi romanını yükledim ki o zaten sitede var.

Sonra bilkanın eksik sayfalar olan çizgi romanına ravenin sayfalarını ekledim böylelikle macera eksik olan 6 sayfa da türkçe balonlanmış olarak eklenerek tam haliyle türkçe balonlanmış olarak tamamlandı.

Birde ayrıca maceraya benim gibi önem verenler için macerayı orijinal olarak yükledim.

Son olarak ravenin eksik bırakması içime sinmediğinden ravenin yarım bıraktığını bilkadan tamamladım ama umarım raven kendi yarım bıraktığını kendi tamamlar.

Bu macerayı siteye yükleyenlere teşekkürler ederim macerayı çok gerzekçe 7 sayfa eksik yayımlayan bilka elemanına ya da elemanlarına da lanet ederim.

Herkese bol çizgi roman dolu günler dilerim.

bilkanın yayımladığı Supermen Muhammed Ali Karşıkarşıya çizgi romanındaki eksik sayfalar açıklamalarıyla (hani derler ya balık baştan kokar daha en başta başlık yanlış muhammad muhammed yazılmış karşı karşıya ayrı yazılacağına karşıkarşıya olarak bitişik halde yanlış yazılmış)

muhammad ali'nin superman (klark kent kal-el) e boks dersi verdiği sayfa

scrubbların boks şampiyonu hunya'nın aniden belirerek muhammad ali ve superman'i (klark kent kal-el) şaşırttığı sayfa

her sayfanın yayımlanmaması okuyucuya büyük terbiyesizlik adilik hele bu sayfa nasıl yayınlanmaz superman'in (klark kent kal-el) muhammad ali'ye boks maçını fena dayak yiyerek kaybetmesinden sonra sedyede yüzü ağır yaralı halde yattığı sayfa

superman'in (klark kent kal-el) uzay gemisine götürülmek üzere muhammad ali'nin soyunma odasından çıkmasını bekleyenlerin olduğu sayfa

superman (klark kent kal-el) muhammad ali boks maçının galibi muhammad ali'nin scrubbların boks şampiyonu hunya ile yapacağı boks maçının önemini anlatan jimmy olsen'i dinleyen ve izleyen dünyalıların ve uzaylıların olduğu sayfa

muhammad ali'nin scrubbların diktatörünün kendisine hunyayı kaçıncı raundda yeneceğini sorması ve söylediği raundda yenemezse dünyayı yok edeceğini söylemesi üzerine
muhammad ali'nin çok cesur ve sinirli bir şekilde hunya'yı kaçıncı raundda yeneceğini söyleyip meydan okuduğu sayfa

olay sadece eksik olan bu 6 sayfa değil hangi iş bilmez kahpe adi bu çizgi romanı orijinalinden uzaklaştırıp mahvettiyse aha işte o kahpe kişi kahpelikte sınır tanımamış kapak fotoğrafını da kırpmış işte bu da kapak fotoğrafının kırpılmamış olduğu sayfa

süzme kahpe arkadaş çizgi romanın orijinalinde olan mükemmel bir sayfayı da hangi akla hizmetse sansürlemiş yayımlanmayan sayfada kapak resmindeki herkes boş illüstrasyon olarak çizilmiş numaralandırılmış ve tek tek hepsinin isim soyadla yayımlandığı sayfa

Superman Vs Muhammad Ali (bilka yayınlarının eksik sayfalar olan çizgi romanı)

Superman Vs Muhammad Ali (bilkanın eksik sayfalar olan çizgi romanına ravenin sayfalarını ekledim)

Superman Vs Muhammad Ali (orijinal)

Anladım ki bu çizgi roman yalnızca benim hayatımda önemli bir noktaya sahip değilmiş...

Özellikle "edit" kısmını okumanızı isteyerek sizi blogumuza davet ediyorum...

James Bond

Yeni Üye
2 Mar 2016
46
72
Sevgili rd1907 bloga davetinize icabet ettim ve yazdıklarınızı çok mütehassis olarak okudum.

Yüreğinize sağlık sevgili babanızın da yolu ışık olsun en karanlık gecelerde gökte parlayan bir yıldızda onu görmeniz dileklerimle.

Ben sizin de derlemenizi indirdim baktım güzel ama tüm eksik sayfaları eklememişsiniz bu durumda bilkada 7 eksik sayfa var biri kapak resmindeki herkes boş illüstrasyon olarak çizilmiş numaralandırılmış ve tek tek hepsinin isim soyadla yayımlandığı sayfa bilkada olmayan diğer 6 sayfa ise ravenin yarım bıraktığı derlemede var hem de türkçe balonlama olarak bende onları bilkanın arasına kattım ve şimdilik en iyi ve eksiksiz derleme benim yaptığım bu derleme.

Hatırlayın superman çizgi filminin mottosu neydi yukarı yukarı ve ileri bu derlemeyi de daha mükemmel hala getireceğim bu derlemeye kırpılmamış kapak resmini ve kapak resmindeki herkes boş illüstrasyon olarak çizilmiş numaralandırılmış ve tek tek hepsinin isim soyadla yayımlandığı sayfayı da ekleyeceğim ve superman'in (klark kent kal-el) muhammad ali'ye boks maçını fena dayak yiyerek kaybetmesinden sonra sedyede yüzü ağır yaralı halde yattığı sayfa sizin derleme de daha net onu da alacağım özet bu linke bu 3 sayfayı ekleyince en eksiksiz en son en mükemmel derleme olmuş olacak ha tabii bir de sevgili raven yarım bıraktığı balonlamayı tamamlarsa değme keyfimize.

Dur bitmedi dahası da var nasıl Batman The Dark Knight Returns çizgi romanının animasyon filmi çekildi sonrasında bu animasyon filminden bazı sahneler Batman v Superman Dawn Of Justice filminde kullanıldı inanıyorum 10 yıl içinde ya da en geç 30 yıl içinde superman muhammad ali asrın boks maçı çizgi romanının da önce animasyon filmi sonra filmi çekilecektir filmi çevrilmese de animasyon filmi mutlaka çekilecektir çekilsin de. Ne demiş George Bernard Shaw usta insanları yaşatan umuttur bizde umut edelim hep umutlarımız olsun belki gerçekleşmezler ama yinede olsunlar. Albert Einstein'ın dediği gibi "Hayal gücü bilgiden daha önemlidir." Umutlarımız, hayal gücümüzle kurduğumuz hayallerimiz, yıldızlara karışıp hiçlik olana kadar yıldızlar arasındaki yaşlı mavi arz küremiz gözyaşı vadisindeki tekrarsız yaşam serüvenimiz... Yıldızlar mı deli biz mi deliyiz?

Superman'ın dediği gibi yukarı yukarı ve ileri up up and away

superman'in uçarken kullandığ ve benim de neden son günlerde ağzıma dolandığını çözemediğim söz kümesi.

Yolu sevgiden geçen herkes umarım bir gün bir yıldızda sevdikleriyle kavuşur.

James Bond

Yeni Üye
2 Mar 2016
46
72
sevgili RD1907 bloguna bunları yazmışsınız

Çok özür diliyorum yorumu bugün sabah gördüm. Süper güzel yazmışsınız, içten dilekleriniz için öncelikle çok teşekkür ediyorum...
Çizgi romana gelirsek, benim paylaştığım versiyonda orijinalinde olup da Bilka'nın yayınlamadığı sadece 2 sayfayı ekledim, bunun yanı sıra tam sayfa kapak resmi ve herkesin boş olarak çizildiği ad soyad yer alan kapak resmi illüstrasyonu da var. Sizin gönderdiğiniz linkteki versiyonu hemen indirip inceledim. Raven'in çevirdiği sayfalardan hiç haberim yoktu, bilseydim onları ben eklerdim :)))
Ancak, sizin derlediğiniz çizgi romanda sayfa 4+5, 14+15, 56+57 ve 60+61 sayfalarının tek sayfa olarak bir araya getirilmesi lazım, çünkü hem görsel ve hem de metinsel bütünlük için öyle olması gerekiyor. Bunun yanı sıra Raven'in çevirdiği orijinal baskıdaki sayfalar da ikiye ayrılmalı ve "devamı gelecek sayıda" gibi ibareler kaldırılmalı...
Dilerseniz hem bu dediklerimi yapabilirim ve hem de Raven'in yarım bıraktığını söylediğiniz sayfa hangisiyse bana atarsanız ben tamamlarım, böylece en mükemmeli yakalarız...
Bu arada "hayal etmek bedava" :))) Ömrümüz yeterse dediğiniz filmleri izleriz belki :))) Yukarı, yukarı ve ileri... Her daim sloganımız oldu :)))
Sevgiler...

blogdan yazıştıklarımızı cizgidiyari.com sitesinden de yazışalım oradaki arkadaşlarda okusunlar onlardan da katkıları olan olur

James Bond

Yeni Üye
2 Mar 2016
46
72
ben bir ara en son ve en doğru derlemeyi yapacağım ama madem siz "Dilerseniz hem bu dediklerimi yapabilirim ve hem de Raven'in yarım bıraktığını söylediğiniz sayfa hangisiyse bana atarsanız ben tamamlarım, böylece en mükemmeli yakalarız..." yazdınız buyurun önden siz yapın sizi tutan yok hem ben de çok sevinirim ravenin yarım bıraktığı sayfa yok yarım bıraktığı macera var raven e-dergide parça parça macerayı kendi tercümesiyle yayımlamış muhammad alinin scrubb diktatörüyle konuştuğu yerde macerayı bırakmış ama o bile çok işe yaradı çünkü oraya kadar macerayı orijinalinden türkçe tercüme ile balonlamış ve bilkada olmayan 6 sayfayı türkçe tercüme ile balonlamış sonrası yok ama sonrası zaten bilkada türkçe tercüme ile var al sana ravenin türkçe tercüme ile bir yere kadar getirip sonra yarım bıraktığı ama benim bilkadan tamamladığım maceranın linkini gönderiyorum buradan yazıştıklarımızı cizgidiyari.com sitesinden de yazışalım oradaki arkadaşlarda okusunlar onlardan da katkıları olan olur