Süper Gordon Uzay Yayınları Haftalık Mecmua Sayı 31

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Süper Gordon Uzay Yayınları Haftalık Mecmua Sayı 31​

001.jpg

Bu akşamın süprizi olsun
Kadıköy toplantısına gelecek olan
ve gelmek isteyen tüm arkadaşlara...​

Link:

Okuyalım mutlu olalım​

Moderatör tarafında düzenlendi:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Evet, bunu beklemiyordunuz sanırım. Ama ben demiştim devamı da var diye, madem kankamızdan aşırdık o zaman aşırdığımıza değsin. Demin Nihat arkadaşa yazdığım gibi paylaşmak lazım. Alan var alamayan var lafı biz kitap bağımlıları için de geçerli bir söz. Çünkü bizlerin ruhunun temel besin kaynağı kitap, alamadığım zamanlar çok oldu. Hâlâ da bir dolu kitap için gözü açık giderim, o yüzden paylaşmanın kıymetini bilirim. Okuyun arkadaşlar :).

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
Okuyalım mutlu olalım

Cin ali sloganı gibi olmuş. :) tara tara pandora tara. cin ali topu tut.
bu mükemmel ve hızlı, aynı zamanda süpriz tarama için teşekkürler.

bu kitabı nerden hatırlıyorum acaba:)

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Cin ali sloganı gibi olmuş. :) tara tara pandora tara. cin ali topu tut.
bu mükemmel ve hızlı, aynı zamanda süpriz tarama için teşekkürler.

bu kitabı nerden hatırlıyorum acaba:)

Kankam 71, edebimizle itiraf ettik değil mi, senden AŞIRDIM. Kabul ediyorum, geri verir miyim ? HAAAA HAAAAAAAAAA hayır :). Ama şunu da söylemeden edemeyeceğim, senin gibi bir dost Allah herkese nasip etsin :).

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Deady sen kitapları al
Pandy sen de tara
değiştiriyorum
71 kitapları sen al,
72 sen de aşır ve tara..
Kahveci gibi olduk her durumda biz kazanalım..
İnsanın kitap alanını ve tarayanını çok severim..
Kim sevmez ki..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Evet sürpriz ama çok güzel bir sürpriz oldu.
Sevgili kardeşim aslında bu amaçla yapılan aşırmaların helal olduğuna dair söylentiler var,hem de sağlam kaynaklardan,mesela Zekeriya Beyaz hoca'dan...
Değerli kardeşim sana ve kitabın kaynağına-anladığım kadarı ile sevgili Deadlouse71 kardeşime-sevgiler ve teşekkürler sunarım,hoşçakalın.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Ah ah bir kişi daha kaybettik sanki?
Pandorada tarama virüsüne yakalanmış tamamdır :D
Azda comics tarayacak virüs bulaşmış şahıslar bulabilecek olsak keşkem :d

12 Şub 2010
15,006
543,642
Ah ah bir kişi daha kaybettik sanki?
Pandorada tarama virüsüne yakalanmış tamamdır :D
Azda comics tarayacak virüs bulaşmış şahıslar bulabilecek olsak keşkem :d

Hadiiii, hadi oradan:)

Senin çeviri balonlamacların var, ilaç için fumetti çevireni var mı dersen nadir ötesi, hatta arada bulasın:D

Kırk yılın başında yeni fumetti taramacısı bulmuş ertuğrul

Kaptırmaz Comics'cilere:D

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,876
Süpriz oldu:D
Eline sağlık değerli dostum...
Emeklerin ve paylaşımın için teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,642
02isi.jpg

" Uyurken lisanı öğrendim " :)

Uykularım hep boşa geçmiş, uykumda İtalyanca öğrenseydim neler çevirirdim neler:D

Teşekkür ederim pandora1972

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Martin Mystere'in bir serüveninde de değiniliyordu uykuda dil öğrenme işlemine. Bilinç altı boş alanı, uykuda dinlenilen yabancı dil kayıtlarıyla dolduruyordu Martin Amca yanlış hatırlamıyorsam, ki aslında gerçek payı da var bu işin. Daha o zamanlardan bilinçaltı öğrenme teorisi hakkında bir fikri varmış bu öyküyü yazan insanların. İşte bilim kurgu. Hem de hası. :)

Teşekkürler Pandora1972.

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
846
Gecenin son sürprizi için daha okumadan mutlu olduk...

İçten teşekkürler çok değerli arkadaşlarımız deadlouse71 ve pandora1972...

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Teşşekkürler pandora,zamangezgini paylaşımı görünce çok sevineceğine eminim,kolibri üstat malkoçoğlu paylaşım ve bilgi dağlımında ne kadar iyiyse üstat zamangezginide GORDON üzerinde eşdeğer bilgi becerilerine sahipler.(dostlarım bu benim şahsi görüşüm)

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Gordon peşpeşe 2 maceradır esir düşüyor hem başka "seyyare"lerden gelenlere hem de kendisini 2 ardışık karede bilr benzer şekilde çizmeyen "çakma" ve muhtemelen "yerli" çizerlerin eline.

Teşekkürler, dostum.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Gordon peşpeşe 2 maceradır esir düşüyor hem başka "seyyare"lerden gelenlere hem de kendisini 2 ardışık karede bilr benzer şekilde çizmeyen "çakma" ve muhtemelen "yerli" çizerlerin eline.

Teşekkürler, dostum.

Macera çakma, evet, ama çizer Türk değil. Gordon kadar meşhur olmasa da yine adından sözettirmeyi başaran Brick Bradford'un bir serüveni uyarlanmış. Çizer ise Paul Norris.

Brick Bradford deyip geçmemek lazım, aynen Gordon gibi filmleri çekilmiş önemli bir çizgi karakter Bradford da.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
çakma gordonlar hakkında

Teşekkürler, dostum.

Sevgili dostum;Sözü Türkiye'ye getirmişken, sahte Gordon çizgi romanlanmızdan da bahsetmeden geçmeyelim: Uzay Yayınları, 30 Ağustos 1971 tarihli 28 numaralı sayısından itibaren Öfkeli Tessie adında bir macera yayımlamıştır. Gerek çizgi açısından gerekse konu açısından her haliyle sahteliği sırıtan bir çizgi romandır bu. İmzasız bu çizgi romanın bazı kareleri bize Yüzbaşı Volkan'ın çizgilerini /Rahmetli Ali Recan/ anımsatmaktadır. 20 Eylül 1971 tarihli 31 numaralı sayıdan itibaren "455 Kaçıyor" adıyla yayımlanan bir başka sahte Gordon macerası ise İngiliz kaynaklı olması muhtemel bir çizgi roman /Brick Bradford/ üzerinde oynama suretiyle meydana getirilmiştir. Orijinal çizimdeki kafaların yerine Gordon'un ve Türk çizerimizin oluşturduğu diğer suratlar yerleştirilmiştir. Beden ile kafa arasındaki orantı tutturulamadığı için çizgi roman komik bir görünüme bürünmüştür.

Bu iki örnek dışında sahte Gordon yayınlanmamıştır.