Oyuncuyu Tanıdınız mı? (132)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
"Ustalara Saygı" bölümüme hoşgeldiniz değerli dostlar. Sadece 4 soruda oluşan son bölümümüzde, herkesin tanıdığı, geçmişte gönlümüze taht kurmuş oyuncuları soracağım. Bilemeyene "şaşmaz anne terliği" hediyeli. Altta ilk sorumuz. Konuşan askerlerden birini tanıyorsunuz. Kim bu 'yüzbaşı'?

www.youtube.com/watch?v=4VXDu58LbWg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Dizi: Tatlı Cadı
Karakter: Darrin Stephens
Oyuncu: Dick York

Not: Yarın İstanbul dışında olacağımdan yarışmaya zamanında yetişemem, bugünlük en azından yetiştim. :)

Son düzenleme:

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
330px-Dick_York_1965.JPG
Dick York (4 Eylül 1928 - 20 Şubat 1992), Amerikalı oyuncudur.

York'un en bilinen ve akıllarda kalan rolü, uzun soluklu televizyon dizisi Tatlı Cadı'da canlandırdığı Darrin Stephens oldu. İlk olarak 1959 yılında oynadığı "They Came to Cordura" adlı filmde sırtını inciten oyuncu, 1969 yılında dizi devam ederken kronik sırt rahatsızlığından dolayı ayrılmak zorunda kaldı.

15 yaşındayken radyo programlarından That Brewster Boy ile üne kavuştu.

1980'lerin ortasında eşinin hasta annesine yardım etmek amacıyla Michigan'a taşınan oyuncue kısa süre sonra anfizem teşhisi kondu.

Ünlü oyuncu bu hastalığa bağlı sebeplerden 20 Şubat 1992'de öldü.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Dick York

Katılımcı dostlarımıza binlerce teşekkürler! Hepsi de doğru cevap verdi. Ayrıca verdiği bilgilerden dolayı sevgili Garfield67'ye çok teşekkürler ediyorum. Biraz da ben ekleme yapayım:

IMDB'den alıntılar:

1 : 5. sezonun sonunda Dick York "Tatlı Cadı" dizisinden ayrılmıştı. 1959 yapımı "They Came to Cordura" adlı filmde bir kaza sonucu sırtından yaralanıyor ve maalesef bu sorunu giderek büyüyor. 5. sezonda iyice artan ağrıları bir gün sette düşmesiyle diziye veda etmesine neden oluyor.

2 : Çok ilginçtir ki, dizide hiç anlaşamayan Darrin ve Endora (Agnes Moorehead) gerçek hayatta çok iyi iki dostmuş.