BU DİZİYİ TANIDINIZ MI? (4)

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Bugün ki dizi sorumuz dünkü sorumuzun aynısı olacak. (Sanırım site çöktüğü ve yedek yüklendiği için olsa gerek dünkü paylaşımların tamamı silinmiş.)

Dizimizin konusuna gelince. Biraz bilimkurgu biraz western biraz macera artık ne diyeyim ortaya karışık bir dizi :)

Yıl 1898 Teksas. Vahşi batıdayız. Dört kanun kaçağı peşlerindeki şerif ve adamlarından kaçmaya çalışıyorlar. Şerif ve adamları haydutları bir kızılderili mezarlığında sıkıştırıyor. Tabi haliyle çatışma çıkıyor. O sırada müthiş bir fırtına var ve şimşekler çakıyor. Bu arada dört haydut ve şerif karşılıklı olarak konuşmak için ortaya geliyorlar ancak gene silahlara davrandıkları sırada üzerlerine yıldırım düşüyor ve beş kişiyi 1986 yılına atıyor. Başka bir zamana geldiklerini anlıyorlar ve hayatta kalabilmek için birlikte hareket etmeye karar veriyorlar. 1986 yılının dünyasına adapte olmaya çalışıyorlar. Bir çiftlikte kalıyorlar. Bu arada hatırladığım kadarıyla bir dedektiflik bürosu kurup suçluları kendilerine has yöntemlerle yakalamaya çalışıyorlar. Bu arada kendilerine de bir bayan polis memuru yardım ediyor.

Hatırladığım kadarıyla dizi seksenlerin sonlarında sanırım 1989 yılında TRT'de öğleden sonraları yayınlanmıştı.

Bu kadar açıklama sanırım yeter. Tabi bu diziyi "şıp" diye buldunuz.

Şimdi soruyorum; bu diziyi tanıdınız mı?

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Arkadaşlar sorunun cevabını ilk bilen puan almıyor; bilen yazan herkes puan alıyor. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Arkadaşlar sorunun cevabını ilk bilen puan almıyor; bilen yazan herkes puan alıyor. :)
Bu diziyi maalesef izlemedim; sanırım diğer arkadaşlarımız da izlememiş olacaklar ki cevap vermemişler. Yoksa diğer günün saat 12:00'ye kadar cevap verme hakkımız olduğunu hatırlatmanız aklımızda Üstadım. Gene de hatırlatmak güzel olmuş. Artık önümüzdeki maçlara bakacaz! :Ğ

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,695
istanbul
Kesinlikle hatırlamadım, hatta daha doğrusu hatırlayamazdım çünkü bilmiyorum, fakat konusu acayip hoşuma gitti. Bir yerlerden, bir şekilde bulup izleme şansımız olur mu acaba?

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Bu diziyi maalesef izlemedim; sanırım diğer arkadaşlarımız da izlememiş olacaklar ki cevap vermemişler. Yoksa diğer günün saat 12:00'ye kadar cevap verme hakkımız olduğunu hatırlatmanız aklımızda Üstadım. Gene de hatırlatmak güzel olmuş. Artık önümüzdeki maçlara bakacaz! :Ğ

Dostum bu diziyi seyretmemen imkansız gibi, üstelik seksenlerin sonlarına doğru yayınlandığı için hatırlama şansın daha çok gibime geliyor. Ama seyretmemiş olman da normal, insanlık hali :)

Önümüzdeki maçlar çok zorlu geçecek :) ama senin daha zor soruları çok kolay cevaplayacağını biliyorum.

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
kesinlikle hatırlamadım, hatta daha doğrusu hatırlayamazdım çünkü bilmiyorum fakat konusu acayip hoşuma gitti. bir yerlerden, bir şekilde bulup izleme şansımız olur mu acaba?

Sayın "gürcansarı" maalesef bu ilginç dizinin Türkçe dublajı yok ancak youtubede outlaws 1987 diye arattırın bazı ful bölümleri yabancı dilde paylaşmışlar. Altyazılı bulursam sizi bilgilendiririm.
Mesajınız için teşekkür ederim.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151

Yukarıda verdiğim linkte bilgiler var. 1989 yazında yayınlanmış. Ben bazı bölümleri izlemiştim.

Kendi ülkesinde pilot bölümü yayınlandığı hafta çok fazla izlenmesine rağmen geri kalan bölümleri cumartesi gecesi yayınlandığı için az izleyici bulmuş ve düşük reyting sebebiyle iptal edilmiş.
)

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,695
istanbul
89 yazında yayınlandıysa izleyememiş olmam normal. O dönem okulun son yılı, yurtta TV izlemek imkansız, Eylül Ekim de staj zamanları. Yazık kaçırmışız.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
kYsf6.jpg

kY7zx.jpg

kY5JZ.jpg

kY4Q2.jpg

kYiK8.jpg