Deadpool (Türkçe) Sayı 3

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Merhabalar.

Koca ağızlı paralı askerin, çevireceğimiz bölümlerinin sonuncusu ile karşınızdayız.

Skrull`ların istilası devam ederken, onlarla birlikte çalışmaya başlayan Deadpool`un amacı 2. sayının sonunda belli olmuştu : Nick Fury adına, Skrull`lara ihanet etmek!

Bu sayıda kahramanımız, çevirdiği şeyler gün yüzüne çıkınca esas amacını yerine getirmeye ve kendi postunu kurtarmaya çalışıyor. Sonunda ise Dark Reign`e bağlayan hikayenin yolu açılıyor ve Osborn`un hakimiyeti esasında Deadpool`un skrullara karşı olan başarısı yüzünden oluyor. :)

Çeviri : Shevarash
Balonlama : dezocan11

************ Telif Hakları Nedeniyle Link Kaldırıldı***********

Çeviri Notu : Deadpool sıklıkla kendi kendine konuşuyor, olaylara kaçık zihininin gördüğü halüsünasyonlar üzerinden yaklaşıyor ve Amerikan Kültürüne ait göndermeler yapıyor. Ayrıca ingilizce kısaltmalar ve kelime oyunları da serilerde karşımıza çıkıyor. Bu yüzden oldukça zorlayıcı bir çeviri olsa da Türk okuyucusunun en hoşuna gidecek şekilde çevirmeye çalıştık. İyi okumalar...

deadpool3cover.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,165
Far Far A Way
Son muhteşem olmuş. Deadpool'dan da bu beklenirdi. Bir solukta 3 sayıyı da okudum. Çevirin çok güzel, balonlamanın muhteşemliği için dezocan11 senin de eline sağlık.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Ben anlamam devamını isterim!
Bu deliyi sevmemek elde mi?
Yabancı dilde olanları bile okuduğumuzda yaptıkları hoşumuza giderken
Türkçesi bizi bizden aldı götürdü :d
Tebrikler arkadaşlar müthiş güzel ve başarılı olmuş..

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Sağolun abi, x-force içinde de Deadpool`lu sayılar var şahsen ben de hep okurken hem çevirirken çok eğleniyorum (çevirisi aşırı zor olsa da) Silver Surfer bitince belki... :)

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Silver Surfer???
Ne olur yenileri çevirdiğinizi söyleyin?
Eski kırk yıllıkları tekrardan bastılar diye kitabevleriyle yayıncısıyla kavga ediyorum :d

nireng

Çeviri & Balonlama
20 Nis 2010
439
3,782
Şu seriler bitince piskolojim bozuluyor ama...
Hayıııırrrr...
Bitmeyeydi iyiydi...bitti gibi oldu ama bitmiş gibi değil tam...

gruznan

Çeviri & Balonlama
20 Eki 2011
251
913
bizlere bu farklı kahramanı tanıma fırsatı verdiğiniz için emeği geçen herkese teşekkür ederim...çok iyi bir iş çıkardınız...

Nyo

Kıdemli Üye
18 Eyl 2010
104
69
Çok beklediğim bir çeviriydi. Teşekkürler, elinize sağlık.

dezocan11

Çeviri & Balonlama
10 Kas 2009
163
225
İzmir
Böylece Deadpool'la da tanışmış olduk. Ancak uzun seriler ile ilgili düşüncemizi daha önce belirtmiştik.
Ancak benim bir önerim olacak. Diyar'da bir sürü çeviri-balonlama yapan grup var, eğer uzun serileri aralarında paylaşırlarsa (örn. a grubu x roman serisinin ilk 5 sayısını, b grubu 5-9 arası sayılarını çevirir ve böyle devam eder.) hem seriler yarım kalmaz, hem gruplar yorulmaz, hem de bu uzun seriler başka kısa hikayelerin önünü kapatmaz. Bence düşünelmesi gereken bir konu.
Silver Surfer'de görüşmek üzere.

deadpools

Yeni Üye
15 Haz 2013
2
0
yardımcı olurmusunuz arkadaşlar
windows şu dosyayı açamıyor diyor ney ile açabiliceğimi sölermisiniz

bmerts

Yeni Üye
1 Tem 2013
3
0
Arkadaşlar bende bir sorun oluştu. Dosyanın uzantısı (.cbr) ve ben onu nasıl açabileceğimi bilmiyorum. Yardım edebilecek olanınız varsa sevinirim. Çünkü Deadpool' u çok merak ediyorum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,678
İstanbul
Arkadaşlar bende bir sorun oluştu. Dosyanın uzantısı (.cbr) ve ben onu nasıl açabileceğimi bilmiyorum. Yardım edebilecek olanınız varsa sevinirim. Çünkü Deadpool' u çok merak ediyorum.

Çizgi Roman Okumak İçin Gerekli Programlar

CDisplay ya da Gonvisor gibi programlardan bir tanesini yüklersen rahatlıkla cbr ve cbz uzantılı dosyaları okuyabilir hale gelirsin.

Bu arada forumumuza hoş geldin. Keyifli zaman geçirmeni dilerim.

bmerts

Yeni Üye
1 Tem 2013
3
0
Kesinlikle harika bir iş olmuş. En az yapımcı kadar büyük bir rolünüz var Deadpool üzerinde. Teşekkürler, devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

tolgam

Çeviri & Balonlama
5 Mar 2011
230
607
Dead Poola Ultimate Spider-Man in sanırım son bölümünde rastladım.Hareketleri konuşması beni benden aldı.Türkiyede Malum Batman-Superman-Spiderman üçlüsünden başka diğer seriler yaygın değil.İsmine internette rastlamıştım ama Karakterin bu derece ilginç olacağını tahmin etmiyordum.
Sonuç olarak Bu karakterin ilk 3 sayısını çevirip en azından beni merakta bırakmadıkları için
Çeviren Shevarash
Balonlayan dezocan11 En içten teşekkürlerimi sunarım.
Belki merak eden bir arkadaş çevirip balonlamayı sürdürür diye umutta ediyorum. :)

egehan99

Yeni Üye
13 Ağu 2015
2
1
telif hakkı

abi telif hakkından dolayı kaldırmışsınız ama ben indirmek istiyorum indirmenin başka bir yolu vamı acaba ?:S