Yeni Serüven Çizgi Roman Araştırmaları Dergisi - Sayı 3

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Levent Cantek bu kez çizgi roman piyasasındaki daralmadan, sıkıntılardan bahsetmiş. 2006'nın sonları. E, tabi daha forumlar ve elbette Çizgi Diyarı ortada yok. Çizgi romanı ateşleyecek güç mevcut değil. Cantek, çözümü çizgi romanla meşgul olan sanatçıların maddi beklenti olmadan üretim yapmasında bulmuş. Bilemiyorum, ne kadar gerçekçi. Belki bir önceki sayıdan devamla Ergün Gündüz'e bir göndermedir.

Bu sayıda efsane kapak sanatçımız Aslan Şükür usta ile bir röportaja yer verilmiş. Benim açımdan iki şey dikkat çekici:

1) Usta Zagor'a biraz iltimas geçtiğini söylemiş. Röportajdan bunu ne manada söylediğini anlayamıyoruz ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Aslan Şükür'ün Zagor kapaklarında yer alan Zagor figürleri, Zagor'un kendisine nadiren benziyor. :)

2) Sanatçımız İtalya'da basılan kapak çalışmalarından esinlendiğini söylerken Martin Mystere serisine ait bazı kapaklarının Ferri'nin dikkatini çektiğinden ve bu kapakların aynı kompozisyonla İtalya'da da kullanıldığından bahsetmiş. Bilmiyordum, haberdar değildim. İlginç ve sevindirici.

Teşekkürler, hocam.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,961
Linki bir kontrol eder misiniz? Generating Download Key sorunu çıkıyor.
Sanki link kırık değilmiş ama MediaFire kendi içinde server'larında yer değiştirirken, dosyayı kaybetmiş; ya sonra düzelecek, ya da kayıplara karışacak gibi. Kendisi düzelme ihtimali var, ama tekrar yüklemek de gerekebilir. Diğer sayılarda sorun yok mesela.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Linki bir kontrol eder misiniz? Generating Download Key sorunu çıkıyor.
Sanki link kırık değilmiş ama MediaFire kendi içinde server'larında yer değiştirirken, dosyayı kaybetmiş; ya sonra düzelecek, ya da kayıplara karışacak gibi. Kendisi düzelme ihtimali var, ama tekrar yüklemek de gerekebilir. Diğer sayılarda sorun yok mesela.

Hocam geçiciydi sanırım sorun, ben denedim, indirme konusunda bir sıkıntı göremedim.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,961
Hocam geçiciydi sanırım sorun, ben denedim, indirme konusunda bir sıkıntı göremedim.

Evet, belli ki tahmin de ettiğim üzere, MediaFire kendi içinde halletmiş, dosya düzelmiş.

Rapor etmeden önce çok denemiştim. Defalarca sayfada Generate New Key yaptım, sonra aradan saatler geçtikten sonra bir kaç kere daha sayfaya girip, yine defalarca denedim. İkinci gün tekrar deneme yapıp düzelmeyince yazmaya karar verdim. Bazen sonsuz döngüye girebiliyor.

Şimdi indiriyorum.

İlgine ve güzel paylaşımlarına teşekkür ederim. Sevgiler,