Storm 05 - Dünya Savaşı

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Storm
Dünya Savaşı
05

Storm 5 Tanıtım

Splitter Verlag
Hikaye: Dick Matena
Çizimler: Don Lawrence
Çeviri: SenSei
Görsel Uyarlama: BlackBishop
Yıl: 1980
Dosya Türü: cbr
Sayfa sayısı: 66
Tür: Fantastik, Macera, Bilimkurgu​

Peşlerindeki Azuryalılardan saklanmaya çalışan Storm ve Kızıl eski bir sığınak bulup içine girerler. Ama sığınakta yaşayanlar vardır ve onları esir alırlar. Storm başlarından geçenleri anlatsa da başta sığınaktakileri inandıramaz. Bir süre sonra sığınağa bir grup Azuryalı gelir ve onlar da esir düşer. Sığınaktaki adamlar mavi derili Azuryalıları görünce Storm'a inanırlar ve böylece Storm yeni dostlar edinir.
Storm ve kızıl bunu henüz bilmiyorlardı tabi.

z16S3057521250tLhW.jpg

fJRS3057521208tBa2.jpg

d16S3057521024tCOS.jpg

Indirmek için lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
İlk teşekkürü ben etmiş olayım.
Gözümüz yollarda kalmıştı... Bu enfes bilim-kurgu için çok teşekkürler.
Türün tutkunlarına özellikle tavsiye ederim...

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
İlk teşekkürü ben etmiş olayım.
Gözümüz yollarda kalmıştı... Bu enfes bilim-kurgu için çok teşekkürler.
Türün tutkunlarına özellikle tavsiye ederim...

Evet ara biraz fazla uzadı bu kez. Sorumluluk tamamen bana ait. Çeviriyi epey geç teslim ettim sevgilil BlackBishop arkadaşıma. İnşallah bundan sonra daha seri bir şekilde tamamlamaya çalışacağız. İyi okumalar diliyorum.

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
563
2,495
Anadolu Yakası
Elinize sağlık. Ben size paylaşımınızla ilgili değil ama genel olarak Splitter Verlag'ın yayınladığı çizgi romanlarla ilgili birşey sormak istiyorum; acaba onları bir dosya paylaşım sitesinden mi yoksa yayınevinin sitesi ya da Amazon gibi bir e-ticaret sitesine girip satın alarak mı indiriyorsunuz? Eğer dosya paylaşım sitesi varsa, ben de onların bazı şeylerini arıyorum, siteyi paylaşma imkanınız varsa ve söylerseniz sevinirim. Kolay gelsin.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Elinize sağlık. Ben size paylaşımınızla ilgili değil ama genel olarak Splitter Verlag'ın yayınladığı çizgi romanlarla ilgili birşey sormak istiyorum; acaba onları bir dosya paylaşım sitesinden mi yoksa yayınevinin sitesi ya da Amazon gibi bir e-ticaret sitesine girip satın alarak mı indiriyorsunuz? Eğer dosya paylaşım sitesi varsa, ben de onların bazı şeylerini arıyorum, siteyi paylaşma imkanınız varsa ve söylerseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Bir paylaşım sitesi yok. Almanca kaynakları önceliğim olduğu için zaten Splitter veya Ehapa olarak karşımıza çıkıyor. Keşke öyle bir site olsa. Ama ben henüz denk gelmedim, arkadaşım.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Sensei storm serisinde dikkat ettiğim şey çizimler çok kaliteli ve detaylı ama bazı karelerde ki renklendirmeyi yayınevi tam yapamamış gibi geldi.Ama seri gerçekten çok iyi ve takibi zevk veriyor.Eminim bunu da tamam edersin.

Baldar

Kıdemli Üye
27 Şub 2012
126
387
Eserin 57. sayfasında pipolu bir ayıdan bahsediliyor. Bu çizgi romanın adı "Bay Bommel"miş. Merak edip araştırdım. Bu sevimli karakterin birkaç görselini burada da paylaşmak istiyorum.

01pDmB.jpg

ALXJ5L.jpg

Bana biraz rahmetli İsmail Gülgeç'in Entellektüel Ayı'sını hatırlattı;

M0BJpg.jpg

Ayrıca paylaşımın 60. sayfasında Essef Magazin tarafından yayınlanan Korkunç Silah adlı bir kısa hikayeden bahsediliyor. Bu da forumumuz da mevcut;

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,196
2,104
Rahmetli DON LAWRENCE ustamızın bu Kült eserini bizlere sunan SENSEI kardeşimize bir kez daha Sonsuz Teşekkürler...