Acı Vatan Rusya - V2 (of2) - Grozni'nin Güvercinleri (Çeviri & Balonlama)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Acı Vatan Rusya (Çeviri/Balonlama)
Albüm 2 (of2) Grozni'nin Güvercinleri

"Bitter Russia - v2 (2/2) - Doves of Grozny" (İngilizce Versiyonunun Başlığı)
"Amère Russie - v2 (2/2) - Les colombes de Grozny" (Fransızca Versiyonunun Başlığı)

Çıkış Yılı: 2015
Hikaye: Aurélien Ducoudray
Çizimler & Renklendirme: Anlor (Anne-Laure Bizot)
Çeviri & Balonlama: scanfan
GrandAngle, 49 sayfa (2. cilt), 125 MB, 2000px, 300 dpi, CBR
Fontlar: CCAdamKubert (balonlar); Ruskof, Kremlin, Century Gothic, Tahoma (Kapak);

51290614022_64bf1826c6_o.jpg

(MediaFire)

Fransızca ve İngilizce versiyonlarının kapakları (2. cilt).
51290613852_0e937286ed_o.jpg

Serinin bu ikinci ve son cildinde artık olaylar tamamiyle Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de geçiyor. Bir yanda Ruslar ve onların karanlık işbirlikçileri olan paralı özel askerler, diğer yanda da Basayev ve onun karanlık işbirlikçileri Vahhabi militanlar halkın üzerinde mütiş bir baskı kurmuşlardır. En kirli şekliyle bir şehir savaşı sürerken zavallı insanlar yıkıntılar içinde hayatta kalma mücadelesi verirler. Karakterler tam siyah ya da tam beyaz resmedilmemiştir. İyi Ruslar da vardır kötü Çeçenler de. Bir de insanlık onurunu ayakta tutmaya çalışan insanlar. Önceki ciltte çizimleri övmüştüm, bu ciltte de senaryoyu övmek istiyorum. Rahatça bir film senaryosu olabilirmiş (belki de çekilmiştir de benim haberim yoktur). Spoiler vermek istemezdim, ama grafik albümdeki köpek bizim köpeğimize (aslında kızıma ait) çok benziyor ve son sayfalarda son derece duygulandım. Bu kadar söyleyeyim. Gerisi albümde.

Hepinize iyi okumalar dilerim,
Saygılarımla.

Ciltler şöyle:

1- Acı Vatan Rusya - 01 - Basayev'in Amazonları. TÜRKÇE ÇEVİRİ & BALONLAMA
Amère Russie - 01 - Les amazones de Bassaiev.(2014) FRANSIZCA ORİJİNALİ
Bitter Russia - 01 - Basayev's Amazons (2014) İNGİLİZCE SCANLATION

2- Acı Vatan Rusya - 02 - Grozni'nin Güvercinleri. TÜRKÇE ÇEVİRİ & BALONLAMA (buradaki albüm)
Amère Russie - 02 - Les colombes de Grozny (2015) FRANSIZCA ORİJİNALİ
Bitter Russia - 02 - Doves of Grozny (2015) İNGİLİZCE SCANLATION

Son düzenleme: