Saklambaç (2 Kasım 1974)

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695
Güzel tarama olmuş, teşekkürler.
Hocam kaç parça olarak tarayıp birleştiriyorsun sayfaları?
Malum eski gazete sayfaları bayağı büyük oluyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,597
Güzel tarama olmuş, teşekkürler.
Hocam kaç parça olarak tarayıp birleştiriyorsun sayfaları?
Malum eski gazete sayfaları bayağı büyük oluyor.
İlk önce yarıdan fazlayı katlayıp, paylı tarıyorum (2 defa). Sonra da diğer yarısını aynı şekilde. Sonra ilk yarımı ve ikinci yarımı program ile birleştiriyorum. Elde olan iki yarım sayfayı da bilahare birleştiriyorum. Ve tam sayfa da birkaç işlemden sonra hazır.
Sevgili Kardeşim; sayende, bu kadar zorlu bir paylaşım sürecini, anlatabilme fırsatı bulabildiğim için minnettarım. Maalesef bir A3 tarayıcı alana kadar böyle devam edeceğim. Sevgi, saygı ve sağlıklar.

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695
İlk önce yarıdan fazlayı katlayıp, paylı tarıyorum (2 defa). Sonra da diğer yarısını aynı şekilde. Sonra ilk yarımı ve ikinci yarımı program ile birleştiriyorum. Elde olan iki yarım sayfayı da bilahare birleştiriyorum. Ve tam sayfa da birkaç işlemden sonra hazır.
Sevgili Kardeşim; sayende, bu kadar zorlu bir paylaşım sürecini, anlatabilme fırsatı bulabildiğim için minnettarım. Maalesef bir A3 tarayıcı alana kadar böyle devam edeceğim. Sevgi, saygı ve sağlıklar.

Eyvallah kardeşim eksik olma. Ben de düşünüyorum A3 tarayıcı ama fiyatlar yüksek maalesef. Gerçi birleştirme yapınca A4 tarayıcı da iş görüyor. Geçen saydım 200 tane kadar gazete birikmiş evde 80-90 ve 2000 li yıllara ait. İleride tararız bakalım parça parça.

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,737
Paylaşıma sunulmadan önceki aşamaları okuyorum da oldukça emek ve uğraşı gerektiren durum olduğunu görüyorum.Karşılık beklemeden yapılan paylaşımları takdire şayan buluyorum. Emeklerinize sağlık.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Kendimi bildim bileli çeşitli gazetelerde, köşesinde insanların dertlerine derman bulmaya çalışan meşhur Güzin Ablayı görünce "Bu Güzin Abla hiç yaşlanmaz mı?" diye çok merak etmişimdir. Meğerse 1921 doğumlu Güzin Sayar, 2006 yılında 85 yaşında hayata gözlerini yummuş ve bu görevi ondan kızı devir alarak annesinin ismini yaşatıyor imiş. Bu durum bana Kızılmaske'deki babadan oğula yüzyıllardır geçen kahramanlık geleneğini anımsattı. :) Neyse, kıymetli büyüğümüze Allah'tan rahmet, kızı Sayın Feyza Algan'a da uzun ömürler diliyorum. Bu özel gazete paylaşımınız için de size teşekkür ediyorum Üstadım. Sayenizde her bir günümüz nostaljik gazete okuma keyfiyle geçiyor.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Merhaba, 29 Haziran 1979 tarihli gazete varsa elinizde paylaşır mısınız?
Merhabalar Sayın Ahmet Hakan Çaylak,
paylaşımı yapan çok değerli üyemiz YazıcıAhmet geçen yıl Nisan ayından beri siteye girmediğinden maalesef size yanıt veremeyecektir. Gene de mesajınız bu başlık altında kalsın, umarım kendisi bir gün tekrar aramıza döner ve birbirinden güzel paylaşımlarıyla bizleri tekrar mutlu eder..