Çizgiroman okumak için gerekli programlar

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,756
CDisplayEx%5B6%5D.jpg

1303700678993s.jpg

New-Picture-(5).jpg

rüzgaruluer

Yeni Üye
8 Ocak 2012
66
54
merhaba. cd display bende var. ama comicrack daha iyi değil mi sizce. display de büyütülen sayfa kalıcı olmuyor. her bir sayfa için işlem gerek. ama rack öyle değil. otomatik ayarlama yapıyor.
sizce?

Ayaz_Kaan

Yeni Üye
26 Mar 2010
45
16
Selam GOnVisor kullanıyorum, taranmış resimleri birleştire biliyordum bu programla ama şimdi yapamıyorum ne yaptı isem olmadı yardım ederseniz sevinirim.

m_v_p

Yeni Üye
22 Ağu 2011
19
3
merhaba. cd display bende var. ama comicrack daha iyi değil mi sizce. display de büyütülen sayfa kalıcı olmuyor. her bir sayfa için işlem gerek. ama rack öyle değil. otomatik ayarlama yapıyor.
sizce?

Her sayfa için yeniden zoomlamak gerekiyor.Çok zor oluyor.Çözümü yok mu?

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Eline sağlık yeni sürümü olduğunu bilmiyordum yeni şeyleri denemek güzel oluyor. Ancak ben eski CDisplayden vazgeçemiyorum yav bu yenisi tamam iyi hoşta dikkat dağıtan çok özelliği var o yüzden eski sürümü daha çok hoşuma gidiyor. ;)

mehmetcan

Yeni Üye
28 Tem 2010
4
1
Ben aşagıdaki programı kullanıyorum, sistemi fazla kasmıyor. Comicrack çok güzel ama bir o kadar da sisteme yükleniyor.

Bu programın eksiklikleri de var, mesela yan yana 2 sayfa gösteremiyor. Ama onun dışında sayfayı 3 veya 6 ya bölerek çift sayfa taranmış, tommiks zagor gibi çizgiromanların netbooklarda daha rahat okunmasını saglayabiliyor. Araç çubukları vs tamamen kapatılıp, tam ekranda tüm sayfayı görmek de mümkün, gereksiz yere ekranda toolbarlar vs tutmuyor.

NightWolf

Yeni Üye
7 Ara 2012
17
12
Bunun yanında birde CBR Reader var çizgi roman okuyabileceğiniz.
Paylaşım içinde teşekkürler.

moondalina

Yeni Üye
13 Haz 2012
31
66
Gaziantep
arkadaşlar bu cdisplayex programı orjinal cd display programının yeni sürümü değil, çünkü cd display programının üreticisi 2004 yılında vefat etti ve o zamandan bu yana bu programa yeni sürüm çıkmadı. Bu cdisplayex programı ise o sürümün makyajlanmış hali.

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
717
MangaMeeya'yı da hatırlatmadan geçmeyelim. CBR için iyi bir program olduğunu düşünüyorum...

grebat

Yeni Üye
21 Tem 2015
22
7
android telefonlar içiin perfect vieweri tavsiye ederim harikadır play store ücretsiz. dili inglizcedir.

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
Merhaba arkadaşlar;
CDisplay Ex 32×64 1.10.29 sürümü çıkmış, (yeni haberim oldu)
Ben bir öncekini kullanıyorum.
Bu programı kullanan arkadaşlarımız memnun mu?

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,347
12,822
iskenderun-Hatay
Merhaba arkadaşlar;
CDisplay Ex 32×64 1.10.29 sürümü çıkmış, (yeni haberim oldu)
Ben bir öncekini kullanıyorum.
Bu programı kullanan arkadaşlarımız memnun mu?
Bilgi için teşekkürler. Ocak ayında çoğu yeni sürümü yayınladı. Sumatra pdf ve gonvisor gibi. Ama yeni sürümler eskisinden farksız gibi. Şimdi bir de bahsettiğniz programı indirip deneyeyim. Gerçi alışkanlıklardan vaz geçmek zor ama..

konuray_t_m

Süper Üye
3 Ağu 2010
923
1,966
istanbul
Samsung Galaxy A6 Tab T580 cihazını yeni aldım.İlk defa tablet kullanmaktayım.Cbr,cbz,pdf gibi dosyaları açmak için ne yapmak gerekiyor?İndirdiğim dosyalar açılmıyor.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,189
Kendi Koltuğunda
Samsung Galaxy A6 Tab T580 cihazını yeni aldım.İlk defa tablet kullanmaktayım.Cbr,cbz,pdf gibi dosyaları açmak için ne yapmak gerekiyor?İndirdiğim dosyalar açılmıyor.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Tablet için en iyisi comicrack prgramıdır hepsini kullandım test ettim.Birt ek arada sırada en allta reklam çıkıyor küçük çarpıya basarak ile geçiyorsun.

fatihcetin

Aktif Üye
22 Haz 2015
349
621

bu program bütün dosya türlerini destekliyor. hatta .jpg .png gibi resim dosyalarını bile açıyor. 6-7 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı çıkarmıyor.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
699

Bir tek arada sırada en allta reklam çıkıyor küçük çarpıya basarak ile geçiyorsun.

Android'de reklam görmek istemiyorsanız, root yapmadan kullanabileceğiniz program:
block-this
yalnız, play-store'da yok, block-this.com sitesinden indireceksiniz.
Aktifken telefon/tabletin en üst satırında bir anahter resmi çıkıyor.
Titiz olduğum konular:
1- Pil tüketimini arttırmıyor, bir aydan fazla süredir kullanıyorum
2- Virüs yok, kendi sitesinden indirebilirsiniz
comicrack bende lisanslı olduğu için denemedim, ama pek çok programdaki reklamı kaldırıyor
3- internetinizde, play-store'dan dosya indirmenizde sorun yaşarsanız stop'a basarak sorunun bu programdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını test edebilirsiniz. Anahtar resmi yoksa, devrede değildir

block-this.jpg

Son düzenleme:

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
En son geçen yıl mesaj yazılan bu başlığı hortlatayım :)
I-Pad için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Android'de favorim perfect viewer. Sayfa hakimiyeti çok başarılı. Lakin I-pad de yeni olduğum için benzer bir yazılım için önerilerinize ihtiyacım var.

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Arkadaşlar tablette cbr veya pdf formatlı dergi okurken sayfaları kıvrılarak açan program biliyor musunuz?

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Değerli igdirnet arkadaşım MMCv2.4Beta programı sanırım sizin istediğiniz gibi.Bir deneyin isterseniz.

Son düzenleme:

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,378
Cok basit kullanimi ama okumak icin yeterli bende Cloudviewer diyorumipad icin, Android'de de Perfect Viewer. Gerci bende yeni Ipad'den Samsung tablete gectim ama iyi görünÿor.

Ebook icinde Moon+ Reader indirdim Ipad'deki E-book Reader'den daha teferruatli alismaya calisiyorum.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Ben yaklaşık 10 yıldır, tüm çizgi romanları indirdikten sonra,
Light Image Resizer4 programı ile küçültüp,
JPEGtoPDF proramı ile PDF ye çevirip,
Tablete dosyalıyorum.
Yaklaşık 10 kitap 1 kitap boyutuna iniyor hem de pürüzsüz...
Ben bu sistemden memnunum.
Belki de sizin önerdiğiniz programlar daha güzel ve kullanışlıdır.
İşin acemisi olduğumdan sanırım bu kolayıma geldi.
Bu arada bir dostumuzun sorduğu;
Sayfaları kıvırararak çeviren program var mı ? onu da merak ettim.

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Ben yaklaşık 10 yıldır, tüm çizgi romanları indirdikten sonra,
Light Image Resizer4 programı ile küçültüp,
JPEGtoPDF proramı ile PDF ye çevirip,
Tablete dosyalıyorum.
Yaklaşık 10 kitap 1 kitap boyutuna iniyor hem de pürüzsüz...
Ben bu sistemden memnunum.
Belki de sizin önerdiğiniz programlar daha güzel ve kullanışlıdır.
İşin acemisi olduğumdan sanırım bu kolayıma geldi.
Bu arada bir dostumuzun sorduğu;
Sayfaları kıvırararak çeviren program var mı ? onu da merak ettim.

Sn.Hacılı uzun uğraşlar sonucu android tablette sayfaları kıvırarak çeviren programı buldum.

Programın adı SideBooks.Google playde arama yaparak indirebilirsiniz.program ücretsizdir.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,378
Hacılı abi şimdi indirdim Light Image Resizer 5'i sonuç muhteşem sanki hiç kalite kaybı yok gibi ve yarıdan daha fazla sıkıştırıyor dosyaları. Teşekkür ederım.