Resimli Mayk Hammer Sayı 01 (30.10.1962)

12 Şub 2010
15,006
543,642
Mayk_Hammer_001.jpg

Mayk_Hammer_03.jpg

Özel Dedektif, 45'lik, Velda
Mayk Hammer deyince akla gelen sözcükler
Velda, bir kuşağın rüyasını süsleyen kadın, yüzünü hiç görmedik ama hayallerde güzel ve seksi kavramlarının sembolüydü.

Bir ressamımız çıkmış, bizim için çizgi roman haline getirmiş maceralarını.
Diyar ahalisine armağan olsun.
Saygılarımla​

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,540
Harika ya, harikalar yaratıyorsun profesörüm, Haluk abim, binlerce teşekkür etsek az gelir kusurumuza bakma, çok sağol.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Bir ara GG'dan almaya kalkmış, dünyanın parasını istediklerinden vezgeçmiştim. Mayk Hammer'in bir de (yanılmıyorsam) Suat Yalaz çizimi olduğunu anımsıyorum. Para verip alamıyorsak bile ÇD ve onun profesörü sayesinde ulaşamayacağımız çizgi roman yok. Ellerine sağlık Sevgili Haluk Bey.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,720

Sayın Profesör ;

Önce listeyi ( müjdeyi ) verdin. Sonra da çok bekletmeden ilk sayı geldi.

Çocukluğumda bayıla , bayıla okumuştum [ önce kitapları sonra da çizgi romanı ( nereden elime geçtiyse o yoklukta ) ]

Bundan sonraki satırları lütfen emeğine ve bu güzelim kitaba saygısızlık sayma. Peki neye sayacaksın ? Şeyyyy... Velda'ya hayranlık say gitsin.

40 - 50 yıl geçmiş hala kanaatim değişmemiş. Hangi konuda mı ? Bir kere Can Okan iyi bir çizer değil. Neden mi? Kapağa bakın , beni anlarsınız. Yahu Velda böyle mi çizilir. Hoş Velda'nın güzel ve vamp kadınlığını çizebilecek çok az çizer biliyorum ya !............. ( Velda çizimleri kitabın içindeki çizimlerde yer yer güzel , yer yer anca kurtarır durumda . )

Hoş diyebilirsin ki ; "Hayalimizde oluşturduğumuz Velda'yı kim çizse bize yeterli gelmeyecekti". Bu da doğru.

Konu uzadı. Bu konuda da son sözü Sayın "fındıkfındık" söyleyebilir ancak. Ben de ona bırakıyorum.

Süper bir paylaşım olmuş sanırım 7 sayı sürecek...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,876
Muhteşem paylaşım.
Gerçekten bulmak neredeyse imkansız kitaplar.
Eline sağlık büyük usta.
Teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Ben de olsam biraz kötü çizerdim,
yoksa çizdiklerime aşık olup iş
yapamazdım. Ne bağlantı ama!
Kara bir senaryo çıkardı bundan:)

Onu bunu bırakayım da bu güzellikleri
yaşatan Profesör üstadıma bir teşekkür
edeyim, sevgi ve saygılarımla.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Mayk hammer az okumadık arşivimde duruyor. Şimdi de Haluk abim sayesinde çizgi romanını okuyacağız ellerine sağlık abi

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Resimleyen Can OKAN'a ve bu eşsiz çizgiyi bize kazandıran ulu büyük şefimize canı gönülden teşekkürler.

ayhanhocha

Kıdemli Üye
26 Ağu 2010
127
135
Ankara
Teşekkürler sayın profesör,
Okumayı öğrendikten sonra ilk okuduğum romanlar Mayk Hammer'ın kitaplarıdır.
İlkokul 3 ten 4 e geçtiğim yaz bir amcamızın kitaplığından topladığım kitaplar arasında vardılar.
O zaman bu zaman Mayk okumaktan hiç vaz geçmemiş olmama rağmen çizgi romanı olduğunu bilmiyordum.
Çok keyiflendim, hemen indirip okumaya başlayacağım.

Sevgiyle kalın.

Not: Okumaya başlayınca fark ettim, bu fasikül Mayk'ın "Öp Beni Öldüresiye" isimli macerasıymış....

Son düzenleme: