Son Kızılmaske - Sayı 1

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Fantomdan sonra , oğlu Kit maskeyi babasından devralmayı reddetmişti. Bütün servetini Bengali halkı için harcayan kit, Kızılmaskeye bir daha hiç ihtiyaç duyulmayacağını sanıyordu.. Ama ....

Çeviri Santa Fe, Düzenleme Raven..

Eski bir kahramanın kanlı dönüşü. Keyifle okuyun..

lp010000copy.jpg

Son düzenleme:

Toprak

Yeni Üye
5 Eki 2011
51
26
ellerinize sağlık.. eski Kızılmaske çizgi romanlarından çok farklı gözüküyor.. daha bi şiddet daha bi kan var gibi!!

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
süper çizimler..senaryoyu beğendim eski haliylede iyiydi ama renkli film tadında olmuş..kutlarım arkadaşlar devamını 4 gözle bekliyoruz.:)

alasur

Aktif Üye
7 Haz 2011
329
155
Vay canına

bunu atlamışım demek

ara verince kızılmaskenin çocuğu olmuş

büyümüş

reddi miras yapmış

sonrasını bakıcam :)

teşekkürler

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Müthiş olmuş dostum..
Bir solukta okudum..
Fazla bekletme, biliyorum yorucu ama..
Merak etmekteyim..
İki gönül dostuna da teşekkür ederim..
Sevgiler..

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
raven çok klas bir paylaşımla hız kazandırmışsın foruma
adeta sert bir aragazı vermişsin tamda yavaşladığı bu günler
bu yüksek dozlu paylaşımın camiayı ayağa kaldırır umarım
öyle görülüyorki yakında "yeter raven yeter" diye bir ses yükselecek trübünlerden :Ğ:Ğ

teşekkürler hacı :Ğ:Ğ

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Değerli arkadaşlarım, İlginize çok teşekkürler ama bilinmesini isterim ki, bu projede övgüyü benden çok Santa Fe dostumuz hak ediyor. Ben sadece konuşma balonlarını yazıyor ve kapak düzenlemesini yapıyorum. Ama o işin asıl ağır ve sorumluluk isteyen kısmı olan çeviri ile ilgileniyor. Huzurlarınızda kendisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Kızılmaske'den haftada 1 yeni sayı çıkarmayı planlıyoruz, bir terslik olmazsa gelecek Pazar ikinci sayıyı okuyabileceksiniz. . Santa Fe dışında, başka bir kıymetli arkadaşımızla daha çalışıyoruz ve yakında çok sevdiğiniz bir kahramanın sürpriz bir serisi gelecek, sadece biraz daha sabır :)

Son düzenleme:

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,540
Ellerinize sağlık çok iyi olmuş. Devamını ve yeni kahramanı merakla bekliyorum, kim olduğunu çıtlatamazmısın, meraktan uyuyamam şimdi, çok sağol teşekkürler.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Çok farklı bir Kızılmaske bu, ilk anda heyecan sarıverdi.
Çarpıcı ve sürükleyici, birinci sınıf senaryo ve çizgiroman.
Keşke bu ilk bölümü okumasaydım, şimdi her bir bölüm için birer hafta bekleyecek olmanın sıkıntısı bastı:D

Fikir kimden çıktıysa ilk teşekkürüm fikir sahibine,
Çeviren Santa Fe dostumuza, emek vererek bize ulaştıran raven kardeşime bu müthiş eser için teşekkür ediyorum.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Haluk abinin söylediklerine aynen katılıyorum.
Genelde bu tür yayınlara hep tedirgin yaklaşırım.
Kafamdaki var olan imajı kaybetme korkusundan belki de.
Ama ilk sayfa ile son sayfa arasındaki süre yaklaşık 7 dakikaydı.
Bu sürenin önemli bir kısmı da çizimleri incelemeyle geçti.
Çok beğendiğimi söylemeliyim.
Santa Fe dostumuzun akıcı çevirisi ve Raven'in göz yormayan balonlamaları tek kelimeyle harikaydı.
Haftaya Pazar görüşelim mutlaka.
Teşekkürler arkadaşlar.

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
820
Kızılmaske, çok değişmiş, daha da güzelleşmiş.
(Kızılmaske'nin gözlerini gördüm ya, artık gam yemem).

gizliozne

Yeni Üye
21 Haz 2010
125
45
Hocam neler olmuş bizim Fantom'a yahu ! Adam resmen ölmüş, oğlu devam etmeyeceğim diye rest çekmiş. Neler kaçırmışız neler.
Ama o ne çizimlerdi ! Doğrusu nefis olmuş. Lütfen devamından bizi mahrum bırakmayın.

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,424
o kadar özlemişim ki kızılmaske yi anlatamam indirir indirmez okuduğum nadir eserlerden biri gerçekten muhteşem olmuş haftayı beklemek çok zor olacak elinize sağlık dostlar...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Çeviri ve balonlama güzel olmuş.
Kapak logosunu fevkalade düzenlemişsin.
Kapaklar da çok güzel ne de olsa Alex Ross imzası var.
Hikaye ve sayfa dizaynı yıllarca Kızılmaske okumuş kişiler için farklı.
Devamı merakla beklenecek bir sayı.
Teşekkürler.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
Forumun hiç görmedigim dehlizlerine ulaştım.. labirent gibi valla.. korku ve heyecan var tabi biraz..hatta yanımdaki yerliler daha fazla ilerlemek istemiyorlar.. ama hazineye bu kadar yaklaşmışken kimse durduramaz beni.. :88: dostum

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896
Ellerine sağlık Raven gerçekten çok güzel bir paylaşım.

Bu arada arkadaşlar kızılmaske yurtdışında hala çıkmaya devam ediyor mu?
Bu okuduğum kızılmaske ile bizim çocukluğumuzda okuduğumuz kızılmaskeler sadece konu değil çizim tekniği ve tarzı olarak da çok farklıydı.
Daha çok Sergio Bonelli tarzı gibiydi eskiden çizimler ve tarz olarak ama şu an gördüğüm daha bir Marvel tarzına yaklaşmış. Artık Kızılmaske böyle mi çıkıyor?

Cahilliğimi bağışlayın lütfen. Cevap verecebilecek bir arkadaş varsa şimdiden teşekkürler..