Para Tuzağı Sayı - 04

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,236
Merhabalar,

İlk taramam, ilk paylaşımım :)

(MediaFire - 210MB - cbr - 300dpi)

Zor ve (daha çok da) sıkıcı bir işmiş, katkıda bulunan herkes özverileri için çok büyük teşekkürleri hak ediyorlar.

Koleksiyonumda 90 öncesi neredeyse (21 kitaplık Volkan tam macera serisi dışında) hiçbir şey yok. Ayrıca Zagor/Teksas/Tommiks gibi takip etmenin bir ömür süreceği ve bir kamyon dolusu para gerektireceği uzun soluklu ve çok sayılı kitaplardan da uzak duruyorum. Daha çok butik, tek ya da 3-5 ciltlik çoğunlukla yerli (veya dergi kökenli) kitaplarım var. Dolayısı ile çok büyük katkılarım olamayacak, ancak 90'lı yıllardan ufak tefek katabileceğim şeyler var gibi: Rh+, Zeplin, Darkwood Sakinleri, Çapa Fanzinleri, Tam Macera, Strip/Rodeo Strip, Serüven, Davetsiz Misafir, vs. paylaşımların eksik sayılarını tamamlayabilirim. Ayrıca dergi kökenli çizerlerin henüz taranmamış albümleri ve diğer çalışmaları (telif konusu izin verdikçe) da erişimim içerisinde.

Hayırlısı artık, ne diyelim :)

(ilk taramam/paylaşımım, her türlü uyarı ve öneriye açığım, lütfen çekinmeyin :))

Son düzenleme:

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,222
İzmir
Merhabalar,

İlk taramam, ilk paylaşımım :)

(MediaFire - 210MB - cbr - 300dpi)

Zor ve (daha çok da) sıkıcı bir işmiş, katkıda bulunan herkes özverileri için çok büyük teşekkürleri hak ediyorlar.

Koleksiyonumda 90 öncesi neredeyse (21 kitaplık Volkan tam macera serisi dışında) hiçbir şey yok. Ayrıca Zagor/Teksas/Tommiks gibi takip etmenin bir ömür süreceği ve bir kamyon dolusu para gerektireceği uzun soluklu ve çok sayılı kitaplardan da uzak duruyorum. Daha çok butik, tek ya da 3-5 ciltlik çoğunlukla yerli (veya dergi kökenli) kitaplarım var. Dolayısı ile çok büyük katkılarım olamayacak, ancak 90'lı yıllardan ufak tefek katabileceğim şeyler var gibi: Rh+, Zeplin, Darkwood Sakinleri, Çapa Fanzinleri, Tam Macera, Strip/Rodeo Strip, Serüven, Davetsiz Misafir, vs. paylaşımların eksik sayılarını tamamlayabilirim. Ayrıca dergi kökenli çizerlerin henüz taranmamış albümleri ve diğer çalışmaları (telif konusu izin verdikçe) da erişimim içerisinde.

Hayırlısı artık, ne diyelim :)

(ilk taramam/paylaşımım, her türlü uyarı ve öneriye açığım, lütfen çekinmeyin :))
İlk tarama için oldukça başarılı,devamını sabırsızlıkla bekleyeceğim-bahsettiğin seriler çok değerleri ve çok nadir dergiler. Gerçi daha ilk dergide sıkılmaya başlamışsın,umarım devamını getirirsin :D
Tek söyleyebileceğim sayfaların sağlarını ve sollarını biraz daha dikkatli düzenleyebilirsin.Bazı sayfalarda solda sayfa orta çizgisi, bazılarında da sağda alttaki sayfa uçları görünüyor. Ama benim açımdan hiç dert değil zaten düzenleyip saklıyorum ben. İsterseniz düzenlenmiş halini de paylaşırım,karşılaştırma imkanınız olur.
Tekrar çok teşekkürler. Devamını mutlaka bekleriz.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,222
İzmir
Tayyare üstad son birşey daha hatırlatayım, zannedersem tarayıcının camında lekeler var.Nemli bir pamuklu bezle silersen verdiğin emekler yerini daha çok bulur.
Taramaları kendimce tekrar düzenleyip tekrar paylaşayım dedim.
--

gorgon

Onursal Üye
1 Ağu 2019
870
15,771
İstanbul
Üstad, bana hiç böyle tavsiyelerde bulunmadın. Kıskandığımı itiraf etmem lâzım.

Kaliteli paylaşım mı, yoksa kota dostu paylaşım mı? Sen kaliteli paylaşımı tercih etmişsin sevgili tayyare. Çıktığın bu yolda, sana kolaylıklar dilerim, bu nitelikteki kaliteli paylaşımların daim olsun, ellerine sağlık.

Son düzenleme:

semihd

Kıdemli Üye
7 May 2011
156
361
Ellerinize sağlık. Hem bu pek haberdar olmadığım dergi için hem de habercisi olduğunuz olası paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,236
aksamsefasi' Alıntı:
İlk tarama için oldukça başarılı,devamını sabırsızlıkla bekleyeceğim-bahsettiğin seriler çok değerleri ve çok nadir dergiler. Gerçi daha ilk dergide sıkılmaya başlamışsın,umarım devamını getirirsin :D

Çok teşekkürler hocam, zamanla olacak inşallah. Hayatımın büyük kısmı sıkıldığım işleri bir şekilde halletmekle geçiyor sonuçta :)

aksamsefasi' Alıntı:
Tek söyleyebileceğim sayfaların sağlarını ve sollarını biraz daha dikkatli düzenleyebilirsin.Bazı sayfalarda solda sayfa orta çizgisi, bazılarında da sağda alttaki sayfa uçları görünüyor. Ama benim açımdan hiç dert değil zaten düzenleyip saklıyorum ben. İsterseniz düzenlenmiş halini de paylaşırım,karşılaştırma imkanınız olur.
Tekrar çok teşekkürler. Devamını mutlaka bekleriz.

Konunun farkındayım ama açıkçası görsel zerafeti, pratik ve hızlı taramaya biraz feda ettim. Bir sonrakinde daha dikkatli olmaya çalışacağım ama sayfa sayfa ayıramadıkça biraz sıkıntı hep olacak gibi. Şunun şurasında dört köşe bir cisimsin kardeşim, az dik yada paralel dur değil mi yani? Ama olmuyor işte, kütüphanede durduğu gibi durmuyor. :)

aksamsefasi' Alıntı:
Tayyare üstad son birşey daha hatırlatayım, zannedersem tarayıcının camında lekeler var.Nemli bir pamuklu bezle silersen verdiğin emekler yerini daha çok bulur.
Taramaları kendimce tekrar düzenleyip tekrar paylaşayım dedim.

Izopropil alkolle hallettim o lekelerin çoğunu (çıkmayanlar da var :( ), uyarı için çok teşekkürler. Ayrıca adam edilmiş versiyon için de ellerinize sağlık.

Dedecan 61' Alıntı:
İlk taraman hayırlı olsun, tebrikler..

Çok teşekkürler. :)

gorgon' Alıntı:
Kaliteli paylaşım mı, yoksa kota dostu paylaşım mı? Sen kaliteli paylaşımı tercih etmişsin sevgili tayyare. Çıktığın bu yolda, sana kolaylıklar dilerim, bu nitelikteki kaliteli paylaşımların daim olsun, ellerine sağlık.

Çok teşekkürler nazik sözleriniz için. :)

semihd' Alıntı:
Ellerinize sağlık. Hem bu pek haberdar olmadığım dergi için hem de habercisi olduğunuz olası paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çok teşekkürler, zamanla olacak inşallah. :)

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Ben taramacının zeki, çevik ve hoşgörülüsünü severim...
Şimdiden seni kendi adıma dost hanesine ekledim.
Hız yapmayınız lütfen!.. Sürat felakettir unutmayınız...
Dostum eline sağlık...
Umarım uzun süreler bu forumda birlikte oluruz.
İlki buysa diğerlerinin artacak kalitesi müjdeli haber gibi...
Hoş geldin!..

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,236
Ben taramacının zeki, çevik ve hoşgörülüsünü severim...
Şimdiden seni kendi adıma dost hanesine ekledim.
Hız yapmayınız lütfen!.. Sürat felakettir unutmayınız...
Dostum eline sağlık...
Umarım uzun süreler bu forumda birlikte oluruz.
İlki buysa diğerlerinin artacak kalitesi müjdeli haber gibi...
Hoş geldin!..

Çok teşekkürler, hoş bulduk efendim :)