Belem 01 of 04 Korsanlar Zamanı (Çeviri Balonlama)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Fransız bandıralı Belem adlı geminin ilk kıtalar arası seyahatinin gayrı resmi tarihini anlatan maceranın ilk bölümü ile start vermiş bulunuyoruz. Belgelere dayanmayan, hatıralardan yola çıkılarak hazırlanan çizgi maceramız okyanusta kazaya uğramış denizcilere rastlayan Belem gemisinin onları gemiye almaları ile başlıyor. Gizemli kazazedelerimizin ibretlik (spoiler vermemek için uydurulan tanım :) ) hikayesi ne? Ağzıyla kuş tutsa yine de babasına yaranamayan bir adamın sağı solu belli olur mu? Belem neden yanıyor? Tüm bunların cevaplarını bulacağımız maceramızı aşağıdaki linklerden herhangi birisinden indirip öğrenebilirsiniz...

Odenat dostumuzun çevirisi ve naçizane benim balonlama çalışmamla...

Sayın Timed şahsında,
Tüm çizgi roman severler için...
İyi okumalar.

Mediafire

Son düzenleme:

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,538
Sevgili dostum ,
Gerçekten çok mutlu oldum.
Benim gibi denizcilikle ve çizgi romanla ilgilenen bir kişinin , bu iki sektörü hayatta bir araya getirebilen tek kişi olduğum düşüncesinden çıkaran kişilersiniz.
Çok büyük bir hevesle takip ettiğim Sn. odenat ' ın korsanlar ve denizcilikle ilgili Çeviri Balonlama çalışmalarına devam niteliğindeki bu eşsiz çalışmanızı da büyük bir keyifle okuyacağım.
Ellerinize sağlık.
Sevgi ve saygılarımla.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
İki değerli arkadaşımın ortak çalışmasını
zevkle okuyacağıma eminim, gözlerimi
kapaktan ayırıp bu satırları yazmayı
başarabildiğime göre hemen kitaba geçebilirim.
Sevgili Shoryuken ve Odenat'a teşekkürler, saygılar.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar, Belem gerçek bir gemi ve bu hikayeler de gerçekten yaşanmış.

Aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Bu efsanevi geminin Saint-Nazaire'i ziyareti videoya çekilmiş. Fransızlar tarihlerini böyle korurken biz ne yapıyoruz diye düşünüyor insan ...

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
biz tarihimiz çöpe atıyoruz yada bir kaç kemik parçası yada bir kaç tahta deyip savuşturuyoruz
günaydın hepinize
iyi çalışmalar

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
54
74
denizci
Ellerinize sağlık dostlarım :) muhteşem, ben model uçak, model denizaltı ve model gemi yaparım (Maket yapmam, model yaparım, yani yaptığım model uçak uçar, denizaltı dalar, gemi yüzer), ve daima scale çalışırım, kapak ilahi ki içi nasıl acaba, tam benlik :d

12 Şub 2010
15,006
543,719
Çoğu kez yaptığım gibi önce hemen linki tıklayıp hemen okudum.
Korsan hikayelerini biriktirmeye gelmiyor, sonra ipin ucu kaçıyor çünkü.

En yakınındaki kişi ihanete karar vermişse, yapacak bir şey kalmıyor maalesef.
Tanrım hepimizi ihanetten korusun.

Sevgili odenat sayesinde korsan tarihinde bilmediğimiz şey kalmayacak bu gidişle.
Emekleri için odenat&shoryuken ortaklığını tebrik ediyor, her iki dosta teşekkür ediyorum.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,396
6,522
Ankara
Yine bomba gibi bir paylaşım. elinize, gözünüze sağlık. Diyarı geç keşfetmenin cezasını çekiyor; bu yüzden de mecburen sıraya atıyorum.

Muhabbetle...

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,538
Sevgili dostlar ,
Evimdeki 2000 parça boz yap ( puzzle) resmini paylaşayım dedim.
2rfzluq.jpg

2002 de Fransa ' dan getirtmiş ve 4 ayda tamamlamıştım.
Sevgi ve saygılar.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Bu korsan serilerini sayın odenat sayesinde okuyabildik ve okumayada devam edecek gibiyiz. Emekleri için her iki arkadaşımızada sonsuz teşekkürler.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Shoryuken arkadaşın bu muhteşem çalışmasına şapka çıkarılır. Tüm çabalarınız için çok teşekkürler. Renklendirme ve çizimler harika. Bazı sayfalar gerçek fotoğraf gibi.Konu da ilgi çekici. Çeviriyi yapan Odenat arkadaşımıza da ayrıca teşekkürler.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,981
8,390
paylaşımları için emeği geçen herkese teşekkür edirim. Bu serinin devamı olan 2-3-4 ciltleri yayınlanacak mı? Sağlıklı günler dileklerimle.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
paylaşımları için emeği geçen herkese teşekkür edirim. Bu serinin devamı olan 2-3-4 ciltleri yayınlanacak mı? Sağlıklı günler dileklerimle.

Bir solukta okudum. Ellerinize sağlık. Devamı yok mu diyesim geliyor. Devamı yok mu :))

Arkadaşlar maceranın diğer sayılarının aşırı durgun, uzun metinli ve sıkıcı olması sebebiyle serinin devamı maalesef gelmeyecek, dolayısıyla bu sayı tek sayılık bir macera olarak değerlendirilmeli. Anlayışınız için teşekkürler.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,981
8,390

Arkadaşlar maceranın diğer sayılarının aşırı durgun, uzun metinli ve sıkıcı olması sebebiyle serinin devamı maalesef gelmeyecek, dolayısıyla bu sayı tek sayılık bir macera olarak değerlendirilmeli. Anlayışınız için teşekkürler.

Üstadım bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.