Akrep - On ikinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili dostlar,

Akrep serisinin 12. kitabı tam 5 yıl sonra yayınlandı. Belki biliyorsunuz, serinin çizeri Marini hem çok yetenekli hem de çok egolu birisi ve çalıştığı hemen hemen tüm senaristlerle kavgalı. Bu serinin senaristi Desberg ile de kavga etmeyi başarmıştı. Bu yüzden 12. kitapla birlikte seriyi "Yedi" ve "Gül ve Haç" gibi serilerden tanıdığımız Luigi Critone'a bırakıyor. Ancak Marini'nin bir sonraki kitabı ne yazık ki ne Roma Kartalları ne de Çingene, bir one shot çizecekmiş.

Bu kitapta hem Akrep, hem Nelio Trebaldi ailelerine güç sağlayan eski sırrın peşine düşerler. Ancak bunun için hem ihanetlerden hem de babalarının bu sırrı saklamak için kurduğu tuzaklardan kaçınmaları gerekecektir.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_377352.jpg

Son düzenleme:

voyagerman

Kıdemli Üye
5 Eki 2016
191
523
Ankara/Batıkent
ÜSTADIM 4 SENEDİR BU KİTABI BEKLİYOR HA BUGÜN HA YARIN DİYE GÜN SAYIYORDUM.NETTEN PARÇA PARÇA SAYFALARA BAKTIM ÇIKTIĞI GÜNDEN BERİ AMA TABİ SİZİN ÇEVİRİNİZDE OKUMAK VE BU KIYMETLERİNİZİ ARŞİVLEMEK BAŞKA BİR KEYİF.MARİNİ NİN BIRAKTIĞINA ÜZÜLDÜM AMA EN AZINDAN O MEGALOMANIN KEYFİNİ BEKLEMEK ZORUNDA KALMAYACAK İNSANLAR.UZUN LAFIN KISASI SİZİN EMEKLERİNİZİ AYAKTA ALKIŞLIYOR ÖNÜNÜZDE EĞİLİYORUM ELLERİNİZE SAĞLIK ÇOK TEŞEKKÜRLER..

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Adamlardaki sektöre hayran olmamak elde değil. son sayısının üzerinden 5 yıl geçmiş bir kitabı basmakta hiç bir beis görmüyor yayın evi.
Sevgili Odenat sayesinde biz de bu seriden sebepleniyoruz. Ellerinize, gözlerinize sağlık.

masterphidias

Yeni Üye
19 Ocak 2011
70
86
Nasıl oldu da ben bu sayının çevrilmiş olduğunu kaçırdım bilmiyorum, halbuki konularda arattığım halde bulamamıştım. Basiretim mi bağlanmıştı nedir çözemedim şimdi. Aylardır Fransızcasına bakıp bakıp acaba bu cizgidiyarı.comda ne zaman çevrilip yayınlanır diyordum. Bugün tekrar aratınca karşıma çıkıverdi, çok sevindim. Çok çok teşekkür ederim odenat. Harikasınız, sayenizde buşahane çizgi romanı Türkçede okuyabiliyoruz, elinize, emeğinize, dilinize sağlık.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Aster dostumuzun belirttiği Akrep 13. kitap yayınlanmış ;

Critone seriyi devraldıktan sonra sadece 6 ayda yeni kitabı hazırlamış. Marini ile 5 yılda bir kitap çıkmasına alışmışken bu bollukta ne yapacağız acaba :D

Çizimler benim hoşum gitti, yorumlarda dendiği gibi Marini kadar epik olmasa da gene de güzel. Bu arada Akrep bu kitapta gene İstanbul'a uğruyor!

Couv_405191.jpg

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Aster dostumuzun belirttiği Akrep 13. kitap yayınlanmış ;

Critone seriyi devraldıktan sonra sadece 6 ayda yeni kitabı hazırlamış. Marini ile 5 yılda bir kitap çıkmasına alışmışken bu bollukta ne yapacağız acaba :D

Çizimler benim hoşum gitti, yorumlarda dendiği gibi Marini kadar epik olmasa da gene de güzel. Bu arada Akrep bu kitapta gene İstanbul'a uğruyor!

Couv_405191.jpg

masterphidias

Yeni Üye
19 Ocak 2011
70
86
Odenat çok teşekkürler, harika işler yapıyorsunuz. Acaba Marini neden Akrep'i bıraktı. Marini'den sonra Akrep kesinlikle aynı tadı vermedi bana. Marini'nin sahne ve çizim kalitesi ile bu 13.sayıdaki sahneler ve çizim kalitesi arasında hatırı sayılır bir fark var gerçekten.