Shi Xiu - Tamamlanmış Seri - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili dostlar,

Dördüncü kitapla birlikte Shi Xiu serisi sona eriyor. Gerçek olaylara dayanan bu güzel korsan serisi bizi 19. yüzyılın başına, Çin denizine götürdü. Canton'da çalışan bir fahişe olan Shi Xiu'nun zekası ve cesareti sayesinde güçlü bir korsan filosunun başına geçip, hem Çin donanmasını hem de İngiliz gemilerini yağmalamasını okuduk.

Ancak artık 1844 yılı oldu. Shi Xiu yaşlı ve hasta olmasına, halen çok zengin ve etkili birisidir. Sonunun yaklaştığını hisseden Shi Xiu, 37 yıldır görmediği İngiliz doktor John Barton'ı hasta yatağına hayat hikayesini anlatmak için çağırır.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_258675.jpg

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,773
2,614
Sevgili odenat bizi hayal alemlerinde gezdiren bir öyküyü daha tamaladı. Çok teşekkürler, emeklerine ancak kuru bir teşekkür edebiliyorum; üzgünüm.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Aslında Çin imparatorluğu da bir tür korsan olduğu için içlerinde daha dürüst olan kadın korsanı daha çok sevmek mümkün...
Üstüne üstlük birde güzel...
Bitti tamam...
Maceranın sonunu görmüş olduk...
Ama bu 4 kitapçık yetti mi...
Valla ben kendi adıma en az dört kitap daha bu güzel korsanı görmek isterdim.
Ama belki daha güzel ve acımasız başka dişi korsanlar vardır...
Odenat bize rehberlik eder bu konuda...
Teşekkürler sevgili odenat.
Çok güzeldi..

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,968
Çok teşekkürler, sayenizde bir seriyi daha tamamladık. Yeni serüvenler için davetinizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Elinize/emeğinize sağlık.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Odenat üstad seçimleriyle frankofon alanında seçimleriyle bizleri mest ediyor.Şahsım adına bu seri için teşekkür ederim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Bugün hem sabah, hem öğleden sonra sınavlarım vardı, yarın da saat ikide var son sınavım. Sonrasında hem bedenen, hem zihnen yorulduğum için dinlenmeye çekileceğim. Bitmiş serilerden başlayacağım okumaya :)
Teşekkür ediyorum dostum, ellerine sağlık.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,868
Eline sağlık değerli dostum.
Birbirinden güzel paylaşım ve emeklerin için teşekkür ederim.

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
185
sevgili dostum hoşgeldin.shi xiu 1 no.lu kitap açılmıyor.bilgilerinize sunarım
saygılarımla asimreis izmir-1951

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
İngilizce versiyonunu yükleyecektim, bi baktım çevirisi yapılmış üstüne üstlük seri bitirilmiş, ellerine sağlık üstadım.