Nostromo Bilimkurgu - Sayı 1

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Paylaşımlarınız için teşekkürler sevgili "tayyare",

Bu arada zekice tasarlanmış "signatürünüz" çok hoşuma gitti. Pearl Harbor saldırısını anlatan 1970 yapımı "Tora! Tora! Tora!" filmini severim. Filmin adından tornistan edilmiş "Tara! Tara! Tara!" aslında bizim de şiarımız olmalı.

tora-afis-signatur.jpg

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,597
"zaten uzay dan geldik biliyoruz" deyip de dünyevi(parasal) işlere daldığımızdan mıdır nedir bu tür eserlerimiz çok nadir.Ya Giovanni Ustamız olmasaydı.Ben de hep yok olmaktan kurtulamayanlara bir hazineymiş gibi bakarım.Ve dostum "teyyare" yine beni sevindirdiniz bu paylaşımlarınızla.Teşekkürler.Sağolun.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Ne demek hocam, rica ederim, çorbada tuz misali benimkiler, sitede bu güne kadar paylaşılmış külliyatın yanında.

İyi ki varlardı ama ne yazık ki ne Giovanni Scognamillo kaldı, ne Metin Demirhan. Toprakları bol olsun; benim gözümde değerli, güzel, aydın insanlardı her ikisi de.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Atlas pasajında bir arkadaşım
müzik dükkanı açmıştı yıllar
önce. Doksanların başlarıydı.
O yıllarda haftanın iki üç
günü giderdim oraya.
Sonra Metin Demirhan açtı
dükkanını. Bir müzik evi daha
vardı, alternatif, punk vs tarzı
Cd ve plaklar vardı, dükkanın
adını hatırlamıyorum. Suat
Bilgi vardı sonra orada, o özel
"Çalıntı" müzik dergisini çıkaran.

Metin Demirhan sanırım Pişmiş
Kelle dergisinde okumuştum,
dükkanın adını "Mala" koymayı
düşünmüş ama sonra "Atılgan"
ismine karar kılmışlar tabii :)
Hey gidi günler :)
Harika çalışmalar için çok
teşekkür ederim "tayyare" üstadım.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
İstanbul'da yaşadığım dönemde ben de dükkanına uğrayıp tanışmak ve az da olsa sohbet etmek şansına erişmiştim. Dünya'yı Kurtaran Adam'ın güzel bir kopyasını hediye ettiydi bana (ki bunun kopyaları Avustralya'ya kadar gitmiştir)

Sonra hepsi bir bir göçüp giitiler; Vassilis Barounis, Metin Demirhan, Giovanni Scognamillo... Fantastik Türk Sineması çok kısa bir sürede öksüz ve yetim kaldı :(

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Paylaşımlarınız için teşekkürler sevgili "tayyare",

Çok teşekkür ederim, sizinkilerin yanında devede kulak. :)

Bu arada zekice tasarlanmış "signatürünüz" çok hoşuma gitti. Pearl Harbor saldırısını anlatan 1970 yapımı "Tora! Tora! Tora!" filmini severim. Filmin adından tornistan edilmiş "Tara! Tara! Tara!" aslında bizim de şiarımız olmalı.

Zaten görebildiğim kadarıyla sitenin ana şiarlarından biri olmuş çoktan. Ucundan azıcık dokunduğun halde siteden indirdiklerim 150GB olmuş ki daha neler neler var indirmek istediğim. :D

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Alıntı pdf dosyası, orijinal tarama cbr dosyası ile değiştirilmiştir. :)