HAFİF TÜRK POP TARİHİ-427sayfa

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Müzik konusunda son derece kısıtlı olan ülkemizdeki basılı nadir yayınlardan Naim Dilmener'in bu kitabını bulup bizlerle paylaştığınız için sonsuz teşekkürler.
Kitap müzik hakkında her türlü bilgi ve belgelerle başlayıp, Türk Pop Müziği'nin epey detaylı bir tarihini anlatıyor.
Ne hazindir ki, ilk baskısı 2003 yılında yapılan kitabın baskı adedi sadece 1.000 !
Sonraki yıllarda iki baskı daha var. Ama basım her ikisinde de sadece 500 !
Fazla lafa gerek yok. İnsanlarımız ancak bu kadar müzikten anlıyor maalesef. Yoksa 80 milyonluk bir ülkede böyle önemli bir kitap 2.000 adet basılır mı ?

Son düzenleme:

GIBlues

Yeni Üye
6 Haz 2017
14
23
Istanbul
Müziksiz bir gün yaşanmamış bir gündür. Bu bakış açısı ile müzik her daim yanımda oldu. Bu değerli kitabın orijinalini de almıştım ancak sizin tüm kitabı tarayıp siteye yüklemeniz, tek kelime ile Fantastik. Emeğinize şapka çıkarıyor ve çok teşekkür ediyorum.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,890
İstanbul
"Müziğin olduğu yerde, kötülük barınmaz." demiş Cervantes.. Keşke böylesine önemli bir eserden on binlerce, yüz binlerce basılabilseydi. En azından bu eseri dijital ortama aktarıp daha geniş kitlelere ulaştırıp, ölümsüzleştirdiğiniz için bir müziksever olarak size çok müteşekkirim üstadım. Ekleyen elleriniz dert görmesin. Sevgiler. Saygılar..

sarduna

Yeni Üye
19 Şub 2022
26
33
Teşekkür ediyor ve kolaylıklar
diliyorum. Emeği geçenlerin ellerine sağlık

Moderatör tarafında düzenlendi: