Serdar Tabakçıoglu ÇİZGİ DİYARI'na hediye etti...

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,984
314,886
Çizgi Roman Sevdalısı,
SERDAR TABAKÇIOGLU,
gençliginde tek tek fasikul olarak aldıgı dergileri ciltlederek uzun zaman saklamışdır.
ÇİZGİ DİYARINA (hiç bir karşılık beklemeden) HEDİYE ETMİŞDİR.

0E2wDH.jpg

solda SERDAR TABAKÇIOGLU (turhal nickli), sagda murtaza.

Hediyeler, kalplerimizden süzülüp geldikçe güzel ve anlamlıdır.

Hediye etdigi eserler,
5 adet FIRT cilti,
8 adet HAYAT TARİH cilti,
1 adet PENGUEN cilti,
2 adet ÇARŞAF cilti.
Maddi ve manevi degeri çok yüksek bu eserler için,
SERDAR TABAKÇIOGLU ve sayın ailesine bu güzel hediyeler için ÇİZGİ DİYARI adına TEŞEKKÜR EDERİM.

Bu eserler tarandıkdan sonra ÇİZGİ DİYARINDA paylaşıldıkdan sonra ÖLÜMSÜZLEŞECEKDİR.
Elden ele gönülden gönüle gelecek nesillere ulaşacakdır.

SERDAR TABAKÇIOGLU iyi ki varsın.
Saygılarımla.​

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Başta, bu eserleri Çizgi Diyarı'na hediye eden sevgili Serdar Tabakçıoğlu (Turhal) büyüğümüze, ardından da, hediye edilen bu eserlerin bizlerle kavuşmasını sağlayacak olan sevgili Murtaza Kuşkuş ağabeyimize şahsım ve tüm diyar sakinleri adına teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Umarım sizlerin bizleri mutlu ettiği kadar çok sizler de hayatınız boyunca mutlu olursunuz. En derin sevgi ve saygılarımla kalın sağlıcakla..

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
Serdar Tabakcioglu'na ve size cok cok teşekkürler. Azminiz ve tutkunuz bu kulture uzak insanlari bile isindirir .Benim gibi henuz hayatinin basinda olan arkadaslar icin bir öğretmen gibisiniz, elleriniz dert gormesin, sizden ogrenecegimiz daha cok fazla sey var.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,460
Serdar TABAKÇIOĞLU'na çok teşekkürler.

Bu eserleri bizlere kazandıracağınız için şimdiden sizede teşekkürler üstadım.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Serdar Tabakçıoğlu dostumuza ve bu eserleri ölümsüzleştirmek için değerli zamanını harcayacak Murtaza üstadıma çok teşekkür ediyorum. O devasa ciltlerin hepsi çok çekici ama ben en çok "Hayat Tarih" dergilerini bekleyeceğim... Sabırsızlıkla... :)

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,694
Serdar beye hediye ettiği değerli eserler için çok teşekkürler.Murtaza üstadın emekleri için zaten ne desek az.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Her şey bundan 11 yıl önce google'a teksas tommiks yazmamla başladı bu işler...
Döndüm dolaştım kendimi burada buldum.
Çizgi Diyarı'nda...
Bir grup adam... Sonra ne mi oldu?
Kolej arkadaşlarım vardı, fakülteden dönem arkadaşlarım, meslektaşlarım...
Hepsi bir tarafta kaldı, helen görüşüyorum onlarla...
Ama her gün görüştüğüm sıkı dostlarım ise artık çizgi diyarında...
Güngör , Zeki, İlker, Mustafa, Nadir, Nihat, Şerif, aramızda şehirler olması felan da önemli değil,
İşte sevgili Murtaza da o dostlardan birisi...
Mükemmel bir dost.
Duygulu, fedakar, işte anlayın türünün az kalmış örneklerinden bir tanesi.
Bugün bize bir dost daha tanıttı.
Sevgili büyüğümüz Serdar Tabakçıoğlu ile telefonda görüşüp tanışmak mutluluğuna eriştim.
Kendisine bu forumdaki çabaların boşa gitmediğini bir kez daha gösterdiği için teşekkürlerimi sunmak isterim.
İyi ki buradayım,
İyi ki varsınız.
Selam ve saygılarımla.

siyahmurat

Aktif Üye
22 Eyl 2011
294
752
Bu iki fedakar ve güzel çizgi dostu insana ne kadar teşekkür etsek azdır.Çok sağolun, çok varolun.
Ben özellikle Çarşaf ciltlerini merak ediyorum.

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,737
Sayın Serdar Tabakçıoğlu na ve sayın Murtaza Kuşkuş a çok çok teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Benim Çizgi Romanlarla tanışmam doğdum doğalı dersem yanlış olmaz sanırım.
Büyük ağabeyim ki hayatımda tanıdığım en iyi , en değerli , en cömert , en cesaretli bir o kadar dev gibi güçlü adam sayesinde her daim bir şekilde evimizde çizgi romanlar olurdu.
Onlar takas yada kısmen satın alma suretiyle bir şekilde bana ulaştırırlardı.
Bu nedenle ben safkan Çizgi Roman okuruyum şeklinde değerlendirme yapabiliyorum.Blade aklıma geldi bir anda.
Hakikaten doğuştan çizgi roman okuruyum denilebilir.
Okuma yazma bilmeden sadece resimlerine bakarak sonrasında üstün zekam sayesinde hızla okumayı öğrenerek hemen okuma iş ve işlemlerine başladım.:)
Digital Çizgi romanla tanışmam ise çok sonraları.
Çizgi Diyarına bir şekilde aktif katılım sağlamam ise dahada sonraları.
Gerçi her zaman kendimizi aileden hissediyorduk ancak görünmez adam olarak devam etmeninde çok doğru olmadığının hepimizin bir misyonu olduğu kanaatim yıllar içinde daha da pekişti.
Çizgi Roman açısından kuş uçmaz kervan geçmez kitapevlerine yayın ulaşmaz sezonu çok şükür ki bu çabalar sayesinde sona erdi.
Aşağı yukarı her yerde bir biçimde çizgi romanlara ulaşabilme imkanımız bulunuyor.
Gönüllülük esasına dayalı paylaşım safhasında ise daha çok imece usulü bir katkı sunmak ise benim her zaman çok takdirimi toplamıştır.
Eminim ki bir çoğumuzda aynı düşüncelere sahibizdir.

Bu değerli eserleri bizlere sunan sevgili üstadımız Serdar beye bizlere değerli zamanını ayırarak yayına hazır hale getiren sevgili Murtaza beye çok teşekkür ederim.

Paylaşmaktan daha değerli bir şey yapıyorsunuz bizlere umut veriyorsunuz.

Sizleri bu içtenliğiniz için tekrar tebrik ederken iyi ki varsınız diyorum.

Her zaman söylediğim gibi çizgi roman okurları adam gibi adamlardır.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Serdar beyle ve Murtaza dostumla telefonla görüştüm.
Her iki gönül dostuma katkıları ve fedakarlıkları için teşekkür ederim.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Sayın Serdar Tabakçıoğlu ve Murtaza Bey'e bizi bekleyen değerli taramaları gerçeğe dönüştürmedeki iyi niyetleri için sonsuz teşekkürler.
Mizah dergilerine pek ısınamadım. Ama Hayat Tarih Dergileri denince benim için akan sular durur. Pek çok eksiğimizin olduğu bu Tarih Dergilerini dört gözle bekliyorum. Şu anda internette satın almada altı sayılık bir cilt için en az 50 lira isteniyor.
Bu güzel haber için her ikinize de tekrar çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

KHANN

Kıdemli Üye
19 Ara 2012
126
277
Öncelikle Sayın Serdar Tabakçıoğluna teşekkür ederim , yukarıda değerli forum yöneticilerimiz , onursal üyeler ve adminlerimiz çok değerli düşüncelerini paylaşmış ve teşekkür etmişler , ben de naçizane sevgilerimi iletiyorum ve Murtaza abiye diyorumki '' Abi üzerindeki t-shirtte 3 yıldız var ama forumumuza kattığın değer ve paylaşımlarınla ''10 NUMARA 5 YILDIZ'' bir insansın , sağolasın varolasın .