Tipitip... Neşeli Dostunuz...

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,526
zr1RJ7.png

E5BlBq.png

Herkese Merhaba.
Geçenlerde marketten bir kutu tipitip aldım.
İçinden yukarıdaki karikatür çıktı. Koskoca kutuda sadece 1 tane!
Neyse, aldıkça bu konu üzerinden sizlerle paylaşacağım.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,949
ordu-turkey
O eskidendi azizim. Şimdi o incelik, o çocuklar ortada yok. O yüzden sakız içine kağıda bunu düşünecek kafada piyasa da yok haliyle, normal bir durum, yozlaştık kısacası bu budur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,526
O eskidendi azizim şimdi o incelik o çocuklar ortada yok o yüzden sakız içine kağıda bunu düşünecek kafada piyasa da yok haliyle normal bir durum yozlaştık kısacası bu budur.

Aynen katılıyorum.
Az önce bizim sokaktaki bakkala sordum,
tek tek satmıyormuş kutuda varmış.
Almadım, alsam bile aynı karikatürün çıkma olasılığı yüksek.
Bir kaç yere daha sorarım, tek tek satan çıkar belki...
:) ;)

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
896
1,849
İstanbul
Nerede o eski sakız kağıtlarının herbirinden farklı karikatür çıktı günler. Ben e bir kere kutuyla almıştım içinden bir tane karikatür çıkmadı. Bir daha da almadım. Sakız bildiğimiz sakızdı ama içinden karikatür çıkmayınca sağını solunu evirdim, çevirdim bir şey bulamadım. Bir daha da almadım.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Tipitip hâlâ satılıyor mu yahu? Dur ben de bir araştırayım. :)

Bu vesileyle Bülent Arabacıoğlu üstadımıza saygılarımızı gönderelim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Tipitip hâlâ satılıyor mu yahu? Dur ben de bir araştırayım. :)

Bu vesileyle Bülent Arabacıoğlu üstadımıza saygılarımızı gönderelim.
Yeni imajı ve yeni ambalajı ile artık her yerde satılıyor üstadım. Sizin bu mesajı yazdığınız dönemde o kadar yaygın satılmıyordu, ama eminim ki geçen sürede siz de çoktan almışsınızdır yeni Tipi-Tip sakızını.

Tadı ve kokusundan ziyade çocukluk yıllarıma yolculuk yapmak için bazen alırım ama o eski albenisi yok. Keşke karikatürleri sakız kapağının arkasına basmasalardı. Bu arada merak edenler için aşağıya resim ve videosunu da ekliyorum.

T-P-T-P.png

www.youtube.com/watch?v=16CTWieuZTE

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
Tipi Tip sakızının en büyük özelliği pütürlü ve biraz da sert bir yapıya sahip olmasıydı, hepininizin bildiği üzere sakızın özellikleri sakıza sarılı dış kağıdını açtığınızda sakızın tam üzerinde yatay olukların olması, kokusu ve pembe renk içermesiydi. Sakızı ağızınızda normal sakız yumuşaklığına ulaştırmak için ağız içerisinde biraz çevirip çiğnemeniz gerekirdi. Tam yumaşıklaştığı andan kısa bir süre sonra da şekeri bitmeye yüz tutardı. Çocukluk aklımla şekerin neden bittiğini düşünür aldatıldığımı zannederdim :) Fakir bir çocukluk geçirdiğimizden bu tür şeyler bize lüks dahası elimizde az miktarda olan harçlıklarımızı harcamayacak kadar değersiz gelirdi...

Tipi Tip sakızının içerisinde Bay Tipi Tip maceraları olduğunu da ekleyelim...

ACcAuE.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Tipi Tip kadar uzun ömürlü ve popüler olmasa da,
bir de Pembo'muz vardı çocukluğumuzda..
(İlgili görsel; 25 Haziran 1984 tarihli Tele Magazin dergisinden alıntıdır.)

Pembo.png

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
Pempo; Tipitip, Minti ve Turbo gibi efsane sakızlardandı, Pembo'yu Ülker diğerlerini Kent üretiyordu. İçerisinden çıkan kağıtta kafasındaki Bere ile bir antikahraman görüntüsü içeren sanki bizden bir insanın maceraları vardı. "Pemboyu Çok Seveceksiniz" cümlesi ile reklamları oluyordu. Bir de basketbol oynadığı reklam filmi vardı.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Aşağıda; 2 Mayıs 1977 (Sayı 18) tarihli "TV'de 7 Gün" dergisinde
yayınlanan bir Tipi-Tip sakız reklamı görülüyor..
Reklamda TRT izleyicilerinin reklam filmini izlemeleri
için 21:30 - 22:30 arasında TV başlarında olmaları istenmiş.

50211966931_c9bdf31ce4_o_d.jpg

Son düzenleme: