Thanos #1-6 (2003)

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
Thanos #1-6 (2003)
ODmvLP.jpg

Yazarı Jim Starlin olan, 2003 yılında basılan bu seri aslında 12 sayıdan oluşmakta ancak ilk 6 sayı kendi içinde bir hikaye ile son buluyor. Konusu hakkında çok bilgi veremiyorum çünkü çeviri konusunda biraz yavaş olduğumdan bende sizlerle birlikte hikayenin ne anlattığına tanık olacağım.

Daha önce balonlama yaptım ancak bu kendi çevirip balonladığım ilk hikayem olduğu için bariz hatalar içeriyor olabilir. Eğer gözünüze çarpan hatalar varsa, çeviri ya da balonlama kısmında, bildirmeniz beni çok mutlu edecektir. Böylece ilerleyen zamanlardaki çalışmalarımda hata oranımı düşürme şansına sahip olabilirim.

Çeviri kısmında yardımlarından dolayı Hüseyin Aksakal ve Ekenciz hocama teşekkür ederim.

Ayrıca kullandığım fontların linkini buraya bırakacağım. Ve içlerinde CCMarvelUltimate adlı fontu Bu konuda paylaşılmış fontların içerisinde temin ettim, pek bulunmayan farklı fontları konudaki linkten temin edebilirsiniz

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Jim Starlin Marvel Kozmik evreninin en iyi yazarlarının başında gelir. Thanos'lu öykülerin baş yazarıdır diyebilirim. Şimdilerde uyarlaması olan Sonsuzluk Eldiveni çizgi romanı da Starlin'in kaleminden çıkma. Yani bu adamın yazdığı okunur.
Çok güzel bir seçim yapmışsınız. Henüz okumadım ama inceledim. Font seçimi ve balonlama çok iyi duruyor. Elinize sağlık. Devamını bekliyoruz.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Fontları da vermeniz çok iyi olmuş. Çevirdikçe dile hakimiyetiniz artacak. Daha iyi olacaksınız ve daha iyi oldukça da şevkiniz daha da artacak. Ortanın üstüne çıktığınızda ilerlemeniz yavaş gibi gelecek . Ama işte orada işte hiç yılmayın. Bazı kelimeleri gözünüz bir yerden ısıracak ama tam olarak ne olduğunu anlayamayacaksınız? Karşınıza bir kere daha gelecek, sonra bir kere daha ve sonra artık o kelime sizin olacak, bir daha unutmayacaksınız. Öğrenmeye çalışmak zordur ama sevdiğiniz bir aktivite ile birleştirince zevkli hale gelir ve kolay öğrenirsiniz. Siz büyük bir adım attınız. Siz kendinize bir yetenek kazandıracak ve bir dil öğreneceksiniz biz de sayenizde bilmediğimiz yazarların bilmediğiniz öykülerinde hayal gücümüzü koşturacağız.

Elinize sağlık. Paylaşmanız bizeyse de öğrendiğiniz size kalacak.

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
Jim Starlin Marvel Kozmik evreninin en iyi yazarlarının başında gelir. Thanos'lu öykülerin baş yazarıdır diyebilirim. Şimdilerde uyarlaması olan Sonsuzluk Eldiveni çizgi romanı da Starlin'in kaleminden çıkma. Yani bu adamın yazdığı okunur.
Çok güzel bir seçim yapmışsınız. Henüz okumadım ama inceledim. Font seçimi ve balonlama çok iyi duruyor. Elinize sağlık. Devamını bekliyoruz.

Teşekkür ederim, dediğiniz gibi Jim Starlin çok iyi bir yazar ve ben yazarı belirtmeyi unutmuşum, hatırlatmış oldunuz :)

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
Fontları da vermeniz çok iyi olmuş. Çevirdikçe dile hakimiyetiniz artacak. Daha iyi olacaksınız ve daha iyi oldukça da şevkiniz daha da artacak. Ortanın üstüne çıktığınızda ilerlemeniz yavaş gibi gelecek . Ama işte orada işte hiç yılmayın. Bazı kelimeleri gözünüz bir yerden ısıracak ama tam olarak ne olduğunu anlayamayacaksınız? Karşınıza bir kere daha gelecek, sonra bir kere daha ve sonra artık o kelime sizin olacak, bir daha unutmayacaksınız. Öğrenmeye çalışmak zordur ama sevdiğiniz bir aktivite ile birleştirince zevkli hale gelir ve kolay öğrenirsiniz. Siz büyük bir adım attınız. Siz kendinize bir yetenek kazandıracak ve bir dil öğreneceksiniz biz de sayenizde bilmediğimiz yazarların bilmediğiniz öykülerinde hayal gücümüzü koşturacağız.

Elinize sağlık. Paylaşmanız bizeyse de öğrendiğiniz size kalacak.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. Umarım dediğiniz gibi ingilizce öğrenmeme vesile olur bu uğraş. Başlarda olduğum için bazen çok zorladığı, sıktığı oluyor ama yılmamak lazım. İngilizceyi daha iyi kavradıktan sonra daha çok hikaye çevirmeye çalışacağım.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Çok güzel bir çalışma olduğu önceden belli oluyor. Teşekkür ederim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
10 yıl öncesine kadar comic tarzım değildi.
Bloglar yaygınlaşıp çeşit arttıkça bir ucundan okumaya başladım.
İlk başlarda eh, fena değilmiş dediklerimin şimdi takipçisi oldum.
Bu çalışmanızı da ben çok beğendim. Devam sayıları için beklemedeyim.:)
Tebrikler, kolaylıklar dilerim.:)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Çok teşekkür ederim üstadım.Çevirilerde küçük hatalar her zaman olabilir önemli olan verilen emeğin büyüklüğü çok teşekkür ederim.

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
10 yıl öncesine kadar comic tarzım değildi.
Bloglar yaygınlaşıp çeşit arttıkça bir ucundan okumaya başladım.
İlk başlarda eh, fena değilmiş dediklerimin şimdi takipçisi oldum.
Bu çalışmanızı da ben çok beğendim. Devam sayıları için beklemedeyim.:)
Tebrikler, kolaylıklar dilerim.:)

Tesekkur ederim hocam. :) iki haftada bir sayi yayinlamaya calisacagim elimden gelirse.
Nesil farki sanirim buna sebep olabiliyor. Babam Tommiks ve Zagor okudugunu soyler. Cizgi roman ile ne zaman tanistigimiz bazen okuduklarimizda etkili oluyor. Ben 2003 Örümcek Adam ile tanistim, 2008 Demir Adamla cizgi romanda okumaya basladim. Tabi o zamanlar comic yaygin oldugu icin bloglarda ve filmin etkisiyle comic sever oldum. Gercekten her nesil gelecege kendiyle birlikte bir kultur, begeni aktarimi yapiyor.

:) bazi comicleri sadece takipci iseniz okumak istersiniz, bazilari ise kendini okutturur. Earth-X, Final Crisis, Neil Gaiman'in yazdiklari, Jim Starlin'in hikayeleri. Bazi yazarlar gercekten okumaya deger.

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
Çok teşekkür ederim üstadım.Çevirilerde küçük hatalar her zaman olabilir önemli olan verilen emeğin büyüklüğü çok teşekkür ederim.

Ben çok tesekkur ederim üstadım. Umarim kucuk hatalari da yapmayacagim bir seviyeye ulasirim. Gercekten hikayenin guzelligini ortaya cikaranda Turkce cevirisinin kalitesi. Ben zor bir yazarin hikayeleriyle basladim bu ise, daha basit hikayelerle baslamaliydim ancak basladik bir kere.
:) verdigim emege degmisse ne mutlu bana.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
AEolqz.jpg

Çok güzel bir çalışma olmuş, konuyu açarken üstteki gibi kapak resmini koyarsanız da iyi olur, bir de imzanızı göremedim yani kapağa ve-veya son sayfaya Çeviren ve Balonlamacı bilgilerinizi de yazarsanız daha iyi olur, çünkü bu şekilde imzasız paylaşırsanız çalışmanız çalınabilir.

Sonradan fark ettim 3. sayfaya yazmışsınız ama dikkatli bakmayınca belli olmuyor, diğer yazar çizerlerin arasında kaybolmuş gibi, siz bilirsiniz tabi ama bence kapağa veya son sayfaya da yazsanız çeviren balonlayan bilgisini çok daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Devamını bekliyorum teşekkürler ve kolay gelsin.

Son düzenleme: