Rom Marvel Comics Group Sayı 27 (Balonlama)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
rom0270000c.jpg

İlk balonlama çalışmam için Rom sayı 27'yi seçtim. Hem eski çizgi romanlarda teknik çok gelişmediğinden acemi balonlamacılar için çalışması kolaydı hem de en son sayı 26 vardı forumda. Rom 26 da hikaye yarım kalıyordu. Galactus ile macerası bu sayı ile tamamlanıyor.

Çeviri için kendim uğraşmadım, Alfa Yayınlarının çevirisini kullandım. Ama üzerinde düzenlemeler yaptım. Alfa çevirisinde '' Darkon Dünyası'' olarak geçen yerler orjinalinde ''Wraithworld'' olarak geçtiğinden ben ''Hayalet Gezegen'' olarak kullandım. Alfa çevirisi ile bunun gibi bir takım değişiklikleri vardır.

Dediğim gibi ilk balonlama denemem. O yüzden kusurları olacaktır. Balonlama konusunda daha usta arkadaşların fikirleri benim için önemli. Eleştirilerinizi yazarsanız sevinirim.

Umarım keyifle okursunuz.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
helal olsun dostum ne diyeyim:)
benimde kendimi yırttığım bu Rom meselesini eline alman mükemmel olmuş. eğer istersen serinin tüm kitapları elimde ingilizce olarakda var. balonlamada değilsede çeviridede ufak tefek yardımımda dokunabilir

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
helal olsun dostum ne diyeyim:)
benimde kendimi yırttığım bu Rom meselesini eline alman mükemmel olmuş. eğer istersen serinin tüm kitapları elimde ingilizce olarakda var. balonlamada değilsede çeviridede ufak tefek yardımımda dokunabilir

İş yoğunluğundan fırsat buldukça Rom serilerine devam etmeye çalışacağız. Kitapların ingilizce serisi bende de mevcut. Eğer çeviride sıkıştığım yerler olursa sana danışırım. Teşekkür ederim.

Yorum yazan tüm arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
Nedense Rom bana da çok ilginç gelir
tanışmam ise alfa yayınları ile olmuştu.
O siyah beyaz ve kötü baskılara karşın
çok sevmiştim.
Ama şimdi sen yeni bir ufuk açıyorsun
çok güzel bir tarama ve çok güzel bir çeviri ile
her ne kadar ustalardan yorum istemişsen de
naçizane ben de çok beğendiğimi söylemek ve
arkasını getirmeni isteme cüretini kendimde gördüm.
Sağlıcakla mutlu kalman dileklerimle.

kilpacino75

Yeni Üye
18 Tem 2010
3
1
DOstum 26. sayıdan sonra ümidimi kesmiştim. Hiçbiryerde türkçesine rastlayabileceğime sanmıyordum . Ellerine sağlık, ne kadar teşekkür etsek azdır. İki sayıyıda indirip hemen okumaya başlıyorum.:))