Martin Mystere Almanak 01 - 1988 - Gizemli Dünyamız

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
02mzm.jpg

05omo.jpg

Martin Mystere Sizlerinde bildiğiniz gibi İtalyada almanak olarak yılda bir kez yayınlanıyor,LAL Yayınlarının çıkarmış olduğu bu seriyi orijinala yakın kapakları yeniden düzenlenmiş ve taranmış olarak tamamını yeniden tarayıp arşivimdeki şeklinde sizlerle paylaşacağım.

TAM MACERA KEYFLİ OKUMALAR.

Mystere ALMANAK 01- 1988 - Gizemli Dünyamız.rar[/url]

TEK SAYFA TARAMA.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Bu almanak klasik Martin maceralarının oldukça dışında bir konuya sahip. Martin ve Java bir tehlike ya da düşmanla uğraşmıyorlar bu almanakda. 68 sayfanın çoğunda dünyadaki gizemli veya garip olaylara değiniliyor. Keyifli bir okumalık olmuş.

Bu arada yıllar evvel Vefa 1. ligde oynarken sanırım 60 ların sonunda G.Saray'lı Yasin'e bacak arasından gol atan "Kel Yakup" da benim gibi Sarıyerlidir ve eski komşumdur, severdik Vefa'yı aynı Beykoz, Feriköy, Altınordu, Ankarademirspor gibi belediye destekli şehir takımlarına yer açmak için kayboldu gitti haşin futbol endüstrisi dişlileri arasında umarım bir gün Kasımpaşa gibi bir sponsor bulur ve ait olduğu yere döner.

Teşekkürler.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Değerli üstat gülyabani eskiler artık anılarda,hatıralarımızda kaldı.O yılları andıkça bazen eskidikmi diye düşündüğümde oluyor.PTT VE YEŞİLDİREK Maçını hatırlıyorum,benim hayatımda ilk kez seyrettiğim futbol maçıydı.Futbolcuların oyunundan çok seyirciler o kalabalık ilgimi çekmişti :)
Vefa sevgisi bende hep bir başka güzellikte yerini korudu yıllardır.Artık birinci lig (o yıllarda türk telekom yada telsim ligleri yoktu) ten takım tutmamız gerektiğini düşündüğümüzde 3 büyüklerden birini seçmem gerektiğini anladım.
Anılarımızın içinde çizgilerde hep aynı güzellikte yerini korudu oysa korkarım artık bizler son çizgiciler olarak kalacağız,bazen sizlerin toplanmış bir arada çekilen foto'larınızı görüyorum,umarım aranızda olup o güzellikleri sizlerle birlikte yaşama şansını yakalarım.

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,583
Gotham
Okuduğum en etkileyici sayılarındandı Martin Mystere'in. Özellikle bu sayıyı herkese tavsiye ediyorum. Çok bilinçlendirici olmuş. Sayın vefalı üstada teşekkürler :)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Almanac serisiyle ilgili bir dip not: 1988-2007 arasındaki Almanacları Özel seri içerisinde yayımladı aslında. Özel sayılarda 29-45 arası ve 52. sayı Almanac serisini oluşturuyor. Ama tüm serinin bu şekilde verilmesi tabii ki Türk okuru açısından büyük şans. O açıdan önemli. Ayrıca maxi 2004, 2005 ve 2006 da toplam 9 sayı olarak 26,27,28,46,47,48,49,50,51) Yine Özel sayı serisi içinde verildi. Yani yarın maxi albüm çıkarsa bilelim istedim. :)
Bu geç teşekkürümü kabul et lütfen abi.