Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sıralı Liste

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,786
Darkwood
deng6u6bz2cigsd68.jpg

Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 01 - Sümer Gizemi Mehmet Ali
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 01 - Sümer Gizemi atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 02 - Marduk Mehmet Ali
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 02 - Marduk atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 03 - Beyaz Gözlü Çocuklar Mehmet Ali
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 03 - Beyaz Gözlü Çocuklar atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 04 - Ağustos Karı atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 05 - Uçan Hollandalı atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 06 - Sherlock Holmes'un Dönüşü atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 07 - Sherlock Holmes'un Sırrı @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 08 - Büyük Yanılgı Mehmet Ali
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 08 - Büyük Yanılgı atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 09 - Uçan Kentin Savaşçıları Mehmet Ali
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 10 - Gökyüzündeki Kent Mehmet Ali
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 10 - Gökyüzündeki Kent Atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 11 - Asrın Buluşu atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 12 - Delirten Ekran atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 13 - Elektronik Şantaj atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 14 - Ffolkes Teorisi atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 15 - Sonu Gelmeyen Anı atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 16 - Yeraltı Mezarları atikos35
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 17 - Bellek Tiyatrosu @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 18 - Periler Ülkesi @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 19 - Göl Kraliçesi @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 20 - Siber Uzay Tutsakları @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 21 - Soytarının Sırrı @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 21 - Soytarının Sırrı murtaza5
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 22 - Napoli Düşleri @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 23 - Onüçüncü İşaret Mehmet Ali
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 24 - Casanova Mehmet Ali
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 25 - Unutulan Kitaplık Mehmet Ali
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 26 - Kanatlı İntikamcılar @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 27 - Duvarların Ötesi @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 28 - Dekameron @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 29 - Büyücülerin Dönüşü @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 30 - Ruhlarla Konuşanlar @serkan@
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 31 - Tehlikeli Oyun @serkan@

Moderatör tarafında düzenlendi:

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Eğer bu listede eksiğin varsa tamamlayabilirim.. söylemen yeter.. Bu arada Teşekkürler dostum :D

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,786
Darkwood
8 nolu kitap harici diğerleri var inşallah 8 de sende vardır serii tamamlanır...birşey değil dostum...:d

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
19 sayının adı yanlış yazılmış çöl kraliçesi değil Göl kraliçesi olacak değiştirirseniz hata düzeltilmiş olur. Saygı ile.

ersel-arslan

Yeni Üye
4 Eyl 2010
93
13
bu seride hiç bozuk link veya eksik yok elllerinine saglık tüm emegi geçenler sonsuz teşekkürler

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
224
Değerli arkadaşlar sizden bir ricam olacak.
AD-DE yayınlarından çıkan serinin Lal'ın çıkarttığı ve Tay'daki klasik serilerden farkı nedir? Rica etsem bu serideki maceraların LALve Tay vb. diğerlerinden ne farkı olduğunu yazabilir misiniz?

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,635
TAM 35
Değerli arkadaşlar sizden bir ricam olacak.
AD-DE yayınlarından çıkan serinin Lal'ın çıkarttığı ve Tay'daki klasik serilerden farkı nedir? Rica etsem bu serideki maceraların LALve Tay vb. diğerlerinden ne farkı olduğunu yazabilir misiniz?

Sevgili Nitr0 bu seri, Tay yayınları yayın hayatından çıktıktan sonra AD(Aydın Doğan Yayıncılık) daha sonra isim değiştirerek DE (Doğan-Egmond Yayıncılık) tarafından Tay'ın bıraktığı yerden devam eden seridir.Yalnız maceralar tam olarak İtalya'daki orijinal seriyi takip etmemiş arada atlanan maceralar olmuştur.Bu seriden sonra Aksoy yayıncılıkda Martin maceraları yayınlamıştır.Şu anda Lal yayınlarında, Klasik seri olarak 4 bölümlük cilt halinde yayınlanan maceralar eski Tay,AD-DE ve Aksoy yayıncılığın bu eski ve arada atlanan maceralarını yayınlamaktadır.Lal yeni seri ise Türkiye'de hiç yayınlanmamış maceralardan başlamış ve devam etmektedir.

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
224
Sevgili Nitr0 bu seri, Tay yayınları yayın hayatından çıktıktan sonra AD(Aydın Doğan Yayıncılık) daha sonra isim değiştirerek DE (Doğan-Egmond Yayıncılık) tarafından Tay'ın bıraktığı yerden devam eden seridir.Yalnız maceralar tam olarak İtalya'daki orijinal seriyi takip etmemiş arada atlanan maceralar olmuştur.Bu seriden sonra Aksoy yayıncılıkda Martin maceraları yayınlamıştır.Şu anda Lal yayınlarında, Klasik seri olarak 4 bölümlük cilt halinde yayınlanan maceralar eski Tay,AD-DE ve Aksoy yayıncılığın bu eski ve arada atlanan maceralarını yayınlamaktadır.Lal yeni seri ise Türkiye'de hiç yayınlanmamış maceralardan başlamış ve devam etmektedir.

Bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim sayın Mehmet Ali.
Kronolojik anlamda maceralardaki doğru sırayı takip etmek adına Lal Klasik Macelar Seri'deki sizin bir numaralı cilt taramanız ile başlıyorum okumaya. Ancak bu listedeki eksikler için sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,635
TAM 35
Bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim sayın Mehmet Ali.
Kronolojik anlamda maceralardaki doğru sırayı takip etmek adına Lal Klasik Macelar Seri'deki sizin bir numaralı cilt taramanız ile başlıyorum okumaya. Ancak bu listedeki eksikler için sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Bence Tay yayınlarından (Tay 31'lik ve 72'lik seriler) başlayınız. Hemen düzeltmeliyim ki Lal Klasik seride benim taramam yoktur.

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
224
Bence Tay yayınlarından (Tay 31'lik ve 72'lik seriler) başlayınız. Hemen düzeltmeliyim ki Lal Klasik seride benim taramam yoktur.

Kusura bakmayın sayın Mehmet Ali, indirdiğim tarama sayın Gulyabani'ye ait. Ancak Lal Klasik Maceralar listesinin başlığını siz açıp, düzenlediğiniz için isimleri karıştırmışım. Aslında Tay yayınlarından bir kaç kitap indirip inceledim ancak tarama kalitesi ve düzenleme Lal serisinde daha özenli olduğu için Lal ile başlamayı düşündüm.

solty1970

Yeni Üye
22 Eki 2012
11
3
İzmir
Çok teşekkürler ediyorum çabalarınız için... 17 yaşımda okuyup hayran kaldığım Martin Msytere çizgiroman okumalarıma 41 yaşında tekrar döndüm.... Teşekkürler...

daisy rna

Yeni Üye
14 Haz 2013
11
3
KIRIK LİNKLERİ AŞAĞIDA ÇIKARTTIM. İlgilenirseniz sevinirim.

Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 07 - Sherlock Holmes'un Sırrı
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 11 - Asrın Buluşu
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 12 - Delirten Ekran
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 21 - Soytarının Sırrı
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 27 - Duvarların Ötesi

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
KIRIK LİNKLERİ AŞAĞIDA ÇIKARTTIM. İlgilenirseniz sevinirim.

Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 07 - Sherlock Holmes'un Sırrı
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 11 - Asrın Buluşu
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 12 - Delirten Ekran
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 21 - Soytarının Sırrı
Martin Mystere AD-DE Yayıncılık Sayı 27 - Duvarların Ötesi

Sevgili daisy rna,

Bildirdiğin tüm kırık linkler yenilendi. Ancak bu şekilde toplu bildirim yerine her bir kırık bağlantıyı "Kırık link bildir" sekmesine basarak iletirsen sevinirim.

Ayrıca makul bir süre sonra her on kırık link bildirimin için bir tane link üretmeni isteyeceğimi de belirteyim :)

Şaka şaka... Böyle bir kural ve zorlama yok bizde. Sadece dostlarımız böyle katkıda bulunsalar, hep birlikte üretsek, hep birlikte paylaşsak ne güzel olurdu diye aklıma geliyor zaman zaman. Bir süre sonra yenilediğim bu linklerin de kırılacağı aşikar. Halbuki her çizgi roman için birden fazla link olsa, biri kırıldığında diğeri çalışmaya devam etse ne güzel olurdu...

Çok uzattım. :)

keyifli okumalar, keyifli forumlar dilerim.

daisy rna

Yeni Üye
14 Haz 2013
11
3
ilginiz için teşekkür ederim. ben geçen hafta indirmeye başladım tatile gitmeden önce yanımda alıp götüreyim diye.

neyse kırık linkleri ard arda bildirince sıkıntı olmuş, moderatör arkadaşlar uyardılar. ben de acaba toplu göndersem olurmu diye düşündüm yazdım cevap alamayınca da dene bakalım bir dedim.

artık tatil dönüşü kırık linkleri -indiremediklerimi- tekrar deneyip yoğun olmayacak şekilde yollarım.

ilginiz ve anlayışınız için size ve diğer moderatör arkadaşlara teşekkür ederim.

kuyu3

Yeni Üye
17 Nis 2018
82
237
Yeni indirme anahtarı oluşturma çıkıyor. O da çalışmıyor...teşekkürler emeğiniz için.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,952
8,268
listenin hazırlanmasına ve muhteşem paylaşımda bulunan bütün çizgi roman dostlarına sonsuz teşekkürler. Elinize yüreğinize sağlık.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,952
8,268
listenin hazırlanmasına ve muhteşem paylaşımda bulunan bütün çizgi roman dostlarına sonsuz teşekkürler. Elinize yüreğinize sağlık.