Manara Hp & Giuseppe Bergman 1. Kitap - Venedikli Üstat

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
001-1.jpg

Milo Manara için "macera" her şeyden önce devrimcidir. Çünkü "macera" her birey için kendi yazgısını kendi çizmenin tek yoludur. "Macera" olaya boyun eğmeyi reddeder ve yazgının çizgisinden ve belirleyiciliğinden büyük çabalar harcayarak kurtulmayı sağlar. Manara'nın ilk çizgi romanında Guiseppe Bergman'ı büyük bir "macera"nın içinde izliyoruz. İşte, aşağı kültürün gettosunda maceraya atılmak isteyen sözde aydınların, macerayı ancak kaçış olarak gören tur operatörleri'nin, macera ile göze almayı birbirinden ayrı tutan kendini bilmezler'in, macerayı sahte efsaneleri ve örnekleri yutturmak için kullanan laf ebelerinin defterlerini dürmek için bir fırsat. "Macera" yalın kat değil; ama eylemden daha gerçek sonsuz düşlerden yana zengin bir dünya. Birbirine karışmış bütün olağanüstü düşlerle (bunlar yaratıcısının düşleridir) yüklü bir varlık; gizemlerle yüklü, anlaşılması güç macera üstadı HP ve suç ortağı olarak işe karışan bizim kendi düş dünyamızla yüklü canlı ve delice bir hikaye. İhtiyatlı olun! Her karede tehlike ve mizah var! (Arka Kapak)

Moderatör tarafında düzenlendi:

freeedooom

Kıdemli Üye
8 May 2009
204
1,196
görünüşe göre maceranın kralını burda bulacağız galiba. merak ettim doğrusu bi indirip bakmak lazım. teşekkürler bu güzel paylaşım için

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Çok sağol Bakunin ellerine sağlık.Ama bir şeyi gerçekten merak etttim. "&" bu karakteri nasıl yaptın.Klavyeyi araştırdım ama göremedim.:)

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Böyle yapacağını bilseydim dolaylı olarak sorar ağzından alırdım ben bunun sırrını ama boş bulundum.:3::D

unsal

Kıdemli Üye
15 Tem 2009
185
128
Tesekkurler Manara'nin degisik macerasi icin. Zamanla digerleride gelir umidindeyim.

aduukeet

Yeni Üye
25 Ağu 2010
5
1
bu cizgidiyari yazısı okuma keyfini bitiriyo.hem özgür paylaşım deyip hemde ürün sizinmiş gibi eserin bütünlüğünü bozarak kendi reklamınızı koyuyorsunuz.

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,802
bu cizgidiyari yazısı okuma keyfini bitiriyo.hem özgür paylaşım deyip hemde ürün sizinmiş gibi eserin bütünlüğünü bozarak kendi reklamınızı koyuyorsunuz.

İnternet uçsuz bucaksız bir okyanus deryası. Bu okyanustada çizgi roman severlerin yönünü bulabilmeleri için devamlı kuzeyi gösteren pusula misali eserlere ulaşım adresimizi eklememizde tabiki fayda var.
Düşünsenize siz bizlere nasıl ulaştınız. Bir seneden uzun süre faaliyetteyiz. Erken tanışsak daha iyi olmazmıydı?

Son düzenleme:

Jason

Yeni Üye
19 Kas 2010
8
0
gerçekten çok güzel çizimleriyle bir solukta okuduğum çizgiroman acaba buna benzer başka çizgiroman biliyormusunuz ?

Bayram

Kıdemli Üye
26 Eki 2011
149
28
simdi indirdim, verdiginiz yardimci link eski rapid versiyonu sanirim. Ben simdi beklemeden direk ucretsiz olarak indiriyorum.

rüzgar76

Yeni Üye
9 Tem 2013
9
9
İlk kitap olmasından mıdır bilmem çizgiler diğer işlerine göre zayıf geldi sanki bana biraz. Hikayede 10 üzerinden 5-6 anca.