Malkoçoğlu Ayhan Başoğlu - İntikam Yemini

Subzero

Süper Üye
26 Tem 2010
1,262
15,891
malkooluayhanbaoluntika.jpg

Tarama tarafımdan yapılmamıştır.​

emekli

Aktif Üye
17 Eki 2015
267
566
değerli arkadaşlar. değerli üstad ayhan başoğlu'nun bu güzel serisini yüksek çözünürlükte yeniden tarama yaparak kaliteli bir arşive sahip olmayı ben ve siteniz üyelerinin en az % 90 nın istediğine eminim. eski taramalar düşük çözünürlükte ( o günün teknolojisinin yetersiz olması nedeniyle yapabileceğinizin en güzelini yaptığınızı biliyor ve çok teşekkür ediyorum.) olduğundan özellikle dört kuşak (4 cilt yayınlanmış) çizgi romanları okumak çok zor oluyor. bazı yazılar hiç okunamayacak kadar bozulmuş. mümkünse bu seriyi yeniden gözden geçirmenizi hem sitenize hemde biz üyelerinize en kaliteli bir şekilde arşiv yapacağımız şekilde sunmanızı çok isterim.
malkoçoğlu 1970'li yıllarda yayınlandığı gazetenin satışını etkileyen çizgi roman olmasına rağmen maalesef gazete sahibi ve yöneticilerinin bu güzel ve eşsiz eserleri birer kitap olarak türk halkına tanıtmaması çok üzücü bir durum. yabancılarda böyle bir çizgi roman yayınlansa mutlaka o değerli üstadın eserlerine sahip çıkıp bütün dünyaya tanıtmaya çalışırlardı.
değerli sitenizin sayesinde bu seriyi izleme olanağı bulduğum için çok mutluyum. iyiki varsınız değerli site yöneticileri ve bu siteye katkılarıyla hizmet sunan değerli üstad ve değerli üyeler.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Nefis tarama ve paylaşım için, teşekkürler sevgili Subzero ve sevgili Kolibri...

Kolibri

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Haz 2012
423
6,744
Fatih İstanbul
değerli arkadaşlar. değerli üstad ayhan başoğlu'nun bu güzel serisini yüksek çözünürlükte yeniden tarama yaparak kaliteli bir arşive sahip olmayı ben ve siteniz üyelerinin en az % 90 nın istediğine eminim. eski taramalar düşük çözünürlükte ( o günün teknolojisinin yetersiz olması nedeniyle yapabileceğinizin en güzelini yaptığınızı biliyor ve çok teşekkür ediyorum.) olduğundan özellikle dört kuşak (4 cilt yayınlanmış) çizgi romanları okumak çok zor oluyor. bazı yazılar hiç okunamayacak kadar bozulmuş. mümkünse bu seriyi yeniden gözden geçirmenizi hem sitenize hemde biz üyelerinize en kaliteli bir şekilde arşiv yapacağımız şekilde sunmanızı çok isterim.

Bu kitabı Canon LIDE 200 tarayıcıyla 300 dpi olarak taramıştım.
Ancak kitap a4 ebadından büyük olduğundan tarayıcıya oturtmak sıkıntılıydı.
Bir de şimdiki gibi 100 mb dosya 10 dakikada yüklenmiyordu.Bazen bütün gün sürüyor, bazen de kopma yaşandığı için yeniden başlatmak zorunda kalıyorduk.
Birçok kişi kotalı internet kullandığından dosyaları makul ölçüde küçültmek gerekiyordu.
Buna rağmen yeniden taramayı düşündüm ama rahmetli Haluk Abim aynı macerayı tarayıp paylaşmış.
Linki de aşağıda.

http://www.cizgidiyari.com/forum/ma...kam-yemini-cumhuriyet-gazetesi-derlemesi.html