Tex Willer Extra 01

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Teşekkürler bu güzel çeviri için...
Merak etmiştim orjinalini görünce diğer Tex Willer serisinden farkı nedir diye uzman arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Merak etmiştim orjinalini görünce diğer Tex Willer serisinden farkı nedir diye uzman arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Ben araştırdım ve:
Bonelli sitesinde
"TEX WILLER EXTRA PRESENTATO DA MAURO BOSELLI!Dal 3 luglio è in edicola "La città dei fuorilegge", inizio della miniserie con la versione riveduta e corretta del Texone di Stefano Andreucci "Il magnifico fuorilegge", uscito nel 2017 ed esaurito da tempo. In questo video ne parla Mauro Boselli."

çevirisi:
"TEX WILLER EXTRA MAURO BOSELLI TARAFINDAN SUNULDU! 3 Temmuz'dan itibaren gazete bayilerinde Stefano Andreucci'nin Texone "Muhteşem kanun kaçağı"nın revize edilmiş ve düzeltilmiş versiyonuyla mini dizinin başlangıcı, 2017'de piyasaya sürüldü ve bazıları tükendi. zaman. Bu videoda Mauro Boselli bundan bahsediyor."

Yani anladığım kadarıyla Special Tex 32. sayısı olan 32-Muhteşem Kanun Kaçağı "32 - Il magnifico fuorilegge" macerasının revize edilmiş ve düzeltilmiş versiyonuymuş...

Çevirisi iyi olanlar için linke tıklasın:

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
170
519
Son zamanlarda gördüğüm en iyi Tex çizimlerinden..Frisenda tekniğine yakın buldum..Az biraz Villa yı da andırıyor..Zagor u takip etmeyi Ferri den sonra bırakmıştım..Çizdiği maceraları arayıp bulmak lazım..

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,451
7,953

Ben araştırdım ve:
Bonelli sitesinde
"TEX WILLER EXTRA PRESENTATO DA MAURO BOSELLI!Dal 3 luglio è in edicola "La città dei fuorilegge", inizio della miniserie con la versione riveduta e corretta del Texone di Stefano Andreucci "Il magnifico fuorilegge", uscito nel 2017 ed esaurito da tempo. In questo video ne parla Mauro Boselli."
[/URL]

lotoloto üstada paylaşımından dolayı çok teşekkür ederim.

Tex Extra, 3 sayılık bir seridir.
Tex'in gençlik yıllarını anlatmaktadır.
Maceranın geçtiği yıl: 1858
Tex'in 19-20 yaşında olduğu dönem.
Esasında bu seri, [(Teks Special Sayı: 32): Muhteşem Kanun Kaçağı] macerasının farklı isimle yeniden basımıdır.
Baskısı tükendiği için İtalya'da yeniden yorumlanarak tekrar basılmıştır.

Hikayeyi okumayanlar için SPOİLER.

1858 Yılı: (Arka Plan) Tex (20 yaşında) başka bir rodeo yıldızı Moss Keegan ile yarışır. Sam Willer, çiftliğini ele geçirmeyi amaçlayan Tom Rebo ve çetesi tarafından öldürülür. Haber kendisine ulaşan Tex, rodeodan(Culver City'den) ayrılır, ardından Corliss kardeşler ve Rebo çetesini yener. Bunlardan sadece sağ kolu John Coffin ve Şerif Mallory kurtulur. Ardından Şerif Mallory, Tex'in kellesine tekrar bir ödül koyar ve Tex, tekrar bir kanun kaçağı haline gelir. Uğursuz şerif Mallory yüzünden kanunların onun peşinde olduğu Tex, Keegan ile birleşip Sam'in ölümünün intikamını almayı başarırlar. Ardından Tex, Montana'da Birdy ile bir takım maceralar yaşar. Tex, Birdy'ye ulaşır ve onu beladan kurtardıktan sonra Lily ile bir gelecek inşa etmek üzere bırakır.

1858 Yılı (Tex Extra Serisi): Culver City saldırısından sonra, Tex tekrar aranan bir kanun kaçağıdır ve New Mexico ile Arizona arasında dolaşır. Pinos Altos'un altınlarını çalmakla haksız yere suçlanır ve kendisini temize çıkarmaya, gerçek failleri bulmaya çalışır. Cochise liderliğindeki bir komançero grubu, Robber's Nest köyü ve Chiricahuas Kızılderililerini içeren tehlikeli bir olay keşfederler. Tex, Apaçiler Chiricahuas'ın lideri Cochise ile ilk kez tanışır ve kızını kurtarır, ardından onunla bir kan anlaşması yapar.

(Tex Extra'nın) Okuma sırasındaki yeri:

1- Maxi Teks Sayı: 21, Nueces Vadisi -Çizgi Düşler (Doğumu ile 16 yaşında California dönüşü arasındaki bölüm)
2- Teks Sayı: 700, Pawnee Altını - (16 yaşında California'dan dönüşü sırasında Tesah ve babasıyla ilk karşılaşması flashback olarak)
3- Tex Magazin Sayı: 1 -Maria Pilar - Çizgi Düşler (Kit Carson hakkında)
4- Renkli Teks Sayı: 14, Golden Queen
5- Teks Sayı: 407, Carson/ Oğlak Yayınları 7.sayı (Geçmişten flashback olan kısımlar)
6- Teks Sayı: 408, Montanalı Kanun Kaçakları (Geçmişten flashback olan kısımlar)
7- Teks Sayı: 409, Bannock'ta Son Hesaplaşma (Geçmişten flashback olan kısımlar)
8- Teks Romanzi Sayı: 4, Montana'da Meydan Okuma (Tex ile babası Nueces Vadisi'ndeki çiftliğinde flashback olarak)
9- Teks Willer Sayı: 24, Nueces Baskıncıları (Tex'in babası ve Gunny Bill'in öldürülmesi)
10- Teks Sayı: 83, Teks'in Geçmişi (Tex'in babası ve Gunny Bill'in öldürülmesi 2)
11- Teks Sayı: 84, Rodeo Kralı (Gunny Bill'in ölümünden sonra Tex'in babasının çiftliğini terk edene kadarki kısmı)
12- Teks Romanzi Sayı: 6, İntikamcı (Akıncıların Meksikalı suç ortaklarından intikam alma ve Cortina ile görüşme)
13- Teks Romanzi Sayı: 7, Corpus Christi'de Adalet (İntikam'ın ikinci kısmı ve suç ortakları üzerine)
14- Tex Willer Speciale Sayı: 2, Sessiz Bir Adam (Tex Willer çiftlikte değil ve kardeşi Sam kendi başının çaresine bakmak zorunda)
15- Teks Sayı: 84, Rodeo Kralı (Teks'in Rodeo'ya katılmasından Clem Tildem'in ölümüne kadarki kısım)
16- Teks Sayı: 695, Son İntikam (Flasback ile Rodeo kısmından, Moss Keegan'ın yaralanmasına kadar olan kısım)
17- Tex Willer Sayı: 25, White Horse'de Hesaplaşma
18- Teks Sayı: 85, Barbarlar Sahili
19- Teks Special Sayı: 32, Muhteşem Kanun Kaçağı - Çizgi Düşler/ Tex Extra 1,2,3 ( 20 yaşındaki Tex, Robber's Nest'ten ayrıldıktan sonra , kendisine karşı yanlış bir suçlamayı araştırmak için geri döner)
20- Teks Sayı: 695, Son İntikam (Flashback/Geçmişte Mallory'nin öldüğü kısım)
21- Tex Willer Sayı: 1,2,3,4 - Ölü veya Diri - Çizgi Düşler (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
22- Teks Sayı: 1, Esrarengiz Totem
23- Teks Willer Sayı: 5,6,7,8,9 - İki Kaçak (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
24- Teks Willer Sayı: 10,11,12,13 - Pinkerton Lady (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
25- Teks Willer Sayı: 14,15 - Cennet Vadisi (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
26- Tex Willer Special Sayı: 1 - Noel Hayaletleri (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
27- Teks Willer Sayı: 16,17 - Sınır Kurtları (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
28- Teks Willer Sayı: 18,19,21,22,23 - Federal Ajan (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
30- Teks Willer Sayı: 26,27,28 - El Paso del Norte/Kuzey Geçidi (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
29- Teks Romanzi Sayı: 4, Montana'da Meydan Okuma (Flashback haricindeki olaylar)
30- Teks Willer Sayı: 29 - Yukarı Missouri'de (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
31- Teks Willer Sayı: 30,31,32,33 - Kar Fırtınası (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
32- Renkli Teks Sayı: 10
33- Teks Willer Sayı: 34,35,36 - Ataskosa Dağları (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
34- Teks Willer Speciale Sayı: 3 - Bandera (Zagor ve Teks karşılaşıyor)
35- Teks Willer Sayı: 37,38,39,40 - Arkadaşım Hutch (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)

Son düzenleme:

oldgold

Yeni Üye
30 Eyl 2019
7
9
Efendim linkte bir sorun mu var ? Bir türlü açamadım .Yardımcı olur musunuz ?Şimdiden teşekkür ederim.

oldgold

Yeni Üye
30 Eyl 2019
7
9
Efendim dosyayı indirdim fakat açamıyorum yardımcı olur musunuz ? Linkte bir sorun var sanırım .

oldgold

Yeni Üye
30 Eyl 2019
7
9
Efendim dosyayı indirdim fakat açamıyorum yardımcı olur musunuz ? Linkte bir sorun var sanırım . Arşiv bulunamadı uyarısı vermekte .

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Arkadaşım paylaşım rar dosyası olarak yüklenmiş. Winrar proğramı ile önce o dosyayı açmanız gerekiyor. Daha sonra jpg dosyaları çıkacak. Bu kadar basit.
Winrar proğramınız yoksa, internetten ücretsiz olarak indirin ve bilgisayarınıza kurun.

Son düzenleme:

Ahmet Cemil

Aktif Üye
7 Eki 2011
171
1,063
İstanbul
Program mevcut fakat dediğim hatayı vermekte. Yinede ilginiz için teşekkür ederim.

Rj7ztb.jpg

Problem yok

Moderatör tarafında düzenlendi:

oldgold

Yeni Üye
30 Eyl 2019
7
9
Mevcut winrar programını silip tekrar yükledim .Sorun çözüldü dosya açıldı.Başınızı ağrıttım kusuruma bakmayın .İlgilenen tüm dostlara teşekkürler ederim .