Kral Conan Macera Dizisi Cilt 1 - Bölüm 1 - Sislerin Cadısı (Balonlama)

prospero

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Kas 2014
248
11,317
Cildi hazırlarken 3. bölümden itibaren hazırladığı textler ile beni klavye başında yazı yazma zahmetinden kurtaran Shoryuken'e hediyemdir. Afiyetle okuyunuz...

prospero001_zpsm7xzrciu.jpg

prospero004_zps3czdgr9w.jpg

prospero006_zps14aomrbl.jpg

prospero007__zpsmnpamhfx.jpg

prospero012-013_zpsnptccbdm.jpg

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,540
beni klavye başında yazı yazma zahmetinden kurtaran Shoryuken'e hediyemdir.

Shoryuken bunu hep yapıyor zaten, ikinize de teşekkürler.

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
Sprague De Camp ve Lin Carter'in yazdığı ve dört ayrı öyküden oluşan Conan the Aquilonian'ın uyarlaması bu. Hem Conan'ın kadim düşmanı Thoth Amon'u yok edişi, hem de genç Prens Conn'un saha eğitiminin nasıl gerçekleştiğinin öyküsü olarak okunabilir. Son bölümdeki Rakhamon Yüzüğü öyküsü ise Kraliçe Zenobia'nın kaçırılışının anlatıldığı Conan the Avenger adındaki Sprague De Camp-Björn Nyberg romanının girişi niteliği taşıyor. Özellikle ilk dört başlık altındaki bölümlerin REH dışında yazılmış en düzgün öykülerden biri olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten de Conan hem bir savaşçı, hem de kral olduğunu kanıtlıyor bu bölümlerde... Yine de İngilizcesi uygun olanlara De Camp-Carter romanı okumalarını öneririm. Zira Çizgi roman uyarlamasında eksik olan bazı konuların açıklanışı da var romanda. Özellikle Diviatix'in karakteri ve pozisyonuna ilişkin veriler ÇR'ye aktarılamamış. Bunu da doğal kabul etmek gerek.

Not: Öyküde, paylaşımı gerçekleştiren değerli arkadaşımızın nick'i ile aynı ismi taşıyan General Prospero'dan da bol bol söz ediliyor. Ellerinize sağlık.

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Sayın Prospero, hatırlarsınız bunlar ilk yayınlanırken küçük bir atışmamız olmuştu. Eğer o atışma olmasa, belki daha öncesinde sizi o zahmetten kurtarmış olurdum :)
Çok teşekkürler. Ellerinize sağlık.
Not: E-mailinize bakınız lütfen. :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Daha önce defalarca siyah beyaz okuduğum öykülerden birisi daha.
Conan olunca daha defalarca okunur, ama rengarenk okumanın tadı bir başka olur.
Teşekkürler Prospero.
Teşekkürler Shoryuken.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Barbar her haliyle muhteşem.
Taklidi en çok yapılan karakter olsada yan sanayilerden Kull severek okuduğum bir seri.
Ortak çalışmanız için sizleri tebrik ederim.
Keyifle okuyacağım, kulaklarınızı çınlatacağım arkadaşlar.:)

BRAN MAK MORN

Çeviri & Balonlama
13 Tem 2011
193
2,213
Conan paylaşımlarıyla özdeşleşmiş, değerli efsanevi dostumuzun çalışmalarını forumumuzda görmenin heyecanı ve tarifi imkansız mutluluğuyla aramıza hoş geldin diyor, Kral Conan maceralarının en niteliklilerinden birini oluşturan eşsiz sunumuna yürekten teşekkür ediyorum.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Text de ne ola ki:)
t olmazsa Willer diyeceğim ama bu başka şey galiba
Ama mutlaka iyi bir şeydir; değilse sevgili shoryuken yapmazdı:)
Neyse bendeniz Conan'ı alıp gideyim de cahilliğim belli olmasın

Defalarca okuduğum ve Buscema Ernie Chan ortaklığıyla nefis çizimleri kadar macera olarak da çok sevdiğim Sislerin Cadısı'nı renkli olarak okumak çok güzeldi. Üstelik kimi Conan renklendirmelerindeki o gecekondu renkleri de değil. Gerçekten çok güzel...

Elinize sağlık, emeğinize saygı dostlar

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Sevgili Prospero ve Shoryuken'e çok teşekkürler. Bakalım bu maceralarında Crom'a kaç ölü saydıracak Conan :)

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Uzun zamandır okumak için vakit aradığım bir seriydi. İnşallah tüm seriyi indirip bir an önce okuyabilirim. Değerli paylaşımlarınız için çok teşekkürler değerli üstadım. Ellerinize sağlık.

sbasak

banned
7 Mar 2015
449
2,848
öncelikle paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Bu serinin devamı gelecek mi?

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Vakit akşama doğru kanat çırparken,renkli renkli Conan'ların büyüsüne kapıldım.Az sonra da maceranın tam ortasına sürükleneceğim.
Emeklerinize çok teşekkürler dostlar...

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
prospero ve shoryuken ç.d adına şahsım adıma ne kadar teşekkür etsem azdır gönül dostluğu bu olsa gerek conan sever olarak saygılar sevgiler.