Koloni Sıralı Liste

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Koloni Çizgiroman Fanzini

"Levent Cantek'in çizgiroman fanzinlerinin ilk öncüsü olan tek sayılık Korsan'dan sonra hazırladığı diğer fanzindi. Bir fanzin olmasına rağmen, içerik zenginliği açısından benzeri bir çok matbu dergiden çok daha ilerideydi. 1992 ve 1993'te toplam iki sayı, "renkli print-out" olarak çıktı. Sadece bir kaç sayfa çizgiromanın olduğu bu dergide, çizgiroman araştırmaları konusunda doyurucu makaleler, röportajlar ve hikayeler yer aldı. İlginç yazılardan biri Zeplin ve Rr dergileri üzerine oldu. Bu aynı anda parlayıp kaybolan öncü dergiler, "Anka Kuşları" başlığı altında incelenmişti."

Alıntı:
Bilinmeyen En İyi Mizah ve Çizgi Roman Dergileri - aksamsefasi

Korsan + Underground - 1991

Koloni - Sayı 1 + Kokain - Aralık 1992

Koloni - Sayı 2 - Haziran 1993 yeryüzü

Koloni - Sayı 3/Özel Sayı - Nisan 1994 gandor08

Koloni - Sayı 4 - Ağustos 1994 gandor08

Koloni - Sayı 5 - Kasım 1995 (Mart 1996 tekrar basım)

Koloni - Sayı 6 - Aralık 1995

Koloni - Sayı 7 - Ocak 1996

Koloni - Sayı 8 - Şubat 1996

Koloni - Sayı 9 - Mart 1996

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Bir gün o ilk sayı da listedeki yerini alır herhalde... Henüz bir işaret çakmamış ama sevgili tayyare üstadımdan umutluyum. :)

Teşekkürler, üstat.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Bir gün o ilk sayı da listedeki yerini alır herhalde... Henüz bir işaret çakmamış ama sevgili tayyare üstadımdan umutluyum. :)

Teşekkürler, üstat.

Hocam, valla olsa dükkan sizin. :)

Ama en azından belki bu sıralı liste, dergiye sahip olan birinin dikkatini çeker, tarayıp paylaşır ve biz de bir tamamlanmış listenin daha huzur veren görüntüsüne maruz kalırız. :)

Son düzenleme:

gorgon

Onursal Üye
1 Ağu 2019
870
15,758
İstanbul
Koloni, Aralık 1992'den başlayıp 1996 yılına kadar dergi kapaklarında belirtildiği gibi kafasına göre arada bir toplamda 9 sayı çıkmıştır. Sıralı listeye belki bu sayılar da yansıtılabilir. Nadir paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyorum, tayyare üstadım. Çalışmalarınızın her biri birbirinden kıymetli ve kaliteli. Emekleriniz için sonsuz teşekkürler, sağ olun.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Koloni, Aralık 1992'den başlayıp 1996 yılına kadar dergi kapaklarında belirtildiği gibi kafasına göre arada bir toplamda 9 sayı çıkmıştır. Sıralı listeye belki bu sayılar da yansıtılabilir. Nadir paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyorum, tayyare üstadım. Çalışmalarınızın her biri birbirinden kıymetli ve kaliteli. Emekleriniz için sonsuz teşekkürler, sağ olun.

Çok teşekkürler hocam, hemen ekliyorum. :)

Çıkış tarihleri hakkında bir bilginiz var mı?

gorgon

Onursal Üye
1 Ağu 2019
870
15,758
İstanbul
İnternet üzerinden tüm sayıların yayın tarihlerini bulurum ümidiyle kısa bir araştırma yaptım. Çıktığı dönemde yayınlanan tüm dergilerin kapakları var, kapakların bir kısmında çıkış tarihleri yer alıyor, bir kısmında ise yok.

Link şöyle:

Son düzenleme: